Lodos

8,32

( 3 kişi yorum yaptı )

Lodos

Sinema Filmi

2009

Lodos, ilk önce bir rüzgardır. Estiğinde insanları huzursuz eder, sıkıntı verir... Lodos’un çıkış noktasıda budur. Günümüz yaşantısının sersemleten rüzgarına kapılmış giden insanların öyküsüdür Lodos.

Didem Erayda kısa filmlerinde olduğu gibi gene insan ilişkilerine daha doğrusu ilişkisizliklerine bakıyor bu filmde. Kendi deyimiyle ‘Cinnet Çağı’nın sıradan insanlarıyla kısa bir yolculuğa çıkarıyor bizi...

Künye

Yönetmen Didem Erayda
Senaryo
Yapımcı Michael Armstrong , Münire Armstrong
Müzik Tolga Tüzün
Görüntü Yönetmeni Gökhan Tiryaki
Süre 88 dk
Tür Dram, Gerilim
Ülke Türkiye
Etiketler Değişik, Ürkütücü Daha Fazlası
Internet Sitesi http://www.lodosfilm.com

Ekip

Yapımcı Paul Mc Fadden (Ortak Yapımcı)
Richard Moss (Ortak Yapımcı)
Kurgu Çiçek Kahraman (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Serdar Yılmaz (Sanat Yönetmeni)
Nadide Argun (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Ertan Erdal (Yapım Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Deniz Aydenk (Yardımcı Yönetmen)
Ahmet Yılmaz 2 (2. Yardımcı Yönetmen)
Koray Taşan (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Serkan Gülgüler (Focus Puller)
Işık Ekibi Hakkı Kaplan (Işık Şefi)
Sanat Ekibi Özlem Kaya (Kostüm Sorumlusu)
Ferah Doğan (Kostüm Sorumlusu)
Ses Ekibi Okan Selçuk (Ses Teknisyeni)

Firmalar

Pandel Işık (Ekipman Hizmetleri)
Yeni Nesil Film (Yapım)

Son Yorumlar (3)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 13 Nisan 2015 15:56:27

6

Filmi birde dvd izleyeyim dedim filmi izlemeden önce biraz araştırtım film vizyona girmemiş 9 nisan 2009 diyor internette bu tarih perşembe halbuki filmler cuma günü vizyona girer yani kim eklemişse yanlış film hiç vizyona girmedi 2011 yılında dvd si çıktı o zaman almıştım dvd şimdi bu bilgilerden sonra filme gelelim filmi 5 mart günü izleyip yorum yapmıştım sonra filme haksızlık yaptığımı gördüm özellikle didem erayda yönetmen olarak iyiydi çekim açıları araba camından aynadan çekimler hoşdu gri renk seçimi filme uymuş tadında 88 dakikada bitmesi filmin yararına olmuş sadece filmin temposu çok düşükdü bu filmi yer yer sıkıcı yapıyor didem erayda yönetmen olarak iyi olsada senaryoda sorun vardı 6 yıldır hiç film yapmadı bence bu tarz kara film yada gerilim, suç,dram tarzında filmler yaparsa ilerde iyi bir kariyer yapabilir filmi vizyona giremesede pes etmemeli sadece senarist olarak biraz geliştirmeli kendini oyuncularda bulut köpük esme rolünde iyiydi mustafa uzunyılmaz yine harikaydı ve rüçhan çalışkur rolünde iyiydi ümit çırak ta fena değeldi ama şarkıcı sarp filme pek olmamış gibi malesef filmin en zayıfıydı kısaca orta karar ile iyi bir film arasında kalmış filmlerden biri daha malesef bazı hatalarından dolayı iyi bir film olmayı kaçırmış bir ilk film denemesi.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 05 Mart 2015 18:22:41

6

Hikayesi iyi olsada bunu pek iyi anlatamamış bir film bir dizinin bir bölümü gibi ilerliyor temposuda çok düşük sadece erol günaydın ı görmek güzeldi bir ilk film olsada tadında bitsede çok karamsar oluşu ile izlemesi zor bir film orta karar bir film in ötesi değil bağımsız filmleri sevenler bakabilir yoksa hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

export35 avatar export35 26 Aralık 2008 14:25:12

Türk sineması adına böylesi filmler bir kazançtır. Çaba ve emek için tebrikler.

Yandex.Metrica