Yasak Krallık

8,00

( 16 kişi yorum yaptı )

Yasak Krallık

(The Forbidden Kingdom)

Sinema Filmi

2008

Kışın gökmavisi sisinde, yalnız bir figür çömelir ve hipnotize eden bir şekilde, şiirsel bir güzellikte hareket eder. Maymun Kral olarak da bilinen Büyük Bilge, makak maymunları tarafından dikkatli bir şekilde izlenirken, asasıyla ustaca havayı kesmektedir. Aniden pek çok Yeşim Savaşçısı ona saldırır, ama o usta bir şekilde savaşçıları teker teker dağıtırken, maymunlar da bu dövüşe çığlıklar atarak şahit olurlar.

Günümüzde, 17 yaşındaki Jason Tripitikas’ın yatak odası film yıldızları ve uzakdoğu dövüş sanatı kahramanlarının posterleriyle kaplıdır. Bir kungfu fanatiği olarak, Jason sürekli Maymun Kralı rüyasında görmekte ve sık sık, ucuz kungfu DVD’leri almak için Yaşlı Sekme adındaki gizemli bir kör adamın işlettiği tefeci dükkanına gitmektedir. Bir gün dükkanda tesadüfen, u cuna bronz bir maymun figürü işlenmiş, 1m80 uzunluğunda, tıpkı rüyalarında Büyük Bilge’nin kulladığına benzeyen bir asa bulur. Yaşlı Sekme ona asanın, 100 yıl önce büyükbabası dükkanın açtığından beri orada olduğunu ve satılık olmadığını; bir adamın gelip, onu gerçek sahibine götürmesi gerektiğini ama hiç gelmediğini söyler.

Daha sonra, bazı sokak çetesi üyeleri Jason’ın yaklaşıp, onu Yaşlı Sekme’nin dükkanı soymalarına yardım etmesi için zorlarlar. Yaşlı Sekme çete üyelerinden olan Lupo tarafından vurulur. Yere düşmeden önce, asayı Jason’a emanet eder ve onu gerçek sahibine vermesi için ısrar eder. Arka sokakta, Lupo Jason’ı olanları polise anlatmaması için tehdit eder. Jason hayatını kurtarmak için kaçarken, asayı sıkıca tutmuş bir şekilde çatıdan düşer.

Kendine geldiğinde, asayla birlikte eski Çin’deki bir köye geri gittiğini fark eder. Kalabalık bir Yeşim Savaşçıları grubuyla başı derde girince, Lu Yan ismindeki sarhoş bir adam Sarhoş Kungfu Yumruğuyla askerleri dağıtarak Jason’ı kurtarır.

Oynayanlar

Jet Li Jet Li Monkey King
Jackie Chan Jackie Chan Lu Yan
Michael Angarano Michael Angarano Jason Tripitikas
Yifei Liu Yifei Liu Golden Sparrow
Collin Chou Collin Chou Jade War Lord
Bingbing Li Bingbing Li Ni Chang
Aydoğan Temel Aydoğan Temel Jackie Chan Seslendirmesi

Firmalar

Pinema (Dağıtımcı)
Hasılat 1.478.170,0 TL
Toplam İzleyici 183.584
Vizyonda Kaldığı Hafta 17 Hafta

Son Yorumlar (16)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 18 Haziran 2015 13:02:40

6

Jet li ve jackie chan aynı filmde görmek güzeldi filmin hikayeside güzel buna rağmen film en fazla orta karar bir film ötesi değil zaman geçirmek için izlenebilinir.

fahri.07 avatar fahri.07 17 Mayıs 2014 16:55:39

7

konu biraz itici olsada oyunculuk güzeldi.ayrıca efsane ikiliyi bir arada görmek ayrı bir zevkti.dilerim bu beraberlikleri daha sonraki filmlerdede devam eder.iyi seyirler.10/7

raskolnikov19@hotmai 19 Ağustos 2009 04:40:08

10

destansı bir hikaye...oyuncuları,castı ve en güzeli de animasyonlarıyla muhteşem olmuş...kesinlikle izlenmeli...

FISTIK KAFA 22 Mart 2009 20:23:03

hehe :) keşke maymun kral,  jackie Chan Olsaydı daha bi yakışırdı sanki... Jet li nin karizma gitmiş yani.. Neyse... Bu ikiliyi yanyana görmek yinede çok güzel...Süper bir film diyemicem ama yinede eğlenceli, dövüş filmi sevenler için ideal...

MEHTAPSS 17 Ocak 2009 12:09:01

5

keyifli fantastik bir film. izlemenizi tavsiye ederim.

pelus avatar pelus 12 Aralık 2008 23:27:12

9

uzak doğuya, fantastik filmlere ve mitolojiye ilgisi olanların kesinlikle izlemesi gereken bir film.

Yandex.Metrica