Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Boleyn Kızı (The Other Boleyn Girl)

Boleyn Kızı

7,54

(21 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 23 Mayıs 2008 1 Saat 55 Dk Dram Duygusal Tarihi Dram, Duygusal, Tarihi
IMDb puanı: 7.2

Yönetmen: Justin Chadwick Justin Chadwick

Ülke: ABD, ingiltere

Gişe: 80.018

Oyuncular: David Morrissey, Kristin Scott Thomas, Mark Rylance, Jim Sturgess, Eric Bana, Scarlett Johansson, Natalie Portman, Ana Torrent, Fulya Ergüneş, Funda Ersin Devamını Gör...

Konusu : Mary Boleyn (Scarlett Johansson), on dört yaşında, masum bir kız olarak kraliyet sarayına geldiğinde Kral VII. Henry’nin (Eric Bana) gözlerini kamaştırır. Kralın sonsuz ilgisi karşısında tüm varlığı alt üst olan Mary’nin krala olan aşkı her geçen gün artarken, apaçık yaşanan bu aşkın beraberinde sarayın taçsız kraliçesi olarak görülmeye başlanır. Zamanla kralın ilgisini kaybetmeye başlayan Mary, karşısında rakip olur kardeşi Anne (Natalie Portman)’i bulacaktır. Tüm bunlar karşısında, ailesinin hırslı oyunlarında bir piyon haline gelmiş olduğunu ve saray hayatının tehlikeli entrikalarını fark eden Mary, ailesinin isteği üzerine kardeşinin krala yakınlaşmasına yardım eder ve olanları soğukkanlılıkla izlemeye devam eder; Anne’i kraliçeliğe götürecek yolda bile sesini çıkarmayacaktır. Mary’nin krala karşı tutkulu aşkı ve Anne’in içten sevgisi arasında rekabet artarken, İngiltere de bu ikircikli aşkın ortasında ikiye bölünme yolundadır. Dramatik bu ilişkiler ağına rağmen sadakat ve gücü yine de birbirlerinde bulan Boleyn kızlarının birbirine olan bağı, geride bıraktıkları dağılmış bir ülke, tatminsiz bir aile ve tükenmeyen aşklarına rağmen artar. Onları nasıl tehlikelerin beklediği ise kralın insafına kalacaktır.by_yeti

4 Haziran 2016 23:07

Filmi izlemeden önce kitabını okumuştum. Şaşırdığımı söylemem gerekiyor. Filmde aşağı yukarı esere yakın resmedilmiş. Sanırım bu kültür bizde yok. İyikide yok.

Cevap Yaz

rhegno

25 Eylül 2012 14:37

Harikulade bir film.. Avrupanın ve İngilterenin ortacagdan cıkış dönemi.. VIII. Henry nin inanılmaz ihtiraslarının sadece Boleyn ailesi ile yaşanan kısmı

Cevap Yaz

ramazanates

19 Haziran 2010 20:49

Genellikle edebiyattan uyarlanan sinema eserlerindeki gibi..Kitabı önce okumuşsak film doyurucu olmuyor.Ama yinede güzeldi..

Cevap Yaz

ceyhun_mr

28 Nisan 2010 22:27

bir kitap uyarlaması olan film, her ne kadar kitabını okuyanları çok fazla memnun etmese de iyi bir film olmuş.Yaşanan olaylar,ilgi çekici hikayesi,iyi oyuncu performansları ile etkileyici bir film.Özellikle aşırı hırsın nelere yol açtığını göstermesi bakımından güzel bir film olmuş.Tercih edilebilir.

Cevap Yaz

wavrantliw

2 Ocak 2010 20:24

en başta guzel bir film oldugunu kabullenmek lazımm...fakat kıtabını okuyanları hayal kırıklıgına ugratabılır keza bende öyle bı etkısıı var ama gercekten izlenmeye degerdı...

Cevap Yaz

emre84

4 Kasım 2009 11:27

Filmin castı ve oyunculuk performansları mükemmeldi. Çok başarılı ve etkileyici bir film.

Cevap Yaz

enigmacuture

19 Ağustos 2009 19:50

İstanbul Festivali'nin 2009 yılı takvimi açıklanınca 1952 yapımı Oharunun Yaşamı(Saikaku ichidai onna ) adlı Japon yağımı film, büyük heyecan yaratmıştı. Filmde babası tarafından fahişelik yapmaya zorlanan Oharu(Kinuyo Tanaka), bir ara saraya giriyor; çocuk doğurma yetisi olmayan sarayın sultanı için çocuk doğuruyor, çocuk doğunca da kapı dışarı edilip, bir anlamda sokakta fahişeliğe devam etmesi teşvik ediliyordu.

Boleyn Kızı, bu anlamda özgün bir senaryo değil. İhtiraslı ve hırslı Anne Boleyn; kişisel tatmini ve etiket sevdası için, ailesinin da pazarlama teknikleri kullanılarak saraya sokuluyor. Adı fahişe olarak anılmasa da işi aslında kibar fahişeliğin bir başka versiyonu gibi. Mary Boleyn ise Anne Boleyn'e göre daha mantıklı ve pasif.

Ana Torent'in başarısız "Tez" adlı filmden sonra bu filmde karşımıza çıkışı beni şaşırttı. Oyunculuk gücü yine yerlerde. Enteresan olan Henry Tudor'un çirkin ve kısır karısının aslında Anne ve Mary'den daha zeki oluşu. Filmde bu ayrıntı gözden atlandığı için Anne malum hazin son ile karşılaşıyor. Çirkin hatta kısır bir eşin zekası ile fiziksel arzuların önüne geçebileceğini gösteriyor film. Henry Tudor ise son derece arsız ve ahlaksız. Ancak Anne Boleyn'in ailesi kadar ahlaksız değil.

Filmi zirveye çıkaran, makul ve ölçülü oyunculuğu ile Scarlett Johansson'du. Sakız gibi çekip uzatmaya elverişli bir rolü, bu denli sağlam oynayışı göz kamaştırıyor. Anne Boleyn'e ise güzelliği prim olarak verilmiş olan Natalie fena oynamamış. Yetenek derecesi yıllardır tarafımdan anlaşılamayan Ana Torent, bu filme hangi gaye ile konmuş anlaşılmıyor.

Cevap Yaz

arafaresi

9 Ağustos 2009 13:33

Entirika dolu güzel özellikle son ölüm sahnesi güzeldi iki kız kardeş arasına bir tek kral girebilirdi .

Cevap Yaz

periL

25 Haziran 2009 22:03

muhteşem bir film.tam bir saray entrikası kesinlikle.anne boleyn ve henry tudor'un sahneleri kesinlikle çok güzeldi.anne boleyn'in ölümü olmasaydı keşke.hep anne ve mary'nin erkek kardeşlerinin boş boğaz ve kıskanç eşi yüzünden.

Cevap Yaz

Exotic

21 Haziran 2009 19:42

Bana gore 2008'in en iyi filmlerinden biri. Natalie ve Scarlett cok iyi bir ikili olusturmuslar..Filmde Natalie ve Scarlett birbirlerine rakip iki kiz kardesi canlandiriyorlar..Filmin finalinde Natalie'yi kaybederiz ama bana gore Natalie yinede 1 - 0 galip. Natalie Portman'in kotu kiz karakteri beni cok etkiledi..Filmde Krali elde etmek icin elinden geleni yapiyor..Masum bambi yuzlu , sexy beni ve upuzun kahve rengi saclariyla Kral tabiki ona karsi koyamiyor.Natalie Portmanin performansina 10 uzerinden 10 benden

Cevap Yaz
Yandex.Metrica