Bonneville

8,00

( 1 kişi yorum yaptı )

Bonneville

(Bonneville)

Sinema Filmi

2006

Jessica Lange, Kathy Bates ve Joan Allen 3 yakın arkadaşın hayatlarını sonsuza dek değiştirecek, beklenmedik bir yolculuk hikayesi Bonneville’de bir araya geliyorlar.
20 yıllık bir evliliğin sonucunda, Arvilla Holden (İki Akademi ödülü sahibi Jessica Lange) kocasının ölümüyle birlikte kendisini duygusal bir yol ayırımında bulur. Kocası yakıldıktan sonra küllerinin gökyüzüne salıverilmesini vasiyet etmiştir. Ancak, Arvilla’nın üvey kızı (Christine Baranski) babası için bir cenaze töreni düzenlemeye kararlıdır. Arvilla külleri üvey kızına teslim etmeye karar verir. En yakın arkadaşları Margene ve Carol’ı (Akademi ödüllü Kathy Bates ve Akademi ödülü adayı Joan Allen) kocasının 66 model üstü açılan klasik Bonneville’iyle alır. Arkadaşları Santa Barbara’ya doğru gitmek için yola çıktıklarını sanırken Arvilla onları Amerika’nın batısına doğru bir yolculuğa çıkartacaktır.
Arvilla’nın kocası Joe’nun küllerini teslim etmek için başlayan bu yolculuk, kendilerini, arkadaşlıklarını, verilen sözlerin önemini yeniden keşfetmeleri için bir fırsat ve hayatlarının macerası olacaktır.

Künye

Yönetmen Christopher N. Rowley
Senaryo
Müzik Jeff Cardoni
Görüntü Yönetmeni Jeffrey L. Kimball
Vizyona Giriş Tarihi 08 Ağustos 2008
Süre 93 dk
Tür Dram, Komedi
Özellikler Renkli
Ülke ABD

Firmalar

Pinema (Dağıtımcı)
Hasılat 39.447,0 TL
Toplam İzleyici 4.250
Vizyonda Kaldığı Hafta 11 Hafta

Son Yorumlar (1)

gorkem_devrim avatar gorkem_devrim 07 Ağustos 2008 03:06:08

Birbirinden güçlü üç gizemli kadin...Yeri gelince hayati hakkini vererek ya$ayabilen,yeri geldiginde ise onunla dalga geçebilen,anilarini sakladiklari sandiga altin küp misali deger veren, birbirine saglam iplerle tutunmu$,dostluklari parmakla göster ilebilecek erdeme eri$mi$ üç duygusal kadinin ÖykÜsü bonneville ve tÜrkçe kar$iligi "iyi $ehir"..."gÜzel $ehir"olarak çevirmekte mÜmkün.Filmde sözü edilen bonneville belki de hayatimizda hepimizin sahip olmak istedigi klasik bir araba.Gösteri$siz ama huzurlu,geçmi$i $imdiki zamandan siyirarak gelecege kadar ta$iyabilen hÜnerli bir araba..Film boyunca yaninizda oturan kar$i cinsle ilglenmeye firsatiniz bile olmayacak!!! Odaklanma evresinin son anini duyumsayabileceksiniz..

Yandex.Metrica