Mürekkep Yürek

7,68

( 8 kişi yorum yaptı )

Mürekkep Yürek

(Inkheart)

Sinema Filmi

2008

12 yaşındaki Meggie (Eliza Hope Bennett), tıpkı babası Mortimer “Mo” Folchart (Brendan Fraser) gibi bir kitap kurdudur. İkisinin, ortak bir özellikleri daha vardır: Yüksek sesle kitap okudukları zaman, kitapta yazanları canlandırığ gerçek dünyaya getirme yeteneği! Ama bu çok da tehlikeli bir yetenektir: Çünkü canlanıp kitap sayfalarından çıkan her karaktere karşılık, gerçek hayattan biri kitabın içine kaçmaktadır.

Mo ve Meggie ikinci el kitap satan bir dükkanda gezinirken, Mo bir kitabın içinden tanıdık sesler geldiğine şahit olur. Bu, Ortaçağ şatoları ve garip yaratık çizimleri ile dolu “Inkheart”tır. Mo kitabı bulduğuna inanamaz. Çünkü neredeyse 10 yıldır, Meggie’nin annesi Resa (Sienna Guillory) kitabın içine kaçtığından beri, her yerde bir zamanlar bir kopyasına sahip olduğu bu kitabı arıyordur.

Mo’nun, Resa’yı kitabın içinden kurtarma planları, Inkheart’ın kötü kalpli kahramanı Capricorn (Andy Serkis) Meggie’yi kaçırınca alt üst olur. Capricorn, Meggie’ye karşlıık, Mo’nun romandaki diğer kötü karakterleri de gerçek dünyaya getirmesini istiyordur. Mo, kızı ile karısını kurtarmaya ve kötü karakterlerini kitap sayfalarına geri göndermeye kararlıdır. Bu zorlu ve en renkli fantastik romanlardan fırlamış macerada, kimisi gerçek, kimisi kitap karakteri olan bir grup yandaş bularak gözü kara bir maceraya atılır.

Ekip

Ses Ekibi Mert Özer (Ses Miks)
Diğer Greg Powell (Dublör)

Firmalar

Medyavizyon (Dağıtımcı)
Hasılat 1.456.058,0 TL
Toplam İzleyici 168.687
Vizyonda Kaldığı Hafta 22 Hafta

Son Yorumlar (8)

n.emir avatar n.emir 12 Ağustos 2010 04:50:08

kazara gittiğim ama filmin sonunda iyiki izlemişim dediğim güzel anlatıma sahip insanın hayal dünyasını zorlayan güzel bir film

mawi yel avatar mawi yel 20 Ocak 2010 16:18:01

10

çok geniş bir hayal dünyasına sahipmiş senarist fazslasıyla belli.bi arkadaşım vermişti filmi izlemem için fakat alt yazı olarak senin tarzın değilm ama izleyebilirsin dedi.İzledim ve beyendim kendimede şaşırdım böyle bir filmi beyendigim için çünkü gerçektende tarzım değildi.Fakat okumayı çok severim ve okudugum romanlarda ki kahramanlara özenir onların yerine geçmeyi arzularım benim isteklerime benzer bir konuydu oyüzden izledim ve beyendim ve halada isteklerimde gerçekleşmeyecegini her ne kadar bilsemde ısrarcıyım :) bir gün çok sevdigim bir kitabın kahramanı olacagım nasıl mı belki kendim yazarak :))

canatan avatar canatan 07 Eylül 2009 10:12:09

Bence çok  vasat ve birazda hayal ürünü mantıksız bir film.

uzunince avatar uzunince 14 Nisan 2009 00:48:04

  İnk Heart ;Brendan james fraser' PEK sürükleyici gelmedi bu rolünde bana gizem konusu iyi işlenmemiş gibi gibi geldi tabi pencereleri olan bir sinema salonu her perdenin arkasında farklı bir fikir vardır buna da saygıyla eğiliyorum .. yazarlar nede n yalnız kalırlar sorusunu ; okadar güzel  vurgulamış  ki mürekkep yüreğin yazarı bazen yalnızlığımın açıklamsını yapar  ressam değilde yazar olamlıydım belkide sevgilerimle UZUNİNCE 

darknight 04 Şubat 2009 13:21:02

filmin konusu güzel..iyi roldekilerin seçimi ve rollerinin gereğimidir ne oyunculukarı da iyi fakat kötü rol için seçilmiş oyuncuların oyunculukları, makyajları ,belirlenen rolleri gerçekten özenilmeden yapılmış ve yetersiz olmuş..bu filmle birlikte sadece başrol veya kahraman rolünde oynayacak oyuncu seçiminin yeterli kalmadığını o filmi diğer filmlerden bir adım öne taşıyanın kötü rol veya kahramanın karşısında ki rol için oyuncu seçiminin de bu oyuncunun film içindeki karakterininde ne kadar önemli olduğunu farkettim..film konusu gereği çok daha iyi yerleri hakedebilen bir filmken kötü rolün ve oynayanların kötü seçilmesi filmi biraz gölgede bırakmış..filme ii oyuncuları ve güzel konusu için gidilir abartılı bir şey beklenmez..

arafaresi avatar arafaresi 29 Ocak 2009 10:09:01

Harika bir kadro akıllarda kalıcak gibi görünüyo

Yandex.Metrica