Ölüm Çiçekleri - Saraybosna

8,09

( 9 kişi yorum yaptı )

Ölüm Çiçekleri - Saraybosna

TV Dizisi

2008

Müslümanları, yurtlarından söküp atmak için Çetnikler açık bir savaş başlatmışlardır. Bosna büyük bir soykırımın eşiğindedir. Cemil, eşini hastane odasında bırakıp Bosna’ya giden kahraman bir askerdir. Yelena ise Müslüman ve Türk düşmanı olarak büyütülmüş genç ve güzel bir kızdır. İki ayrı cephedeki Cemil ve Yelena’nın yolları Bosna’da kesişir. Yelena’nın babası katliamlar yapacak bir örgütün lideridir. Cemil ise bu katliamları önlemek üzere bu örgütün içine sızmakla görevlendirilmiştir.

Ekip

Yapımcı Didem Yalçın (Genel Koordinatör)
Ata Yılmaztürk (Yapım Koordinatörü)
Danışman Soner Yalçın (Konsept Danışmanı)
Sanat Yönetmeni Tolunay Türköz (Sanat Yönetmeni)
Kostüm Tasarım Emine Sarıçoban (Kostüm Tasarım)
Yönetmen Ekibi Tuba Çoban (2. Yönetmen)
Serap Danış (Yardımcı Yönetmen)
Sacit Sarıbuğday (Yardımcı Yönetmen)
İpek Kent (Yönetmen Yardımcısı)
Post-Prodüksiyon Ahmet Edebali (Stüdyo Koordinatörü)
Makyaj Ekibi Gökhan Depmeoğlu (Makyaj)
Ses Ekibi Orhan Akbaş (Ses Teknik Koordinatörü)
Hakan Çiçek (Ses Miks)
Erdem Dayıoğlu (Özel Ses Efektleri)

Son Yorumlar (9)

mansurx avatar mansurx 17 Kasım 2016 09:44:41

5

Ölüm çiçekleri saraybosna dizisinin konusu fena değildi ama zeynep beşerler ve erhan emre uyumsuz bir ikili olmuşlardı düşük tempolu tatsız tuzsuz bir diziydi star tv diziyi final yapmadan 4.bölümde bitirmişti böyle önemli konular bence sinema filmi olarak yapılmalı o zaman ses getirebilirdi.

Mansuryıldırım avatar Mansuryıldırım 02 Şubat 2016 05:16:46

5

Dizinin konusu güzel olsada sanem çelik ve erhan emre uyumsuz bir ikili olmuşlardı düşük tempolu tatsız tutsuz bir diziydi star tv diziyi final yapmadan 4.bölümde bitirmişdi.

sinematurk_ziyaretci 26 Temmuz 2010 14:39:07

Bana göre Kurtlar Vadisinden sonra en çok izlenmesi gereken bir diziydi. Güzel bir yapımdı. bi müziği '' Mavi Rüyadan '' da alınmış olsa da çok iyiydi. 3 bölüm gösterildi. Erken kaldırıldı iyi olmadı.

mavi ege avatar mavi ege 25 Mayıs 2009 13:04:05

10

Güzel bir diziydi ama reyting canavarına yenik düştü aslında hikayesi çok güzeldi hele hikayesinin gerçek olayların üzerine konulu olması dahada tüyler ürperticiydi bence henüz daha kapanmamış yaralar var onun için tutmadı bu dizi insanlar kötü anıla rı tekrar yaşamak istemediği için tutmadı biraz ardan zamangeçsin yaralar birazda olsa kabuk bağlasın o zaman böyle bir dizi yapılır yapılır diziyorum geçmişimizi unutmamamız için sadece zamanı biraz erken oldu

ergi 25 Mayıs 2008 00:26:05

ilyas salman neden oynadı bu dizide diyen arkadaşıma...dostum ..ilyas salman yıllar sonra sis  ve gece ile sinemaya döndü.turgut yasalar çekmişti bu filmi..bu diziyide yasalar çekiyordu... sonra dizi türk milliyetçiliğini değil sırp faşizmini anlatıy ordu..sonra dizinin hızlı çekilmesine tepki veren yönetmen ve yapımcılar erken bıraktılar...çünkü sermaye diğer adı ile tv  patronları haftada 90 dakikalık bölümü isterler hatta bir bölümde cepte olsun  derler....buda iyi sinemacılara uymaz ...uymadıda.....sonuç .. kaçınılmaz..öylede oldu..

ilkerilk 07 Mayıs 2008 11:54:05

BEKLENEN İZLENME ORANINI SAĞLAYAMAYINCA DİZİ SADECE 4 BÖLÜM SÜRDÜ VE YAYINDAN KALDIRILDI

Yandex.Metrica