Ölümcül Oyunlar

7,53

( 10 kişi yorum yaptı )

Ölümcül Oyunlar

(Funny Games U.S.)

Sinema Filmi

2007

Ann (Naomi Watts), George (Tim Roth) ve oğulları Georgie (Devon Gearhart) kısa bir tatil için göl kenarındaki yazlık evlerine giderler. Vardıklarında komşuları Fred ve Eva’de bir gariplik sezerler. Ertesi sabah golf oynamak üzere sözleşmişlerdir. George ve Georgie yelkenli teknelerini tamir ederken, Ann de yemek yapmaya koyulur. Bu sırada Eva’ların misafiri olarak tanıştıkları genç ve kibar görünümlü Peter (Brady Corbet) Ann’den yumurta istemey gelir. Birden, Peter’ın içeriye nasıl girdiği konusunda şüphelenen Ann yumurtaları vermekte tereddüt yaşar ve bu, aile için gerilim dolu saatlerin başlangıcı olur.

Firmalar

Bir Film (Dağıtımcı)
Hasılat 264.928,0 TL
Toplam İzleyici 34.077
Vizyonda Kaldığı Hafta 16 Hafta

Son Yorumlar (10)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 21 Eylül 2015 03:31:59

7

Film 1997 yapımı orjinal filmin sahne sahne aynısı yine haneke yazıp yönetmiş oyunculuklar ilk film gibi iyi naomi watts,brady corbet ve çocuk oyuncu devon gearhart rollerinde iyiydiler ama özellikle michael pitt rolünde gerçekçiydi performansı olduk ça iyiydi arno frisch in oynadığı paul karakteri zaten tip olarak korkutucuydu ama burda sevimli devamlı gülen birisinden beklenmeyecek hareketleri ile bence bu paul daha korkutucuydu michael pitt paul rolünü abartısız gerçekçi doğal oynamış sevimli güleryüzlü haliyle güven veren tipinin aksine filmde bir çok işkence sahnesinde kahkaha ile gülüp insanın kanını donduracak bir şekilde kalpsiz ve hissiz haliyle oldukça rahatsız ediciydi ayrıca burdaki paul karakteri biraz otomotik portakaldaki malcolm mcdowell oynadığı alex karakterini hatırlattı aynı onun gibi bir suç işlediği halde devamlı gülmesi sarı saçlı mavi gözlü olması onun gibi beyaz elbiseli olması ile haneke birazda otomotik portakal filmine gönderme yapmış film 1997 yapımının yeniden çevrimi olarak başarılı bir yediden çevrim kısaca film izlenmeye değer iyi bir film.

baran34 avatar baran34 15 Ocak 2012 20:58:01

7

Bu film 1997 yılında Michael Haneke'nin ses getiren Avusturya menşeli yapımının Amerikan prodüksiyonu olan tekrarı. Senaryo, kurgu, çekim ve görsel unsurlar birebir uygulanmış. Tekrar daki amaç pskipotlık konusunda zıvanadan çıkmış Amerikan halkına h itaben atıfta bulunması. Orjinal filmini seyrettiğim için bu filmden fazla zevk almadım. Çünkü her saniyesini biliyordum. Bu filmin izlenilebilirliğini etkilememeli. Çünkü gayet akılcı ve kadro olarak iyi bir yapım. Tim Roth ve Naomi Watts gibi üst düzey Holywood oyuncuları çok yerinde bir seçim fakat filmin asıl kilit rolü olan paul ve peter karakterleri için seçilen oyuncuları beğenmedim. Filmi film yapan paul karakterini orjinal filmde oynayan Alman oyuncu Arno Frisch'ti. Onun soğuk duruşu ve mimikleri harikaydı. Bu filmi izlemektense 1997 yapımını izlemenizi salık veririm..

esmir avatar esmir 19 Mayıs 2011 14:25:05

8

Haneke zaten ben insanların rahat izleyebileceği filmler yapmıyorum diyor,evet gerçekten rahatsız ediyor başarıyor bunu Alman yönetmen.Piskopat iki genç,aileyi yok ediyor,çok sinir bozucu tipler.ama ödünç yumurtadan işler nreye geliyor.En ilgin sahne lerden biri Naomi Wattsın tüfekle gençlerden birini vurması ve daha sonrada öteki piskopatın kumanda ile zamanı geri sarması insanını nevrini döndürür cinsten.Herkes izleyemez...

capone avatar capone 09 Aralık 2008 21:00:12

10

Çok güzel bir film.Michael Pitt ve Brady Corbet çok başarılı.Yazlık evlerine tatikle gelen bir aile ve onların üstüne kabus onların üzerlerine kabus gibi çöken iki psikopat gencin şiddet ve acı dolu maceralerı.İki genç aile katlettikten sonra yeni ku rbanlarını seçerek can yakmaya devam ediceklerdir

canatan avatar canatan 20 Ekim 2008 08:41:10

Sinir bozucu ve sıkıcı bir film. Tutarsız yanları çok.Vaktinize yazık.

hülya66 avatar hülya66 03 Haziran 2008 11:40:06

5

Daha önce de bu filmin bir versiyonunu izlemiştim.Konu itibariyle gençliğin ne kadar yanlışa sürüklendiği,boşluk hissinin genç beyne neler yaptırabildiğini sergileyen bir film. Gençlerin ibret alarak seyretmesi gereken bir film bence. Sıkılmadan izle nebilir..

Yandex.Metrica