Playin Dirty

8,32

( 3 kişi yorum yaptı )

Playin Dirty

(Leatherheads)

Sinema Filmi

2008

Konusu, Amerikan profesyonel futbol liginin henüz yeni kurulmaya başlandığı 1925 yılında geçen filmin çekimleri Kuzey ve Güney Carolina’da gerçek mekanlarda yapılıyor.
George Clooney filmde takımını bar köşelerinden kalabalık stadyumlara taşımaya kararlı olan yakışıklı ve girişken ruhlu futbol kahramanı Dodge Connoly rolünü üstlendi. Takımın sponsorunu kaybetmesi üzerine futbol liginin çöküşün eşiğine geldiğini gören Dodge, ünlü bir kolej futbolu yıldızını kadroya katılması için ikna etmeyi başarır. Attığı bu son adımla can çekişmekte olan futbol sporunun yeniden ülke gündemine taşınacağını ümit etmektedir.
Takıma yeni katılan Carter Rutherford (John Krasinki), Amerika’nın harika çocuklarından birisidir. Aynı zamanda 1. Dünya Savaşında Alman askerlerini tek başına geri çekilm eye zorlayan bir savaş kahramanı olarak şöhret yapan Carter, futbol alanındaki eşi benzeri görülmemiş süratiyle ün yapmış yakışıklı bir sporcudur.
Takıma katılan yeni şampiyon her açıdan mükemmel gibi görünmektedir ama çabuk alevlenen kişilik yapısına sahip kadın gazeteci Lexie Littleton (Renee Zellweger) hiç de öyle düşünmez. Daha önce büyük gazetelerde çalışmış olan Lexie, Carter’ın savaş kahramanlığı öyküsünde birtakım boşluklar olduğundan kuşkulanmaktadır. Lexie bu boşlukları doldurmaya ve Carter’ın sırrını ne yapıp edip öğrenmeye kararlıdır. Öte yandan iki takım arkadaşı saha dışında birbirleriyle ciddi bir rekabete girmişlerdir.
Yeni kurulmakta olan profesyonel futbol liginin, bildiği ve sevdiği özgürlük ortamından çok uzaklaşmaya başladığını gören Dodge, bir yandan takım elemanlarını bir arada tutmaya çalışırken bir yandan da hayallerinin kızının gönlünü kazanmaya çalışır. Aşk ile futbolun şaşırtıcı şekilde birbirine benzediğini de keşfetmiştir.

Oynayanlar

George Clooney George Clooney Jimmy Connelly
John Krasinski John Krasinski Carter Rutherford
Renée Zellweger Renée Zellweger Lexi
Stephen Root Stephen Root Suds
Wayne Duvall Wayne Duvall Koç Frank Ferguson
Peter Gerety Peter Gerety Pete Harkin
Christian Stolte Christian Stolte Pete
Bora Sivri Bora Sivri Türkçe Seslendirme

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (3)

YSHN avatar YSHN 13 Kasım 2012 11:51:16

7

harika bi filmdi george clooney bu filme çok yakışmış

riverlicious avatar riverlicious 18 Kasım 2010 23:05:11

10

george clooney ve rene zellweger'den romantik komedi tarzında bir film.Sıkılmayacak türden,1.dunya savası doneminde geçmiş güzel bir film.arşivlerinizde bulundurun

papates avatar papates 27 Mart 2009 19:52:03

7

filmi gayet eglenceli buldum, george clooney komedyen tarzini güzel ortaya koymus, renee zellweger de rolüne yakismis..oyum 7/10..

Yandex.Metrica