Ejder Avcıları

8,48

( 5 kişi yorum yaptı )

Ejder Avcıları

(Chasseurs de dragons)

Sinema Filmi

2008

Zoe peri masallarına inanan küçük bir kızdır. Amcası Kral Arnold’u korkunç bir ejderhadan kurtarmak için kitaplarda okuduğu türden bir kahraman bulmaya karar verir. Fakat bunun yerine Gwizdo ve Lian-Chu ile tanışır. Bu iki kafadarın hayattaki tek istekleri sessiz küçük bir çiftlik almaktır.

Ve küçük kız, onların rüyalarındaki kahraman olduğunu düşünür. Kurnaz Gwizdo, Kral Arnold’un altınlarını duyunca harekete geçer ve küçük kıza gerçeği söylemez. Zoe bu macerada kahramanlarına katılmakta kararlıdır. Bundan sonra geri dönüş yoktur. Gwizdo ve diğerleri kaygılı bir şekilde yola koyulur ve dünyanın sonuna doğru tehlikeliyolculuk başlar. Derin uykusundan uyandırılmak üzere olan korkunç ejdere doğru kahramanlarımız ilermeye başlamışlardır.

Zoe için bu gerçekleşen bir rüyadır. Gwizdo içinse felaketle bitebilecek bir kabustur. Fakat henüz ne küçük kızın ne de Gwizdo’nun, Lian Chu’nun bu korkunç ejderle daha önce tanıştığından haberleri yoktur. Ve kapanacak bir hesapları vardır.

Künye

Yönetmen Guillaume Ivernel , Arthur Qwak
Senaryo
Vizyona Giriş Tarihi 28 Mart 2008
Süre 80 dk
Tür Animasyon, Fantastik, Macera
Ülke Almanya Fransa Lüksemburg
Etiketler Avcı, Çocuklar ve Aile, Ejderha Daha Fazlası

Oynayanlar

Vincent Lindon Vincent Lindon Lian-Chu-Seslendirme
Patrick Timsit Patrick Timsit Gwizdo-Seslendirme
Philippe Nahon Philippe Nahon Seslendirme
Ziya Kürküt Ziya Kürküt Türkçe Seslendirme
Oya Küçümen Oya Küçümen Türkçe Seslendirme
Oya Küçümen Oya Küçümen Türkçe Seslendirme

Firmalar

Bir Film (Dağıtımcı)
Hasılat 405.553,0 TL
Toplam İzleyici 56.751
Vizyonda Kaldığı Hafta 25 Hafta

Son Yorumlar (5)

engin yüksel avatar engin yüksel 29 Kasım 2011 10:00:11

5

çok kayda değer kaliteli bir animasyon değil 5/10

baran34 avatar baran34 09 Ocak 2011 23:35:01

6

 Sıradan bir animasyon filmi. PIXAR stüdyolarından çıkan filmleri her ne kadar aratsada eğlenceli sayılabilecek türden bir yapım. Oya küçümen'in sesinden canlandırdığı Zoe karakteri çok sevimliydi.

emre84 avatar emre84 03 Mayıs 2008 10:33:05

Güzel ve başarılı bir film

yusuftac 02 Mayıs 2008 15:09:05

bence çok güzel bir filim öneririm

zuhtuural avatar zuhtuural 17 Mart 2008 22:26:03

8

Zoe peri masallarına inanan küçük bir kızdır. Amcası Kral Arnold’u korkunç bir ejderhadan kurtarmak için kitaplarda okuduğu türden bir kahraman bulmaya karar verir. Fakat bunun yerine Gwizdo ve Lian-Chu ile tanışır. Bu iki kafadarın hayattaki t ek istekleri sessiz küçük bir çiftlik almaktır. Ve küçük kız, onların rüyalarındaki kahraman olduğunu düşünür. Kurnaz Gwizdo, Kral Arnold’un altınlarını duyunca harekete geçer ve küçük kıza gerçeği söylemez. Zoe bu macerada kahramanlarına katılmakta kararlıdır. Bundan sonra geri dönüş yoktur. Gwizdo ve diğerleri kaygılı bir şekilde yola koyulur ve dünyanın sonuna doğru tehlikeliyolculuk başlar. Derin uykusundan uyandırılmak üzere olan korkunç ejdere doğru kahramanlarımız ilermeye başlamışlardır. Zoe için bu gerçekleşen bir rüyadır. Gwizdo içinse felaketle bitebilecek bir kabustur. Fakat henüz ne küçük kızın ne de Gwizdo’nun, Lian Chu’nun bu korkunç ejderle daha önce tanıştığından haberleri yoktur. Ve kapanacak bir hesapları vardır.

Yandex.Metrica