Sınırı Geçmek

8,24

( 3 kişi yorum yaptı )

Sınırı Geçmek

(Crossing Over)

Sinema Filmi

2008

Los Angeles’ta Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlığını elde etmek için mücadele veren farklı uluslardan göçmenler üzerine çok karakterli bir film…

Filmde ülkeler arası sınırlar, belge sahtekârlığı, politik sığınma, yeşil kart işlemleri, çalışma prosedürleri, karşı-terör ofisi ve kültürler çatışması gibi konular üzerinde odaklanılır.

“Crossing Over”ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlenen Wayne Kramer de Güney Afrika’dan ABD’ye gelmiş bir göçmendi. Kramer filmin kurgu işlemlerini Frank Marshall ile birlikte yaptı. Filmin çekimleri 2007 yılında Los Angeles’ta yapıldı.

Künye

Yönetmen Wayne Kramer
Senaryo
Müzik John Murphy
Görüntü Yönetmeni Jim Whitaker
Süre 140 dk
Tür Dram
Ülke ABD
Etiketler Yeniden Yapım Daha Fazlası

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (3)

osman_srln avatar osman_srln 09 Eylül 2009 12:09:09

fena sayılmaz vasatın biraz üstü bi film olmuş

canatan avatar canatan 31 Ağustos 2009 08:34:08

Değişik ülkelerden Amerikaya göç eden ve burada Amerikan vatandaşlığını kazanmak için uğraş vermeye çalışan göçmen insanların mücadelesi anlatılıyor. 1.sınıf 2.sınıf 3.sınıf ülkeler.Filmde  Amerika bulunmaz Hint kumaşı gibi gösteriliyor.

arafaresi avatar arafaresi 10 Mayıs 2009 21:26:05

Kültür çatışması gibi önemli bir konuya deyinilen harika bir film .Harrison Ford un oyunculuk deneyimlerindeki en üst sıralara geçicek güzel izlenmeye ve tavsiye edilmeye değer bir emek ..

Yandex.Metrica