Waz

7,55

( 12 kişi yorum yaptı )

Waz

(w Delta z)

Sinema Filmi

2007

Şehrin karanlık sokaklarında, dirilen bedenler kol gezmektedir; kimileri paramparça, kimileri derilerinde wΔz kazınmış bedenler. Dedektif Argo (Skarsgård) ve iş arkadaşı (George), bu dövmede yazan denklemi çözmeye kararlıdırlar ve fark ederlerki kurbanların hepsine korkunç bir seçim önerilmektedir: Sevdiğin birini öldür ya da ölmeyi göze al! Yaşadığı bölgede insanlığa dair her tür sapkınlık ve vahşete alışkın hale gelen Dedektif Argo’nun hali yeni iş arkadaşı Helen Westcott’u da rahatsız etmektedir. WΔZ denklemini çözmeye girişen Eddie ve Helen, katilin nihai bir aşk testi uygulamakta olduğunu fark ederler. Bu test, akla gelebilecek her tür işkenceden daha ağırdır.

Oynayanlar

Barbara Adair Barbara Adair Alice Jakson
Stellan Skarsgård Stellan Skarsgård Eddie Argo
Peter Ballance Peter Ballance Trucker
Selma Blair Selma Blair Jean Lerner
Melissa George Melissa George Helen Westcott
Tom Hardy Tom Hardy Pierre Jackson
Sally Hawkins Sally Hawkins Elly Carpenter
Paul Kaye Paul Kaye Gelb
John Sharian John Sharian Jack Corelli

Firmalar

Bir Film (Dağıtımcı)
Hasılat 387.047,0 TL
Toplam İzleyici 52.916
Vizyonda Kaldığı Hafta 19 Hafta

Son Yorumlar (12)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 12 Haziran 2015 06:45:24

6

Testere filminin etkisiyle yapılmış bir film ismi bile çağrıştırıyor waz ismini tersten yazarsanız zaw testerenin orjinal ismi saw bir çağrıştırma var hikayeside biraz benziyor ama testere düzeyinde bir hikayesi yok kadrosunda selma blair,melissa g eorge ve stellan skarsgard olsada beklentileri karşılamayan ortalama bir film zaman geçirmek için izlenebilinir.

baran34 avatar baran34 29 Temmuz 2013 00:34:49

4

Korku ve gerilim filmi diye bu filmi bize yutturamazlar. İzlerken açıkçası sıkıldım. İğrenç sahnelerinden dolayı +18 lik bir yapım.
Zaten senaryosu olsun oyuncu kadrosu oldun 2.sınıf bir film. Daha filmin başında Komiser Eddie Argo ile zenci genç arasındaki muhabbetten azçok filmin ilerleyen bölümlerinin nereye gideceğine dair tahminde bulunmak gayet basit.
Selma Blair ise rolü yetersiz. Filmin afişindeki Saw ile se7en karışımı ibaresi yersiz ve aldatıcı. Kalitesiz bir yapım.

MEHTAPSS 17 Ocak 2009 12:02:01

3

testere taklidi olmuş. testere de sahneler heyecan vericiyken burda daha sıradan olmuş.

hadrianus avatar hadrianus 30 Eylül 2008 13:14:09

gereksiz boışa zaman kaybı olan bir fil sakın kapak resmine bakarak aşdanmayın .....

canatan avatar canatan 22 Eylül 2008 09:31:09

Çok vasat bir film.Sonra kamera çekimi hiç güzel değil.insanın gözlerini yoruyor.

leon_red avatar leon_red 29 Temmuz 2008 02:16:07

film hakkında yazılan tüm yorumları okudum bazı arkadaşlar TESTERE ile kıyaslamışlar güleyim bari :) bırakın testere olmayı bu ekmek bıcağı bile olaWAZ :) sonra işkence sahneleri çok felaket yazanlar olmuş :) ya yaten 5 dk kadar sürüyor oda filmin so n 5 dakikası zaten birde finalde çok büyük bir süpriz olacak sizde yok artık diyeceksiniz demiş bir arkadaşımızda :) onu yazmayayım şimdi olaki izlelem istersiniz tadı kaçmasın :) ama hiç aklınızdan gecen bir süpriz değil boşuna heveslenmeyin :) neyse birde sinemasal bir yorum ekleyelim bu yazıya film baştan sona hareketli kamerayla cekilimiş yani kameraman dewamlı koşoyor kamera dewamlı sallanıyor hiç bir an sabit görüntü yok bu sanırım filmin inandırıcılığı vebahsi gecen ama benim göremediğim gerilim öğesini öne cıksın diye yapılmış malesef oda geri tepmiş :) çünki filme odaklanmayı neredeyse imkansız hale getiren bu cekim tekniği  biraz daha ileri gitseymiş mide bulansı sonuçu,ki siz zaten bunun sonucunda ne olduğunu biliyorsunuz :) işin özü şu yani bu film kötü hemde her anlamda izlemeye ne gerek nede hacet var bu yapım kendi kendine şöyle diyor aWAZ aWAZ bagırarak izleme kardeşiiiiiim :)

Yandex.Metrica