Kunduracı

8,68

( 4 kişi yorum yaptı )

Kunduracı

TV Filmi

2007

Bir taşra şehrinde vali olarak görev yapan Ömer Bey son zamanlarda sıklıkla gördüğü bir rüyanın etkisindedir. Rüyasında gördüğü yaşlı bir kişi kendisinden onu bulup defnetmesini istemektedir. Çok geçmeden dere kenarında bir ceset bulunur, cesedi inceleyen vali ölen kişinin rüyasında gördüğü adam olduğunu fark eder.

Savcı ile birlikte adamın ailesini araştırmaya giden Vali Ömer Bey, yakınlarından duydukları karşısında hayrete düşer. Çünkü kunduracılıkla uğraşan yaşlı adam hayat kadınlarıyla gününü geçiren ve her gece içki içen bir kişidir. Bu nedenle ne ailesi ne de mahalleli ölen adamın cenazesini gömmeye yanaşmamaktadır. Vali Ömer Bey ölen adamın hikayesini öğrenince bu kadar sefil bir yaşam süren adamın neden rüyasına girerek kendisinden yardım istediğini anlayamaz ve rüyasının sır rını çözmek için bir arayış içine girer.

Künye

Yönetmen Nazif Tunç
Senaryo
Yapımcı Nazif Tunç
Müzik Gündoğar
Görüntü Yönetmeni Mehmet Demirhan
Süre 87 dk
Tür Dram, Gizem
Özellikler Dijital, Video
Ülke Türkiye
Etiketler Hayat Kadını, Kadın Satıcısı, Kunduracı, Sarhoş, Yanlış Anlaşılma Daha Fazlası
Internet Sitesi http://www.halkfilm.com

Ekip

Yapımcı Arif Hakverdi (Yapım Koordinatörü)
Kurgu Yelda Özkoçak (Kurgu)
Yapım Ekibi Köksal Torlak (Yapım Asistanı)
Yönetmen Ekibi Oğuzhan Akçay (Yardımcı Yönetmen)
Cihan Bilen (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Ahmet Ahuçalar (Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Necdet Tok (Kurgu Yönetmeni)
Işık Ekibi Bahadır Çolak (Işık Şefi)

Firmalar

Kanal 7 (Yayıncı)
Halk Film (Yapım)

Son Yorumlar (4)

66ömer66 13 Nisan 2017 08:04:03

Kanal 7 filmlerini izleyemiyorum neden sinema türk te izlemek istiyorum teşekkür ederim.

MÜMİNE_7 avatar MÜMİNE_7 10 Mayıs 2013 19:46:45

10

Yazılanlar Çok Doğru...

kariz_ma_35 avatar kariz_ma_35 20 Eylül 2011 00:09:09

8

Bayram'da Kanal 7'de izlediğim manevi anlamı yüksek bir tv filmi. Bir mahalle'de kunduracılık yapan "Veli" Levent Çakır mahalleli tarafından istenmeyen bir kişi haline gelir. Çünkü dükkanına gelen hayat kadınlarına yanlış yoldan kurtarmak i çin ders verir. Bir nevi rehberidir onların mahallelide aileside dahil herşeyi yanlış anlar ve ona yapmadığına bırakmazlar. Veli amca bununla sınırlı kalmaz ve içki satışı yapan dükkanlardaki bütün içkileri satın alır. Hatta kunduracı veli amca kendi mezarını kendisi bile kazar. Nihayetinde bir dere kenarında ölür ailesi sahip çıkmaz. Ve vali'nin rüyasına girer durumdan çok etkilenen "Vali Ömer" Arif Nazım olaydan etkilenir. İşin iç yüzünü araştırır ve gerçek meydana çıkınca herkes yüreğinden vurulur. Kurşun yemişe döner. Kanal 7 ve Stv'nin bu tarz eğitici ve öğretici maneviyatı büyük tv filmleri hoşuma gidiyor.

rehamuhtar56 03 Temmuz 2009 15:04:07

10

filim tek kelime ile HARİKA denebilecek çok güzel bir filim. olaylara ön yargılı yaklaşmama konusun da çok güzel ve eğitici mesajlarla dolu bir filim. bu filimde emeği gecen tüm arkadaşlarımıza en içten teşekkürlerimi arz ediyor. allah razı olsun dil eklerimi bildiriyorum. EN ÖMEMLİSİ BU VE BUNA BENZER FİLİMLERİN ADEDİNİ ARTIRMALARINI VE BU YÖNDE ÇALIŞMALARINI DAHADA YOĞUNLAŞMALARINI HASSATEN İSTİRHAM EDİYORUM. ÇÜNKÜ GENÇLİĞİMİZİN EĞİTİCİ FİLİMLERE ÇOK İHTİYACI VAR

Yandex.Metrica