Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ali'nin Sekiz Günü

Ali'nin Sekiz Günü

7,78

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 8 Mayıs 2009 1 Saat 47 Dk Dram Dram

Yönetmen: Cemal Şan Cemal Şan

Ülke: türkiye

Gişe: 2.178

Oyuncular: Kıvırcık Ali, Zeynep Çamak, Engin Alpateş, Emre Özcan, Serkan Çetinkaya, Ferit Kaya, Orhan Eşkin, Aslı Altaylar, Ayberk Pekcan, Süleyman Atanısev Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Müzik

Konusu : Ali'nin hayatı, evi ve bakkal dükkânı arasında geçmektedir. Mahalleye gelen Zeynep'e duyduğu platonik aşk, hayatına beklenmedik bir heyecan katar. Ali, Zeyneb'i takip etmeye başlar ve hayatında Mehmet adında birisinin olduğunu öğrenir. Bir bar çıkışında Mehmet, Zeyneb'i dövmeye başlar. Onları takip etmekte olan Ali sevdiği kızı korumak için saldırır. Ama Zeynep, Mehmet'i çok sevdiğini ve vurmamasını söyleyince Ali yıkılır.

Yapımcı

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Oyuncu Seçimi

Tasarım

Ulaşım

Diğerbaran34

22 Mart 2011 04:13

Üçlemenin sonuncusu olan bu yapım orta karar birşey olmuş. Dilber'in sekiz günü filminin seyirci üzerinde bıraktığı müthiş etkiyi bırakmıyor. Fakat ilk film olan Zeynep'in sekiz gününden çok daha iyi bir yapım olmuş. Özellikle Ezel dizisinden tanıdığımız Genç Ramiz Ufuk Bayraktar'a külhanbeyi rolleri çok yakışıyor. Zaten Tophane semtinden yetişen birinin bu tarz rolleri yapması çok zor olmasa gerek. Ali rolündeki Serdar Orçin çok iyi bir yetenek rolünün hakkını fazlası ile vermiş. Yönetmen Cemal Şan tahminimce bu üçlemeyi yapmakta ki amacını ve seyirciye vereceği mesajları bu son filmine aktarmış. Özellikle bakkala gelen bir adamın 10 dakika boyunca konuşması bence yönetmenin bu üçlemenin özetini ve amacını sergilemesi gibi birşey oldu. Bu kadar kısık bir bütçe ile iyi niyetle yapılmış bir seriydi. Emekleri için yapım ekibine teşekkürler. Her ne kadar üç film toplam gişe hasılatında yaklaşık 55 bin lira gibi komik bir rakam elde ettiysede umarız bir daha ki yapımlarına sponsor bulup kaliteli bir film ortaya çıkarırlar.

Cevap Yaz

kleptomanik

9 Ocak 2011 17:32

öncelikle monologlar harika... tekdüzelikler film de sıkıcı bir haldeyken filmin müziği kurtarmış; o hali. takıntılı insanları muhteşem şekilde anlatılmış, üç tane sekiz gün filmi; takıntılı bir insanın psikopat bir ruh haline bürünebileceğini gözler önüne seriyor...

Cevap Yaz

likitkristal

23 Eylül 2010 12:14

bakkala gelip uzun uzun konuşan adamın söyledikleri çok yapay olmuş

Cevap Yaz

ceyhun_mr

1 Ağustos 2010 18:51

hayatı çıkmazda olan birinin daha sekiz günü.Yine bir durum filmi,yine fazlasıyla hayatın içinden.Küçük ve dar bir mahallenin ezilen utangaç ve de mutsuz delikanlısı.Durum filmi severler,cemal şan tarzı da seviyorlarsa, izleyebilecekleri orta düzeyde bir film.

Cevap Yaz

izleyici1

5 Kasım 2009 11:27

Çok güzel bir film.Gerçekçi.

Cevap Yaz

canatan

21 Ekim 2009 12:12

Ali tek başına yaşayan sıkılgan birisidir.Bakkaldan eve evden bakkala bu şekilde hayatını sürdüren biri.Sigara almaya bakkala gelen Zeynep e aşık olur.Fakat Zeynepin başka bir sevdiği vardır.Film fena değil.Bu gidişle bir çok oyuncularımızın sekiz günlerini seyredeceğiz.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica