Arkadaşımın Aşkı

7,81

( 1 kişi yorum yaptı )

Arkadaşımın Aşkı

(My Best Friend's Girl)

Sinema Filmi

2008

Çok güzel, akıllı ve dikbaşlı Alexis, Dustin’in hayallerindeki kadındır. Ancak birkaç haftalık flört döneminin ardından aşk sarhoşu Dustin’in gözü açılmaya başlar. Alexis’in ilişkiyi sürekli olarak yavaşlattığını anlama noktasına gelmiştir. Kadını gerçekten kazanabilmek için çaresizlik içinde en iyi arkadaşı Tank’in yardımına başvurur. Kendisini “geri tepme uzmanı” olarak tanımlayan Tank, kadınları önce baştan çıkartıp sonra adeta delirterek onlardan ayrılma konusunda ustadır. Sevgilisi tarafından bir kenara fırlatılmış erkeklerle sözleşme yapar, onların eski-sevgilileriyle ilişki başlatarak o kadınlara hayatlarının en berbat ilişkisini yaşatır. Öyle iğrenç bir deneyim yaşatır ki, onunla ilişki kuran kadınlar en kısa sürede eski sevgililerine geri dönüş yolları aramaya başlar.
Ancak sihirli değneğini Alexis üzerinde denemeye kalkışan Tank, hayatının en büyük sınavıyla karşı karşıya kalır. Alexis onun blöfünü görebilen ilk kızdır. Alexis’in zekası karşısında şaşkına dönen Tank, en iyi arkadaşı Dustin’e duyduğu sadakat ile onun kız arkadaşına hissettiği tuhaf çekim duygusu arasında bocalamaya başlarken iki arada bir derede kalacaktır.

Künye

Yönetmen Howard Deutch
Senaryo
Yapımcı Adam Herz , Dane Cook
Müzik John Debney
Görüntü Yönetmeni Jack N. Green
Vizyona Giriş Tarihi 22 Mayıs 2009
Süre 101 dk
Tür Duygusal, Komedi
Özellikler Renkli
Ülke ABD
Etiketler Aşk Kazası, Aşk Ücgeni, Bar, Blöf, Cinsellik, Daha Fazlası
Internet Sitesi http://www.mybestfriendsgirlmovie.com/

Firmalar

Tiglon (Dağıtımcı)
Hasılat 454.813,0 TL
Toplam İzleyici 54.372
Vizyonda Kaldığı Hafta 21 Hafta

Son Yorumlar (1)

uzunince avatar uzunince 23 Şubat 2010 23:16:02

FİLM; Arkadaşımın Aşkı ; konu itibairyle Romatik duygusal bir film olarak tahimin edip aldım Oyuncular fena değil performans olarak, konu olarak ise Günümüzdeki Aşkın miladı olmuş Önce cinsellik ön plana çıkmış senarist sondan başlamıştır filimin gir işine senaristler yani yazarlar toplumun nabzını tutan gerektiğinde topluma yön veren neferlerdir,kimileri de toplum nezlinde anlaşılmaz olarak kayıtlara geçmiştir sebebi ise geldikleri çağın çok üzerinde olmalarıdır  öyle yazarlar devrinde anlaşılmaz öldüklerinde değeri anlaşılır, tarih te böyle  yazarlara raslamaktayız..Film  aşkın dugusallığını giderek yok oluşunu ve tatmin olma arzularını doyurma şeklini alan Aşk Anlayışına Değinmiş biraz absürd diyaloglara yer vermiş repliklerde Romatik olan Ben Filmi Beğenmedim konu itibariyle... Sevgilerimle...

Yandex.Metrica