Baba Ocağı

8,57

( 23 kişi yorum yaptı )

Baba Ocağı

(Baba Ocağı)

TV Dizisi

2008

Bir Ege köyünün saygın eşrafından olan Halil Efe, oğulları Murat ve Güven’i büyük umutlarla İstanbul’a ziraat eğitimi almaya göndermiş ancak iki kardeş kariyerlerini akademik eğitim yerine müzik sektöründe denemeye karar vererek, kendilerine Ersoy ve Cem’in de dahil olduğu bir müzik grubu kurup hareketli bir sosyal hayatın içerisine girmişlerdir. Annelerinin ekonomik yardımıyla her şey yolunda giderken bir bar kavgasıyla gazetelere manşet olan kardeşler Halil Efe’nin hasmı Seyfi efe’nin çabalarıyla hem babalarına yakalanır hem de bohem hayatları tüm köy ahalisinin diline düşer. Halil Efe öfke ile İstanbul’ a giderek çocukları apar topar köye götürür. Niyeti çocukları burada tarla da çalıştırarak adam etmektir. Oysa gerek grubun diğer iki üyesi gerekse kardeşlerin kız arkadaşları bu kadar k olay pes etmek niyetinde değildir. Önce Güven’in kız arkadaşı Özge, ardından da diğer arkadaşları bir karavana doluşarak Murat ve Güven’in yaşadığı köye doğru bir kurtarma operasyonunun içine dalar. Olaylara eski düşmanlıklar ve Murat ile Güven’in çocukluk aşkları İsmet ve Cemile de karışınca Beşparmak köyü sakin hayatına veda ederek komik ve birbiri adına patlak veren olayların içine sürüklenir.


Muğla'nın Bozöyük Köyünde çekiliyor.

Ekip

Yapımcı Özkan İpek (Genel Koordinatör)
Berna Akpınar (Uygulayıcı Yapımcı)
Kurgu Sedat Karadeniz (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Gözde Giray (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Sagutay Çetin (Yapım Sorumlusu)
Hakan Altut (Basın Danışmanı)
Recep Akdem (Set Amiri)
Yönetmen Ekibi Mahmut Kaptan (Yardımcı Yönetmen)
Oytun Es (Yönetmen Yardımcısı)
Dağhan Karadeniz (Reji Ekibi)
Burak Yırtar (Koordinasyon)
Kamera Ekibi Yıldıray Erbinel (Kamera Asistanı)
Uğur Kul (Kamera Asistanı)
Berkan Öztrak (Kameraman)
Yusuf Karakaya (Jimmy-Jib)
Post-Prodüksiyon Mustafa Durmuş (Kurgu Asistanı)
Asena Bilgin (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Mustafa Gökçe (Renk Düzenleme)
Gürkan Yadigar (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi Gökhan Özgül (Işık Şefi)
Mustafa Ufuk Atakan (Işık Şef Yardımcısı)
Ceyhun Parlak (Bestboy)
Sanat Ekibi Seçil Ekici (Kostüm Asistanı)
Ses Ekibi Hüseyin Çakır (Ses Kayıt)
Fatih Aydoğdu (Ses Kayıt)
Erdem Dayıoğlu (Ses Kurgu)
Murat Özbudak (Final Miks)
Oyuncu Seçimi Latif Akgedik (Cast Sorumlusu)
Kenan Cinkiş (Cast Sorumlusu)
Diğer Serkan Mirza (Finans Müdürü)

Firmalar

Sinetel Filmcilik (Yapım)
İstanbullu Sinema Teknik Malzemeleri (Işık Ekipman Hizmetleri)
Film Konsept (Basın Danışmanı)
Star TV (Yayıncı)

Son Yorumlar (23)

SarpBayhan avatar SarpBayhan 01 Mayıs 2014 03:21:57

10

yayınlandığı dönemde severek izlediğimiz hatta geçen yaz tekrarlarını bile ailecek severek izlediğimiz ege işi komedi dizisi ama çok güzel bir diziydi gerçekten. Ancak sonunu hiç iyi bitirmediler sonu hiçbir şeye bağlanmadan bitti, ne düğün oldu ne o ğlanlar kızları bıraktı öyle otobüste giderlerken kaza oldu sonra da ne olduğu hiç bilinmedi. Bence Final olmayacaktı ve yeni bölümde devam edecekti sanırım ama anlaşma olmadığı için anlamsızca bitti diye düşünüyorum ben. Keşke sinema filmi olarak falan bir final bölümü çekilseydi bu diziye. Dizinin oyuncularından Engin Şenkan, Burak Özçivit, Gülden Dudarık, Ceren Hindistan, Feyza Çıpa, Algı Eke, Merve Altınkaya, Aylin Kabasakal, Firdevs Vüdül, Emin Gürsoy ve Uğur Demirpehlivan gibi isimler oyunculuklarına halen devam ediyorlar, Selim Gülgören ise diziyle birlikte popülerliği artan bir popçu oldu, belki bu diziden sonra etkili hiçbir yapımda oyuncu olarak göremedik kendisini ama yinede popçu olarak bu alemin içinde var olmaya devam ediyor kendisi. Ayrıca dizinin en komik isimleri bana göre Bakkal Hasan (Volkan Baş) ve Sabri Enişte (Mustafa Şen) idi ama bu iki oyuncuyu bu diziden sonra fazla ekranlarda görmedik bence hak ettikleri değeri bulamadılar. Ayrıca Alp rolünde oynayan Akın Saatçi'de şimdilerde Survivor (Ünlüler-Gönüllüler) yarışmasında yarışmaya devam ediyor.

bjkemre06 avatar bjkemre06 03 Haziran 2010 06:04:06

10

Muğlada çekilen yani ünv. okuduğum topraklarda çekilen güzel bir diziydi.

kariz_ma_35 avatar kariz_ma_35 28 Aralık 2009 03:25:12

6

Güzel bir diziydi keşke yayından kaldırılmasaydı

wavrantliw avatar wavrantliw 13 Eylül 2009 20:37:09

güzell bir diziydi keşke kaldırılmasaydı...

sinan05 avatar sinan05 02 Eylül 2009 17:35:09

10

inanaılmaz mükemmel bir dizi olmuş,star tvnin yayınladığı dizilerden en beğenerek izlediğim bir dizi baba ocağı.Engin Şenkan çok yakışmış rolüne Muğla azıyla konuşmayı çok güzel başarıyor,ama Ali Sürmeli'nin diziden ayrılması iyi olmamış o da diziye ayrı bir tat veriyordu.olsun ya dizi devam ediyorya.çok güzel bir yapım olmuş.

savase 27 Ağustos 2009 18:16:08

10

Bende bu diziyi çok beğenerek izliyorum. ben diziyi yaklşık 22-14 ncü bölümlerden itibaren izlemeye başlamıştım ve sonrasında hastası oldum, ilk başlarda beğenmiyordum. şimdi internette tekrarlarını izliyorum. Seyfi efe nin olduğu bölümler gerçekten çok eğelendirici, bence de seyfi efe geri dönmeli. haber olan öpüşme sahnelerini de çok abartmamak gerek. Aslında o sahneler olmasa daha iyi olur, diziye hiç bir + katmıyor. Dizi zaten çok güzel doğallığıyla..

Yandex.Metrica