Derman

7,87

( 15 kişi yorum yaptı )

Derman

TV Dizisi

2008

Derman Özersoy, uzun yıllar önce evliliğin sorumluluğunu kaldırabilecek sorumluluğa sahip olmayan eşinden ayrılıp iki çocuğuyla birlikte Amerika’ya yerleşmiş ve kendini işi ve çocuklarına adayarak mesleğinde kısa sürede zirveye tırmanmış bir genel cerrahtır.
Dönem dönem dünyaca ünlü tıp dergilerinde makaleleri yayınlanan, dalında dünyanın en iyileri arasında gösterilen Derman, Amerika’da kendine ve çocuklarına bir düzen kurmuş ve ülkesine dönmeyi, biraz da eski eşinden kaynaklanan kötü anılar yüzünden aklına bile getirmemektedir.
Ne var ki dedikleri gibi “Hayat; biz başka planlar yaparken başımıza gelenlerdir”… Ve kaderin bir cilvesi Derman’ı bu kararını gözden geçirmek zorunda bırakır.
Ünlü bir Anadolu kökenli işadamının ameliyatı için davet edildi ği İstanbul’da başından geçen bir kaza vesilesiyle ülkesindeki sağlık sisteminin hiç de düşündüğü gibi ileri düzeyde olmadığını fark eder ve kendisine “Ülkemin bana ihtiyacı varken benim Amerika’da ne işim var?...” sorusunu soran Derman şok bir kararla burada kalmaya karar verir...
Dahası, birçok özel hastaneden teklif aldığı halde sistemdeki çürümenin bariz örnekleriyle dolu bir devlet hastanesinde çalışmaya başlar.
Bu karar Derman için tahmin ettiğinden de fazla çaba isteyen bir mücadelenin başlangıcıdır. Yurtdışında bambaşka bir kültürde yetişmiş çocuklarının İstanbul’a adaptasyonu, ablası Feyzan’ın kocası Süleyman’ın çocuklara Türk kültürünü hızlı yoldan aşılama gayreti, baba parası yemeye alışmış ve yaşına rağmen şımarıklığından ve sorumsuzluğundan bir şey kaybetmemiş eski kocası Koray’ın barışma çabaları işin sadece bir tarafıdır.
İş yerinde vereceği mücadele ise çok daha zorludur. Her dönemin adamı olan ve arkasında önemli insanların olmasının rahatlığıyla hastaneyi babasının çiftliğine çeviren, zaten vermek zorunda olduğu her hizmeti paraya endeksleyen bir başhekim, Aziz Toynaksız vardır hastanenin başında.
İşe başlar başlamaz Aziz Toynaksız ile amansız bir mücadele başlar Derman’ın. Tabii Derman’ın gelişinden rahatsız olan tek kişi Aziz Toynaksız değildir. Mesleğinde ilerleyebilmek için başhekime mavi boncuk dağıtmakta bir sakınca görmeyen Doktor İffet, başlıca hobisi hastalara kendini doktor olarak tanıtmak olan avantacı ve gurbetçi hastabakıcı Bayram Keleş de Derman’ın gelmesiyle işleri bozulanlar arasındadır. Bunların yanında bitirim ambulans şoförü Yetiş, işini fazla ciddiye alan güvenlik görevlisi Güven Cavlakoğlu, anaç hemşire Adalet, “enjektör” lakaplı çapkın doktor Sarp, “azaltılmış numune” lakaplı ufak tefek doktor Yüksel, hastanedeki renkli simalardan sadece birkaçıdır.
Tabii ülkesine dönüşüyle birlikte Derman’ın dünyasında değişen bir şey daha vardır. Zira boşandığından beri kilit vurduğu ve ölene dek sadece çocuklarına ait olduğuna düşündüğü kalbi, tesadüfen ve çok da hoş olmayan bir şekilde tanıştığı bir hasta yakını için ufak ufak ritim bozuklukları göstermeye başlar.
Kısacası Derman için bambaşka bir hayat başlamıştır. Ama o, kıvrak zekası, çalışkanlığı ve her şeyden önemlisi kadınca içgüdüleriyle bu yeni hayatında da başarılı olmaya kararlıdır.

Künye

Yönetmen Sibel Kocataş
Senaryo , ,
Yapımcı Ali Gündoğdu
Müzik Tamer Zümrüt
Tür Komedi, Macera
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Bağlılık, Başarı, Hile Daha Fazlası

Ekip

Yapımcı Akın Topuz (Genel Koordinatör)
Dilek Yorulmaz (2) (Yapım Koordinatörü)
Kurgu Şenol Şentürk (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Erinç Gürses (Sanat Yönetmeni)
Ayşegül Çiftçi (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Mustafa Gümüş (Yapım Asistanı)
Cansu Günbattı (Yapım Ekibi)
Tahir Eşsiz (Set Amiri)
Kamera Ekibi İsmail Özgen Özel (Kamera Asistanı)
Serkan Durmuş (Kamera Asistanı)
Tayfun Işık (Kamera Asistanı)
Hakan Okumuş (Kameraman)
Aşkın Güzelgül (Focus Puller)
Hasan Mızrakçı (Focus Puller)
Kaan Yaşar (Focus Puller)
Gültekin Bayır (Teaser Set Fotoğrafları)
Post-Prodüksiyon Ali Rıza Başaran (Kurgu Yönetmeni)
Işık Ekibi Erkan Can (2) (Işık Şefi)
Tayip Yiğit (1. Işık Asistanı)
Yusuf Yiğit (Işık Asistanı)
Sanat Ekibi Özlem Çakır (Kostüm Sorumlusu)
Diğer Selda Günsay (Mali İşler)

Firmalar

İstanbullu Sinema Teknik Malzemeleri (Işık Ekipman Hizmetleri)
Masalevi (Yapım)

Son Yorumlar (15)

bltszlk avatar bltszlk 15 Kasım 2010 15:07:11

''Derman''  dizisi Kanal D'de yazın başlayıp bir kaç bölüm sonra yayından kaldırılan dizi.Hastane  konusunu alıyordu.Şevval Sam,Feridun Düzağaç'la yakışmıyordı birbirlerine.Tüm ekibe saygılar

Aslan42902 avatar Aslan42902 18 Ekim 2010 20:51:10

10

çok güzel diziydi

melisrenan avatar melisrenan 02 Eylül 2009 17:21:09

Dizi hiç görmeden bitti. Aslında oyuncular iyi ama bir arada tutmadılar bence üstelik konu da riskli bir konuydu dizinin tutması açısından sonuç da pek farklı olmadı. Ama onca emeğe yazık oluyor tabi..

mavi ege avatar mavi ege 07 Haziran 2009 13:45:06

2

Saçma bir dizi sağlık sektörü son derece ciddidir insanların canı kutarmak için hipograt (yazılışı bu olmayabilir) yemini ediyorlar ve bu kadar hafife almaları saçma üstelik hikayeleride son derece uydurma kardeşim oraya gelenler hasta olduğu için ge liyorlar bu diazide hepsi bir acayip neyse sağlık hafife alınacak bir konu değil oyuncular süper saygılarla

sezencumhur 11 Aralık 2008 01:52:12

çok kötü bir diziydi.

casusbellı44 avatar casusbellı44 30 Ağustos 2008 00:13:08

4

Kış sezonu için yetersiz bir diziydi.kaldırılması gerekiyordu.ayrıca feridun düzağaç oyunculukta hiç te iyi değil.

Yandex.Metrica