Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Blind Fury (Blind Fury)

Blind Fury

7,00

(2 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 16 Mart 1990 1 Saat 26 Dk Aksiyon Gerilim Aksiyon, Gerilim
IMDb puanı: 5.8

Yönetmen: Phillip Noyce Phillip Noyce

Ülke: ABD

Oyuncular: Randall 'Tex' Cobb, Nick Cassavetes, Lisa Blount, Brandon Call, Rutger Hauer, Meg Foster Devamını Gör...

Konusu : Vietnam'da iki gözünü kaybeden, ama hala usta dövüşçü olan Nick, ABD'ye döner, bir arkadaşını gangsterlerin tehdit ettiğini öğrenince mücadeleye başlar. Sinemanın zaman zaman kullandığı bir trükten (gözleri görmeyen, ama öteki beş duyusunun yardımıyla adeta gören kahraman) yola çıkan, ilgiyle izlenen bir film.serdardemirkiran

29 Mart 2017 21:39

“Güçlü bir erkek ağlamaktan korkmaz”. 80 li yılların sonundan gelen nostaljik bir aksiyon. “Otostopçu/TheHitcher 1986) filmindeki psikopat katil John Ryder rolüyle sinema tarihinin en kötüler listesinin en üstlerinde yer bulan RutgerHauer’in döneminde hayli ilgi görmüş bir filmi “Blind Fury”. Kör bir samurayın intikam öyküsünün Amerikan versiyonu da diyebiliriz. “Mantıksız insanlar hayatı öyle zorlaştırıyor ki”. Vietnam savaşı esnasında yakınındaki bir patlama sonucu gözlerini kaybeden NickParker (R. Hauer) kendisine bakıp iyileştiren yöre insanlarınca gözlerini kaybetmesine rağmen, onların yardımıyla diğer duyularını geliştirir ve adeta gören biri gibi davranmaya başlar. O artık sesleri daha iyi hissetmektedir ve yön duygusu üst seviyededir. En önemlisi de kendisinin çok iyi bir şekilde kullanmayı öğrendiği samuray kılıcıdır. 20 yıl sonra asker arkadaşı Frank Devereaux (T.O’Quinn) bulmak için onun evine gelir, ancak Frank mafyanın baskısıyla sentetik uyuşturucu yapmaya zorlanmaktadır. En büyük kozları da Frank’in sekiz yaşındaki oğludur. Onu ele geçirerek Frank’i avuçlarının içine almak isterler. Polis kıyafetindeki iki adam ve bir kiralık katille eve geldiklerinde evde Nick’te vardır. Kör diye önemsemedikleri adam adeta onların ölüm fermanı olacak gibidir. Küçük Billy ile Nick, arkadaşı Frank’i bu gözü dönmüş adamların elinden kurtarmak için yola çıkarlar. Abartısı üst düzeyde, hikayesi orta düzeyde, oyuncusu sempatik, tempo çok iyi. Ayaklarınızı uzatıp, çay yada kahvenizi alıp sırtınızı yaslayın ve keyfini çıkarın derim. Süre son derece makul, dediğim gibi abartı var ama hangi aksiyonda yok. Birde aksiyonun tadı abartıyla çıkmıyor mu? Son derece keyifli, güzel vakit geçirten bir film. Kafayı boşaltmak için birebir. Esprili sahneleri de cabası. Parkta uyuyan çocuğun üstünde uçan böceği samuray kılıcıyla havada ikiye bölen Nick’in bu davranışı karşısında onları izleyen yaşlı kadının eşine “bizde bundan alalım bir tane” demesi, Nick’in kör haliyle küçük Billy’nin direktifleriyle araba kullanması, hem de yoğun trafikte, yanından geçerken aracına sürttüğü adamın “Kör müsün be” diye çıkışması karşısında “Evet körüm, senin sebebin ne?”deyişi gibi. Karikatür gibi kötü adamlarda işin cabası. Orta karar bir film, ama kendini zevkle izlettiriyor. Bir göz atın derim. Beğeneceksiniz.

Cevap Yaz

canatan

28 Eylül 2009 15:05

Rutger Hauer Bir kaza sonucu uzak doğuda bir köye düşer.Görme yeteniğini bu kazada kaybeder.Uzun zamanlar bu köyde döğüş sanatlarını öğrenidkten sonra Amerikaya yola çıkar burada öğrendiği ustalıkları kullanmak zorunda kalır.Film sıkılmadan seyredeceğiniz türden.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica