The X-Files: İnanmak İstiyorum

7,88

( 3 kişi yorum yaptı )

The X-Files: İnanmak İstiyorum

(The X-Files: I Want to Believe)

Sinema Filmi

2008

THE X-FILES: İNANMAK İSTİYORUM, ödüllü dizi The X-Files-Gizli Dosyalar’ın beyazperdeye uyarlanmış 2. filmidir. Dizinin yıldız oyuncuları David Duchovny ve Gillian Anderson ile Chris Carter yönetmenliğinde çekilen filmde ajanlarımız buzlar altında kalmış bir cesedin ve seri şekilde kaybolan bir grup insanın peşindedirler. Hem de bu sefer psişik güçleri olan bir medyumun yardımıyla…

The X-Files geleneğini takip eden filmde olaylar dizisi farklı seyrederken, oyuncular ve yapımcılar asli kadrodan. Dizinin en sevilen bölümlerinden esinlemeler içeren ve Fox Mulder (Duchovny) ile Dana Scully (Anderson) arasındaki komplike ilişkiyi beklenmedik bir yöne taşıyan film diziden ayrı olarak başlı başına ilerleyen bir hikayeyi takip ediyor. Mulder gerçeği bulma yolundaki sarsılmaz ısrarına devam ederken, tutkulu ve zeki doktor Scully Mulder’ın takip oyununda bir kez daha onun yanında yer almadan edemiyor.

Carter çekimlerin bitmesinden aylar sonra dahi konuya dair bir ipucu vermemekte ısrarcı oldu. “Mulder ve Scully X-Files dünyasında bu sefer başka bir dava ile sürükleniyorlar” demekle yetiniyor.

Filme dair ipuçlarını başlıktan elde etmek de mümkün. “I Want to Believe/İnanmak İstiyorum” dizinin fanlarının bileceği üzere Mulder’ın FBI’daki ofis duvarında asılı olan posterde yazılı olan slogandı. “Bu olası bir başlık” diyor Chris Carter “ İnanç ve bilimi buluşturmanın zorluğunu içeren bir hikaye bu.” “Film izleyicilerin dizide sevdiği her öğeyi barındırıyor. Ürkütücü, korkunç ve mistik bir yönü var. The X-Files dizisinde insanları göstermedikleri yönleriyle korkutuyorduk ve bunu bir araç olarak filmde de uyguladık.”

Oynayanlar

David Duchovny David Duchovny Fox Mulder
Gillian Anderson Gillian Anderson Dana Scully
Amanda Peet Amanda Peet Dakota Whitney
Billy Connolly Billy Connolly Joseph Crissman
Xzibit Xzibit Mosley Drummy
Callum Keith Rennie Callum Keith Rennie
Mitch Pileggi Mitch Pileggi Walter Skinner
Adam Godley Adam Godley

Firmalar

Tiglon (Dağıtımcı)
Hasılat 619.285,0 TL
Toplam İzleyici 68.484
Vizyonda Kaldığı Hafta 10 Hafta

Son Yorumlar (3)

osman_srln avatar osman_srln 03 Ocak 2009 18:21:01

8

güsel film olmuş

deep_impact avatar deep_impact 02 Ocak 2009 21:24:01

6

basit olmuş. x files'a yakışmamış. daha farklı bekliyordum açıkcası. demek ki filmleri beklentilerle izlemiceksin hemşerim. bu da sana günün özlü dersi olsun.

zuhtuural avatar zuhtuural 15 Eylül 2008 15:16:09

9

dizinin, harika çekilmiş sinema versiyonu .tek kelimeyle mükemmel kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Yandex.Metrica