Akasya Durağı

Bölümler

2. Sezon 48. Bölüm
2009-10-10
Sinan, Obayana’yı korkutmak isterken arabayla çarpan Osman’a unutamayacağı bir ceza vermek için kolları sıvıyor. Osman, Dilek’le buluşan Obayana’ya sinirlenir ve onu korkutmak için arabayı üzerine sürer. Fakat frene zamanında basamayan Osman, Obayana’ya çarpar. Hastaneye kaldırılan Obayana doktorlar tarafından muayene edilirken Sinan devreye girer. Ve Osman’a hayatı boyunca unutamayacağı bir ceza vermek için kollarını sıvar. Seyit’in kaseti çıkacaktır. Taksicilik işini bırakan Seyit herkesle helalleşir. Duraktan ayrılır. Kasetin tanıtım kokteylinde menajeri Petek, Seyit’in bekar olduğunu söyler. Zeyno ile Seyit bu yüzden kavga ederler. Sinan’ın oğlu Can, kız arkadaşı Suat’la evlenmek için kızı kaçırmaya karar verir. Sinan, Şaziment ve Gülbin her yerde Can’ı aramaya başlarlar. Leyla’nın babası Ramazan, bakıcısı Hatice’ye aşık olur ve onunla evlenmek ister. Bu duruma kızan Hatice’nin nişanlısı onu evden götürür. Ramazan Baba, Hatice’nin peşinden dışarı çıkar ve kaybolur. Durumu öğrenen Leyla perişan olur. Bütün şoförler Ramazan Baba’yı aramaya çıkarlar. Duran çok hoşlandığı Hediye’yi bir akşam dışarı çıkarmak ister. Fakat eğlence mekanlarını bilmediği için Sinan’dan yardım alır. Ancak Sinan’ın tavsiye ettiği mekanda Duran ile Hediye’yi kötü bir sürpriz beklemektedir. Nuri Baba’nın taksisine bir kadın biner. Kadın, Nuri Baba’ya töre belasından kaçtığını söyler. Nuri Baba da kadına yardım etmek için alıp tavernaya getirir. Fakat bilmediği bir şey vardır. Kadın aslında teröristtir ve polis tarafından aranmaktadır. Polis tavernanın etrafını çevirince terörist kadın, Hediye ile Eleni’yi rehin alır.
2. Sezon 47. Bölüm
2009-10-03
Ev yemekleri yapan bir lokanta açmaya karar veren Eleni, Sinan’ın oyununa geliyor. Osman’ın kızı Dilek konservatuarı kazanmıştır. Fakat Safiye, Osman’ın Dilek’i konservatuara göndermeyeceğini bildiği için, ona Dilek’in tıp fakültesini kazandığını söyler. Bu yalana inanan Osman durakta herkese hava atar. Fakat çok geçmeden Osman acı gerçeği öğrenecektir. Ali Kemal, Narin’le evlenmiş ve Osman Aga’nın evine içgüveysi gelmiştir. Fakat gerdeğe giremediği için psikolojik baskı altındadır. Duraktakiler Ali Kemal’le dalga geçerler. Ali Kemal kadınların da dolduruşa getirmesiyle erkekliğinin büyüyle bağlandığına kanaat getirip, açtırmak için soluğu bir muskacıda alır. Fakat işler hiç de umduğu gibi gitmez. Eleni, yanına Hediye’yi de alarak ev yemekleri yapan bir lokanta açmaya karar verir. Bunu öğrenen Sinan, bir arkadaşının iş yapmayan lokantasını, Eleni Hanım’lara satar. Aradan komisyoncu payını da alır. Eleni Hanım ve Nuri Baba lokantanın iş yapmadığını görünce bu işin içinde bir iş olduğunu anlayıp işin aslını araştırmaya başlarlar. Obayana, Dilek’i görmeye gelir. Tam bu sırada Wang da Dilek’i görmeye gelince Dilek, Obayana’yı dolaba saklar. Fakat üstüne Osman Aga da eve gelince Dilek, Wang nereye saklayacağını şaşırır. Evde Obayana ile Wangı yakalayan Osman ise kızılca kıyameti koparır. Seyit’in taksisine ünlü bir türkücü biner. Seyit ünlü türkücüye sesini dinletir. Seyit’in sesini beğenen türkücü ona yardım eder ve patronuyla tanıştırır. Patron, Seyit’in sesini beğenir ve ona kaset yapmaya karar verir.
2. Sezon 46. Bölüm
2009-09-26
Sinan’a piyangodan büyük ikramiye çıkıyor. Haberi alan kaynana Şaziment’te damadını kızı ile barıştırmanın yollarını arıyor. Osman kızının Çinli damat adayı Wang ile evlenmesini istememektedir. Wang bu işe bir çare bulmak için Sinan’a başvurur. Sinan “tamamen duygusal” nedenlerle Wang’a yardım etmeye karar verir. Wang’ı Osman’a Çinli değil, Uygur Türk’ü diye yuttururlar. Hatta bir de sahte kimlik yaptırırlar. Osman, Dilek’i vermeyi kabul eder ama işler hiç de Sinan’ın umduğu gibi gitmeyecektir. Sinan, Gülbin’le barışmak için gelir fakat Şaziment onu kovar. Bu arada hiç beklenmeyen bir şey olur ve Sinan’ın milli piyango biletine büyük ikramiye çıkar. Haberi duyan Şaziment, Sinan ve Gülbin’i barıştırmak için her yolu dener. Osman’ın baldızı Hediye, kocası Tosun’dan boşanır. Artık Osman’ın evinde kalacaktır. Osman bunu duyunca iyice küplere biner. Şoför Leyla’nın babası Ramazan hayaller görmeye başlamıştır. Yıllar önce ölen karısını gördüğünü söyler. Durumdan şüphelenen Leyla babasını doktora götürür. Ali Kemal yanlışlıkla istediği Narin’le evlenmek istememektedir. Duraktaki şoförler Ali Kemal’le konuşup onu Narin ile evlenmesi konusunda ikna ederler. Duran, Ali Kemal’in bütün düğün masrafını üstlenir. Mehmet Hoca’nın oğlu Okan kötü arkadaşlarına uyarak uyuşturucu satışı işine bulaşır. Mehmet Hoca’nın durumdan haberi yoktur. Seyit’in annesi Zeyno, erkek çocuk doğuramadı diye Seyit’i tekrar evlendirmek ister. Seyit olayı öğrenince annesiyle kavga eder. Fakat annesinin bu durumdan vazgeçmeye niyeti yoktur.
2. Sezon 45. Bölüm
2009-09-19
Sinan, karısı Gülbin ile barışmayı umarken, karısının boşanma davası açtığını öğrenince etekleri tutuşuyor. Sinan, karısı Gülbin’le barışmayı beklerken mahkemeden gelen boşanma kağıdı ile yıkılır. Gülbin, Sinan’a boşanma davası açmıştır. Sinan, Gülbin’e kendisini affettirmek için Dert Ortağı programına çıkar ve “karımla barışmak istiyorum” der. Duran ile Leyla’nın yıldızları bir türlü barışmamaktadır. Ramazan Baba evde fenalaşır ve kızı Leyla’yı arar. Fakat Leyla’ya ulaşamaz. Haberi alan Duran hemen Ramazan Baba’yı hastaneye yetiştirir. Seyit, annesinden bebeğin kız olduğunu saklamaktadır. Seyit’in ailesi köyden gelir. Gerçek ortaya çıkınca evde kızılca kıyamet kopar. Osman eve yerleşen baldızı Hediye ve kızı Narin’den kurtulmak için plan yapar. Hediye’nin kocası Tosun’u arar ve Hediye’nin onun hasretine dayanamayıp hastalandığını söyler. Tosun karısını almak için gelir ama işler hiç de Osman’ın umduğu şekilde gelişmez. Bu arada Ali Kemal, Osman’ın evine Narin adında bir kız geldiğini öğrenir. Narin’le tanışmak için bir bahane ile Osman’ın evine gider. Fakat o sırada evde olan Dilek’in bir kız arkadaşını Narin sanır. Ali Kemal, Narin ile evlenmeye karar verir. Mehmet’in kızı Nurten, zengin çocuğu Tunç ile evlenmek istemektedir. Fakat Tunç’un ailesi Mehmet’leri kendilerine denk görmedikleri için Tunç’u zengin bir ailenin kızı ile evlendirmek isterler.
2. Sezon 44. Bölüm
2009-09-12
Durak, Nuri Baba’nın kredi borçları ve vergiler yüzünden kapanma noktasına gelmiştir. Nuri Baba durağı kurtarmak için eski kabadayılardan Duran ile ortaklık yapar. Duran’ın durağın ortağı olduğunu bilmeyen Osman taksisine binen Duran’la kavgaya tutuşur. Ertesi gün durakta Duran’ın yeni patron olduğunu öğrenince ne yapacağını şaşırır. Zeyno’nun hamileliğinin son günleridir. Seyit taksisine binen gaspçılar tarafından kaçırılır. Zeyno haberi alınca heyecandan sancıları tutar. Duraktaki şoförler bir taraftan Seyit’i kurtarmak için uğraşırlarken bir taraftan da Zeyno’yu hastaneye yetiştirmeye çalışırlar. Nuri Baba’nın eski dostu, şoför Ramazan bir kaza sonucu hasta olmuştur. Ramazan’ın kızı Leyla da kriz dolayısıyla işten çıkarılmıştır. Nuri Baba bu durumu öğrenince Leyla’ya durakta şoför olarak çalışmasını önerir. Bu arada Osman’ın baldızı Hediye, kızı Narin ile birlikte gelip Osman’ın evine yerleşir. Osman, Hediye’den kurtulmak ve onu geri göndermek istemektedir. Fakat Hediye’nin cazgırlığından çekinen Osman bu işi nasıl becereceğini bilmemektedir. Sinan eski bir kız arkadaşıyla buluşur ve bir cafede konuşurlarken Şaziment’e yakalanır. Şaziment cep telefonunu çıkartır ve 3G teknolojisi ile görüntüleri Gülbin’e izlettirir. Gülbin, Sinan’a boşanma davası açmaya karar verir. Mehmet’in kızı Nurten, Tunç adında zengin bir ailenin oğluyla flört etmektedir. Fakat Tunç’un ailesi bu ilişkiye pek sıcak bakmaz.
1. Sezon 43. Bölüm
None
Tuğçe, Murat’ın cebinde eski sevgilisinden gelmiş bir mektup bulur. Tuğçe, Murat ile eski sevgilisinin sık sık buluştuklarını anlar ve evi terk eder. Murat her yerde Tuğçe’yi aramaya başlar. Osman’ın şekeri yüksek çıkınca doktor diyet verir. Fakat Sinan, Osman’ın diyet yapamayacağını söyler. Sinan’la Osman iddiaya girerler. Sinan, Osman’ın diyetini bozması için ona oyunlar yapmaya başlar. Ali Kemal, tanıştığı bir film yönetmeninden kendisini filmde oynatması için yardım ister. Yönetmen Ali Kemale kartını verir ve onu bir filminde oynatmak istediğini söyler. Ali Kemal çekim günü sete gittiğinde onu bir sürpriz beklemektedir. Mehmet Hoca’nın oğlu Okan, yeni kız arkadaşını eve getirir. Fakat Şükran’ın bileziği kaybolur. Nurten bileziği Okan’ın kız arkadaşının çaldığını söyler, fakat kimse ona inanmak istemez. Nuri Baba’nın eski hanım arkadaşı çıkıp durağa gelir. Nuri Baba kadını göndermeye çalışır ama tam bu sırada Eleni Hanım durağa gelince Nuri Baba ne yapacağını şaşırır. Şoförlerin eşleri kocalarını televizyondaki “Kocama Göz Kulak Olun” yarışmasına göndermeye karar verirler. Amaçları kocalarının bu yarışmada biraz görgü öğrenip yortulmalarıdır. Osman ve Sinan buna karşı çıkarlar. Ama yarışmaya başvuru yapılmıştır bir kere. Bizim şoförler yarışmacı olarak seçilince herkese eğlence çıkar.
2. Sezon 49. Bölüm
2009-10-17
Zeyno, bebeğini alıp evi terk eder. Seyit, Zeyno'ya suçsuz olduğunu anlatmaya çalışır ama Zeyno dinlemez. Abilerini çağırır ve kendisini köye götürmelerini ister. Seyit'in hayatı tehlikededir. Ali Kemal'in ailesi de Osman'ın eve misafir olarak gelir. Osman evdeki misafirlerden kurtulmak için Sinan'ın aklına uyar ve domuz gribi olmuş gibi numara yapar. Misafirlerden kurtulur ama başına çok daha büyük bir bela alır. Leyla'nın babası Ramazan, gazete ilanlarından kendisine bakıcı bulur. Fakat bilmediği bir gerçek vardır. Bakıcı sandığı kadın aslında bir hayat kadınıdır. Yanlış anlama ortaya çıktığında işler karışır. Şaziment, Gülbin'in geleceğini danışmak için bir falcı kadın çağırmıştır. Haberi alan Sinan gerçek falcı kadını götürüp başka bir yere bırakır ve Ali Kemal'i falcı kadın kılığında kuaföre getirir. Falcı kılığındaki Ali Kemal, Gülbin'in Sinan'la barışması gerektiğini söyler. Fakat Sinan'ın planı hesapladığı gibi işlemez. Leyla'nın taksisine çocukluk aşkı Metin biner. Metin, bilgisayar mühendisi olmuştur. Ve yıllar sonra bulduğu Leyla'yı kaybetmeye hiç niyeti yoktur. Leyla çok mutludur. Mehmet Hoca'nın oğlu Okan uyuşturucu satarken yakalanır. Polis arama için Mehmet'in evini basar. Olayı öğrenen Mehmet ve Şükran yıkılırlar...
2. Sezon 50. Bölüm
2009-10-24
Sinan, Gülbin'in kendisiyle barışması için açlık grevi yapmaya karar verir. Bütün şoförler ve Gülbin, Sinan'ı bu kararından vazgeçirmeye çalışırlar ama Sinan'ın vazgeçmeye niyeti yoktur. Mehmet Hoca'nın oğlu Okan'ın uyuşturucu sattı ortaya çıkınca Nurten'in zengin nişanlısının ailesi nişanı atar. Seyit'in kız kardeşi Nazo köydeki düşman aşiretin oğlu Baran'a kaçmıştır. Seyit'in annesi gelir ve Seyit'in eline silah tutuşturarak hem kızkardeşini hem de kızı kaçıran Baran'ı vurmasını ister. Sinan, Mazhar'ı evlendirmek için televizyondaki izdivaç programına götürür. Mazhar burada tanıştığı kadınla evlenmeye karar verir. Fakat olaylar hiç de Mazhar'ın umduğu gibi gelişmez. Bu arada Leyla'nın çocukluk aşkı Metin'le ilişkisi hızla ilerlemektedir. Fakat duraktaki şoförlerin gözü Metin'i tutmaz. Eleni ile Hediye'nin tavernasına bir zabıta gelir. Zabıta rüşvet istediğini ima eder. Nuri Baba ve şoförler zabıtadan kurtulmak için plan yaparlar...
2. Sezon 51. Bölüm
2009-10-31
Bir tıp fakültesi öğrencisi Osman’ın bagajında iskelet unutuyor. Duraktakiler de Osman’ın birini öldürdüğünü düşünüyor. Duran ile Hediye, Duran’ın eski sevgilisi Cemile yüzünden kavgalıdırlar. Duran, Osman’ı arabulucu yapıp Hediye ile barışmaya çalışır. Fakat Cemile yanında yedi yaşında bir çocukla gelir. Çocuk Duran’ın çocuğudur. Duran oğlunun babasız büyümemesi için Hediye ile evlenmeye karar verir. Seyit’in annesi ve köylüleri Seyit’in evine gelirler. Seyit’in küçük kızı Zehra’yı köyün ağasının oğlu ile beşik kertmesi yapmak isterler. Bunu duyan Seyit delirir, hepsini evden kovar. Mehmet Hoca korsan taksiciler tarafından dövülünce duraktaki şoförler Korsan Taksiye Hayır mitingi düzenlemeye karar verirler. Bir tıp fakültesi öğrencisi Osman’ın bagajında iskelet unutur. Ali Kemal taksiyi yıkarken iskeleti bulur ve korkudan dili tutulur. Sinan’lar Osman’ın birini öldürdüğünü düşünür. Osman ise iskeletten kurtulmanın yollarını aramaya başlar. Fakat bu hiç de sandığı kadar kolay olmayacaktır. Sinan’ın oğlu Can ve arkadaşı Serkan kitabı olmayan köy çocuklarına gönderilmek üzere kitap toplama kampanyası başlatırlar. Herkes okuduğu eski kitapları onlara verir. Fakat Can ve Serkan’ın başka planları vardır. Leyla’nın taksisine binen bir kadın Leyla’yı çok beğenir ve yakınlık kurar. Evine gelmek istediğini söyler. Leyla kabul eder. Fakat başına bela aldığının farkında değildir.
2. Sezon 52. Bölüm
2009-11-07
Sinan'ın aldığı bir yolcu köprüde intihar etmeye kalkışır. Karısıyla barışmak istediğini söyler. İntiharın işe yaradığını gören Sinan da Gülbin'le barışmak için hemen intihara kalkışır. Cemile belasından kurtulduklarını düşünen Hediye ile Duran evleneceklerdir. Osman baldızı evden gideceği için çok sevinçlidir. Düğün gecesi gelişen olaylar Osman'ın sevincini kursağında bırakır. Seyit bebeğini aşı için sağlık ocağına götürür. Fakat sağlık ocağında bebekleri karıştırır ve yanlış bebekle döner. Bebeğinin kaybolduğunu öğrenen Zeyno ortalığı ayağa kaldırır. Ramazan Baba, Leyla'ya Alev adında bir kadınla tanıştığını söyler. Leyla, Ramazan Baba'nın hastalığının ilerlediğini düşünmeye başlar. Fakat eve gelen telefon faturasıyla gerçekler ortaya çıkar. Bu arada Mazhar, Sinan'ın taksisinde gördüğü Zümrüt isimli kadına aşık olur. Durumu fark eden Sinan ikisini evlendirmek için kolları sıvar.....
2. Sezon 53. Bölüm
2009-11-14
Fırıldak Sinan hastadır. Nuri Baba, Sinan'ı zorla doktora gönderir. Hastanede raporları karışan Sinan'ın talihi döner. Herkes Sinan'ın öleceğini düşündüğü için ona çok iyi davranmaya başlar. Fakat Sinan'ın planı hiç de umduğu gibi gitmeyecektir. Ali Kemal gizlice durakta araba yıkadığı için işten kovulur. Sinan'ın yardımlarıyla ticarete atılır. İşporta tezgâhında iç çamaşırı satmaya başlar. Fakat sattığı mallar hırsızlık malı çıkınca başı belaya girer. Seyit'in kanlıları İstanbul'a Seyit'i vurmaya gelirler. Seyit kanlılarına yakalanmamak için çareler aramaya başlar. Duran, Hediye ile barışmaya çalışır. Fakat Hediye barışmaya yanaşmaz. Duran, Hediye'ye görücü geldiğini öğrendiğinde gelip evi basar. Kızılca kıyamet kopar. Sinan'ın taksisine o gece barının açılışı olan bir müşteri biner. Sinan bar açılışı için davetiye alır ve Osman'ı da alarak açılışa gider. Fakat bu bar hiç de Sinan'ın umduğu gibi bir yer değildir. İkili kendilerini önce bir kavganın içinde, sonra da karakolda bulurlar. Ramazan Baba'nın bakıcısı gelmeyince hemen gazi arkadaşlarını eve çağırır ve alem yapmaya başlarlar. Leyla eve geldiğinde gördüğü manzara karşısında şok olur...
2. Sezon 54. Bölüm
2009-11-21
Akasya Durağı, birbirinden eğlenceli, neşeli, sıcakkanlı şoförlerin bir araya geldiği bir duraktır. Yılların deneyimli şoförü, Nuri Baba, bu durağın sahibidir. Trakyalı olan Osman, şeker hastası olduğu için asabidir. Saman alevi gibi hemen parlar. Fakat Fırıldak Sinan ise çapkındır ve şans oyunlarına düşkündür. Seyit, Güneydoğu'dan başlık parası biriktirebilmek için İstanbul'a gelmiş yanık sesli bir gençtir. Durağın iyimser şoförü Mehmet Hoca, öğretmenlik maaşıyla üç çocuğunu geçindiremediği içi n ek iş olarak taksicilik yapmaktadır. Murat ise bir yandan fakültede okumakta, bir yandan da okul harçlığını çıkarabilmek için taksicilik yapmaktadır. Ve durağın bayan şoförü Melahat Hanım. Melahat Hanım, oldukça zengin bir hayat sürerken kocası önce iflas etmiş sonra da hayata güzlerini yummuştur. Bir zamanlar Melahat Hanım'ın özel şoförlüğünü yapan Nuri Baba'nın ısrarıyla Melahat Hanım durakta şoförlük yapmaya başlar...
2. Sezon 56. Bölüm
2009-12-05
Osman, mafyanın işlediği bir cinayete tanık olmuştur. Mafya elemanları, mahkemeye tanık olarak çıkmaması için Osman'a gözdağı verir ve evini tararlar. Fakat Osman mahkemeye çıkmakta kararlıdır. Bunun üzerine mafya elemanları, Osman'ı öldürmeye karar verir. Seyit'in annesi Fato Aney, genç görünmek için dudaklarına silikon yaptırmaya karar verir. Duran ve Hediye balayına gideceklerdir. Ancak genç çift Sinan'ın söylediği otele geldiklerinde onları hiç de hoş olmayan bir sürpriz beklemektedir. Nuri Baba yüksek risk gurubunda oldukları için bütün şoförlerin aşı olmasını ister. Ali Kemal iğneden korkmaktadır. Durağa bir sağlık görevlisi geldiğini gören Ali Kemal kaçar. Şoförler, Ali Kemal'i yakalamak için peşine düşerler. Mehmet oğlu Okan'ı hapisten kurtarabilmek için avukat parasını kredi kartından çekmiştir. Kredi kartı borcunu ödeyemeyince de eve haciz gelir. Leyla'nın babası Ramazan Baba evdeyken kapısı çalar ve bir masajcı kız gelir. Masajcı kız aslında yanlış gelmiştir. Fakat Ramazan Baba kızı kaçırmak istemediği için kendisini çağırdığını söyler ve masaj yaptırır. Fakat masaj Ramazan Baba'nın başına bela olur...
2. Sezon 57. Bölüm
2009-12-12
Osman, evindeki misafirler Hediye, Narin, Duran ve Narin'den kurtulmak için evin altında yatır varmış diye bir yalan uydurur. Kimse Osman'a inanmaz. Sinan'ın taksisine bir boksör biner. Çok hasta olduğu için boks maçına çıkamayacaktır. Sinan eksi boksör olduğu için onun yerine maça çıkar. Maçta şike vardır. Sinan rakibini yener ve para ödülü alır. Ertesi günkü maçta Sinan'ı bir sürpriz beklemektedir. Ramazan Baba ve gazi arkadaşları sosyetede geyşa üstünde suşi yemenin moda olduğunu öğrenince hemen bunu uygulamaya karar verirler. Fakat işler hiç de Ramazan Baba'nın umduğu gibi gelişmez. Zeyno, Seyit'in annesi Fato Aney'in eziyetlerinden bıktığı için üfürükçüye gider ve Fato Aney için muska yaptırır. Fato Aney okunmuş suyu içince karakteri değişir ve Zeyno'ya çok iyi davranmaya başlar. Fakat işin gerçeği ortaya çıkınca herkes çok şaşırır. Hediye'ye gizli bir hayranından çiçekler gelmeye başlar. Duran ile Hediye önce kavga ederler. Ve çiçekleri kimin gönderdiğini araştırmaya başlarlar. Eleni tavernaya müşteri çekebilmek için ünlü bir türkücü ile anlaşır ve türkücünün afişlerini her yere asar. Fakat türkücü son dakikada Eleni'ye tavernada çıkamayacağını söyler. Eleni kara kara ne yapacağını düşünmektedir...
2. Sezon 55. Bölüm
2009-11-28
None
2. Sezon 58. Bölüm
2009-12-19
None
2. Sezon 59. Bölüm
2010-01-09
Osman bir adamı bir yumrukta yere devirir ve gider. Ertesi gün gazetelerde dövdüğü adamın ölü olarak bulunduğunu öğrenince panikler. Polis de her yerde Osman'ı aramaktadır. Osman hapse girersem çocuklarım sefil olur düşüncesiyle polisten saklanmaya karar verir. Fakat ortada çok ciddi bir yanlış anlama vardır. Sinan, Gülbin'le barışmanın yollarını aramaktadır. Gasp edilen bir taksi şoförünün karısıyla barıştığını öğrenince aklına bir plan gelir. Fakat duraktan hiç kimse ona yardım etmek istemez. Sinan planını tek başına uygulayacaktır. Leyla'nın taksisine genç bir kız biner. Kız takside fenalaşınca Leyla kızı hastaneye götürür. Hastanede genç kızın hamile olduğu ortaya çıkar. Seyit'in annesi Fato Aney, oğluna erkek çocuk doğuracak bir kız bulmaya kararlıdır. Sokakta kendisine yardım eden bir kızı çok beğenir. Ve Zeyno'yu köye göndererek kızı Seyit'e nikahlamak için kolları sıvar...
2. Sezon 60. Bölüm
2010-01-16
Mert, babasının karşı çıkmasına rağmen hala Dansöz Işıl'la birliktedir. Işıl'ın belalısı Haydar hapisten çıkar. Işıl parasını almak için Mert'e bir tezgâh kurar. Mert parayı Işıl'a teslim etmek için gittiğinde Haydar, Mert'i bıçaklar. Osman'ın karısı Safiye'nin evine bir üfürükçü gelir. Üfürükçüye inanan Safiye altınları okuması için kadına verir. Fakat üfürükçünün oyununa gelir. Seyit'in aşireti ile Karadağlar aşireti arasındaki kan davası yeniden başlar. Seyit'in anası Fato Aney, Karadağlar aşireti ile olan kan davasını bitirmek için barış yapmaya karar verir. Barış gereği karşı aşiretten kız alır. Fakat kızı Seyit'e ikinci eş olarak alır. Bunu öğrenen Seyit, kızı reddedince çok daha büyük bir problemle karşı karşıya kalırlar. Sinan'ın taksisinde para dolu bir çanta unutulur. Sinan paranın Allah tarafından kendisine gönderildiğini düşünür ve almak ister. Nuri Baba ve diğerleri parayı zorla alır ve karakola götürüp teslim ederler...
2. Sezon 61. Bölüm
2010-01-23
Mert, Dansöz Işıl'ın belalısı Haydar tarafından bıçaklanmış ve hastaneye kaldırılmıştır. Haberi alan Nuri Baba ve Eleni yıkılırlar. Mert'in hayati tehlikesi vardır. Bütün şoförler kan verirler ve iyileşmesi için dua ederler. Bu arada Duran, Haydar'ın peşine düşer. Seyit'in anası Fato Aney, Sinan'ın oğlu Can'la birlikte internetten Seyit'e bir kadın bulur. Ukrayna'dan Nadya isminde çok güzel bir kadın Seyit'le evlenmek için kalkar gelir. Sinan'ın kaynanası Şaziment kalp krizi geçirir. Nabzı durunca öldüğünü sanırlar. Sinan herkesten çok ağlar. Tam gömmek için götürürlerken hiç beklenmeyen bir şey olur. Hediye, çocuğu Amerikan vatandaşı olsun diye doğumu Amerika'da yapmak ister. Duran önce reddetse de mecburen kabul eder. Osman, kızını Hayati Ağa adında eski bir Kırkpınar güreşçisinin oğluyla evlendirmek ister. Hayati Ağa ve oğlu gelirler. Dilek verilir. Paçası tutuşan Obayana Sinan'dan yardım ister..
2. Sezon 62. Bölüm
2010-01-30
Seyit, trafik kazası geçirir ve hafızasını kaybeder. Seyit'in hiçbir şeyi hatırlamamasını fırsat bilen Sibel adındaki bir kız, Seyit'i ailesine nişanlısı olarak tanıtır. Seyit de Sibel'in nişanlısı olduğuna inanmaktadır. Bu arada Sinan ve Osman'ın ortak satın aldıkları piyango biletine büyük ikramiye çıkar. Sinan'la Osman birbirlerine güvenemedikleri için bilet tahsil edilene kadar hep birlikte dolaşmaya başlarlar. Ali Kemal'in adı kısıra çıkar. Habere sinirlenen Ali Kemal, bebek yapması için Narin'e baskı yapar. Fakat hiç ummadığı bir tepkiyle karşılaşır. Nuri Baba'nın oğlu Mert iyileşip durağa gelir. Fakat problemler bitecek gibi değildir. Eski sevgilisi Işıl, Mert'ten hamiledir. Yakışıklı komiser Tolga, Leyla'dan özür dilemek için durağa gelir. Leyla, Tolga'yı kibarca reddeder. Fakat Tolga'nın Leyla'dan vazgeçmeye hiç niyeti yoktur...
2. Sezon 63. Bölüm
2010-02-06
Nuri Baba, durağa bir şoför almak ister fakat istediği gibi bir şoför bulamaz. Eleni Hanım sokakta gaspa uğrayınca Arif isimli bir delikanlı hayatını tehlikeye atarak Eleni Hanım'ı kurtarır. Nuri Baba, Arif'in işsiz olduğunu öğrenince, ona durakta şoförlük teklif eder. Fakat Arif, Nuri Baba'nın sandığı gibi biri değildir. Komiser yardımcısı Tolga, Leyla ile bir akşam yemeğine çıkabilmek için ona olmadık sürprizler yapmaktadır. Fakat Leyla hepsini reddeder. Leyla bir cinayete şahit olunca, katiller Leyla'yı da öldürmek isterler. Tolga olaya el koyar. Müzede sergilenmekte olan Kösem Sultan'ın gerdanlığı çalınır. Hırsızlar, polis çevirmesini görünce gerdanlığı Sinan'ın taksisinde atar. Sinan da gerdanlığı bulup Gülbin'e hediye eder. Hırsızlar, gerdanlığı geri alabilmek için Sinan'ı kaçırırlar. Safiye, Osman'ın sinirinin hipnozla geçeceğini öğrenince, Osman'a hipnoz yaptırır. Osman gerçekten de sinirli halinden kurtulur ve çok yumuşak huylu bir insana dönüşür. Durumu fırsat bilen Sinan, Obayana için Dilek'i ister. Osman kızı verir ama herkesi bir sürpriz beklemektedir...
2. Sezon 65. Bölüm
2010-02-20
Osman, Üsküp’e yakınlarının düğününe gidecektir. Uzun yola gideceği için sanayiye gidip taksisine baktırır. Uyuşturucu mafyası, Osman’ın Makedonya’ya gideceğini öğrenince gizlice taksisine uyuşturucu yükler. Osman uyuşturucu yüklü taksi ile Makedonya yolculuğuna çıkar. Sinan’ın taksisine binen yönetmen, Sinan’ın tipini beğenir ve onu reklamda oynatır. Sinan bir anda meşhur olur. Dizi teklifleri almaya başlar. Fakat oynayacağı dizi her şeyi mahvedecektir. Şoför Arif, magandaların tacizine uğrayan bir kızı kurtarır. Ve kurtardığı kıza aşık olur. Fakat olaylar hiç de Arif’in planladığı gibi gelişmez. Sinan’ın oğlu Can ve arkadaşı Serkan, izledikleri mafya filmlerinden etkilenerek okulda çete kurarlar. Ve öğrencileri döverler. Fakat onları bir sürpriz beklemektedir. Seyit’in annesi Fato Aney, koca bulabilmek için gazeteye ilan verir ve kendisini zengin gösterir. İlanı okuyan bir çete, Fato Aney’i kaçırır ve Seyit’ten fidye isterler. Seyit ne yapacağını şaşırır.
1. Sezon 66. Bölüm
2010-02-27
Safiye, Osman başını üşütüp hasta oldu diye ona bir kar maskesi örer. Osman sadece gözleri açıkta olan kar maskesi ile bankaya gider ve kendini bir soygunun orta yerinde bulur. Kar maskeli soyguncular Osman’ı kendi arkadaşları sanınca işler iyice karışır. Sinan, kanamalı bir hastaya kan vererek hayatını kurtarır. Fakat kime kan verdiğini bilmemektedir. Bu sırada Sinan’ın borç aldığı tefeci Sinan’ın peşine düşmüştür. Sinan tefeciden kaçarken kendisini çok büyük bir maceranın orta yerinde bulacaktır. Şükran şeker kullanmayı bırakmıştır. Mehmet Hoca bir müşterisinin takside düşürdüğü yapay tatlandırıcıyı Şükran’a verir. Kuaförde Şükran’ın yapay tatlandırıcısıyla çay içen kadınlar sarhoş olur ve Nuri Alço’nun imza gününde rezalet çıkarırlar. Leyla ile Komiser Tolga’nın aşkları doludizgin ilerlemektedir. Leyla, Tolga’yı cafede bir kadınla flört ederken yakalar. Tolga, Leyla’yı tersleyip kovar. Leyla şok olmuştur. Yeni şoför Arif Keser yolda bir kıza çarpar. Kızın gözlerinin görmediğini fark eden Arif, çok etkilenir. Kızın ameliyatla gözlerini açtırmak için köydeki tarlalarını satılığa çıkartır. Fakat Arif’i büyük bir sürpriz beklemektedir. Ali Kemal, karısı Narin’den yediği dayaktan bıkmış, boşanmak istemektedir. Avukat, karısından yediği dayağı kameraya çekmesini ister. Ali Kemal kendini karısına dövdürmek için her yolu dener. Fakat bu hiç mümkün görünmemektedir.
2. Sezon 64. Bölüm
2010-02-13
None
2. Sezon 66. Bölüm
2010-02-27
None
2. Sezon 69. Bölüm
2010-03-20
Osman, Tolga’nın Leyla’ya getirdiği baklavayı yiyince şeker komasına girer ve hastaneye kaldırılır. Osman acı bir gerçekle karşılaşır. Çok az ömrü kalmıştır. Bu acıyla yaşayamayacağını düşünen Osman kendisini vurması için bir kiralık katil tutar. Sinan’ın taksisine binen bir müşterisi, Sinan’ın şoförlüğünü çok beğenir ve ona iş teklif eder. Sinan duraktan ayrılıp turizm firmasında işe girer. Fakat yeni işinde onu büyük bir sürpriz beklemektedir. Seyit’in annesi Fato Aney kuaföre gelir ve Gülbin’lere Seyit’i evlendirmek için bir kız aradığını söyler. Şaziment, Seyit için bir kız bulur. Aney çok sevinir ama kız delinin teki çıkınca, Aney bu evliliğe mani olmak için çabalar. Fakat bir problem vardır. Seyit kıza aşık olmuştur. Ali Kemal doğalgaz faturasını ödeyemeyince Narin’den dayak yer. Ve hemen ek iş bakınmaya başlar. Ayı kostümü içinde el ilanı dağıtmaya başlar. Fakat girdiği kostümün başına ne işler açacağından habersizdir.
2. Sezon 70. Bölüm
2010-03-27
Sinan, Mazhar’a kendisini Seyit’in annesi Fato Aney ile evlendireceğini söyler. Mazhar da ona, kültürlü bir hanımefendiyle evlenmek istediğini söyler. Sinan, Aney’i kültürlü bir hanımefendi yapmak için kolları sıvar. Arif, durağa gelen bir mafya üyesinin kızına direksiyon dersi verir. Fakat kız Arif’e abayı yakmıştır. Arif kızın aşkına karşılık vermeyince, kız Arif’e bir tuzak kurar. Arif birden kendini mafya üyesinin kızıyla evlendiği düğünde bulur. Obayana, Osman’ın evine, Dilek’e çiçek götürür. Onlar içerdeyken Osman eve gelir. Obayana hemen saklanır ve kendisini kurtarması için Sinan’ı arar. Sinan Osman’a çaktırmadan Obayana’yı evden çıkarmanın yollarını arar. Sinan taksisine binen bir adamı, kaynanası Şaziment ile evlendirmeye çalışır. Şaziment önceleri adamı istemez fakat adamın para dolu çantasını görünce fikri değişir. Fakat paraların nereden geldiğini öğrendiklerinde her şey için artık çok geç olacaktır.
2. Sezon 68. Bölüm
2010-03-13
None
2. Sezon 67. Bölüm
2010-03-06
None
2. Sezon 71. Bölüm
2010-04-03
Osman’ın evinin önünde ışıklandırma olmadığı için sürekli trafik kazası olmaktadır. Osman bir kaza tehlikesi atlatınca evinin önünü kendi imkanlarıyla aydınlatmaya karar verir ve mum yakar. Mumları gören mahalleli olayı yanlış anlayınca işler karışır. Ali Kemal’in annesi, oğlunun karısından dayak yediğini duyunca soluğu İstanbul’da alır. Ali Kemal, karısı Narin’le bir anlaşma yapar. Annesinin yanında kendini dövmezse ona bilezik alacağını söyler. Böylece ikili Ali Kemal’in annesine bir oyun oynamaya başlarlar. Seyit’in annesi Fato Aney, aşık olduğu Döşü Kıllı Sabri’nin evleneceğini duyunca rezalet çıkarır. Düğüne gizlice giden Fato Aney, gelini bayıltıp gelinliği giyer ve Sabri ile evlenmeye kalkar. Sinan’a ikizi kadar benzeyen mafya elemanı Yusuf’un başı derttedir. Yusuf kendisini öldürmeye çalışan düşmanı Cabbar Baba’dan kaçmaktadır. Fakat kendisine çok benzeyen Sinan’la karşılaşınca bir plan yapar ve Sinan’ı kendi yerine geçirip Cabbar Baba’ya gönderir. Cabbar Baba, Yusuf sandığı Sinan’ı öldürecektir. Sinan ise içine düştüğü durumdan kurtulmanın yollarını aramaktadır.
2. Sezon 73. Bölüm
2010-04-17
Tolga’nın bir Rus ajanı olduğunu sanan Ramazan Baba, gazi arkadaşlarını da toplayıp Tolga’yı rehin alıyor. Seyit’in annesi Fato Aney tavernada türkü söyler. Fato Aney’i dinleyen bir müzik yapımcısı ona kaset yapmak ister. Seyit buna izin vermez. Fakat Aney kaset yapmayı kafasına koyar. Banka soygunları yapan bir çetenin şoförü kaza yapar. Çete elemanlarından biri Sinan’ın şoförlüğünü çok beğenir ve onu işe alır. Fakat Sinan’ın nasıl bir işe bulaştığından haberi yoktur. Soygun günü gelip çattığında Sinan kendini ateşin ortasında bulur. Leyla’nın sevgilisi Komiser Tolga bir çeteyi çökertmek için Rus kimliği yaptırır. Yemeğe gittiği Leyla’nın evinde kimliği düşürür. Kimliği bulan Ramazan Baba Tolga’nın rus ajanı olduğunu düşünür ve gazileri toplayıp Tolga’yı rehin alırlar. Safiye’nin böbreklerinin çalışmadığı ortaya çıkar. Böbrek nakli gereklidir. Obayana Safiye’ye böbreklerini vermeyi kabul eder. Osman çok sevinir. Fakat Obayana’nın şartını duyunca işler karışır.
2. Sezon 72. Bölüm
2010-04-10
None
2. Sezon 74. Bölüm
2010-04-24
Osman’ın taksisinde oyuncak bir ayı unutulur. Osman da oyuncak ayıyı ikiz bebekleri oynasın diye eve getirir. Fakat Osman oyuncağın içinde uyuşturucu saklandığının farkında değildir. Mafya uyuşturucunun peşine düşer ve Safiye’leri rehin alır. Osman’ı çok zor saatler beklemektedir. Sinan televizyonda çok zengin bir adamın kayıp eşini aradığını görür. Kayıp eşin yerini bildirene para ödülü vardır. Sinan kaybolan eşin Seyit’in annesi Fato Aney’e benzediğini görünce hemen planını uygulamak için harekete geçer. Ramazan Baba’ya piyangodan büyük bir para çıkar. Ramazan Baba, herkese Eleni’nin tavernasında ziyafet verir. Sinan gece için bir dansöz ayarlar. Ramazan Baba dansözü alıp eve getirir. Ve onunla evlenmek istediğini söyler. Leyla karşı çıkar. Ramazan Baba, Leyla’yı evden kovar. Arif, Osman’ın taksisine çarpınca Osman herkese Arif’in çok kötü bir şoför olduğunu söyler. Fakat Arif o gün kaza yapan bir ambulansın taşıdığı organı hastaneye yetiştirerek ne kadar iyi bir şoför olduğunu herkese ispatlar.
2. Sezon 77. Bölüm
2010-05-15
Safiye, televizyondaki bir kültür yarışmasından bir haftalık Bodrum tatili kazanır. Osman bu haberi duyunca çok sevinir ve ailece yola çıkarlar. Yolda başlarına gelen felaketler yetmezmiş gibi, otelde de onları büyük bir sürpriz beklemektedir. Mahalleden Bekir adında bir serseri Mehmet Hoca’nın kızı Nurten’e aşık olmuştur. Nurten, Bekir’e yüz vermez. Bekir pikniğe giden otobüste Nurten’i rehin alır. Mazhar, şoförleri duraktan atmak için gelir. Sinan, Mazhar’dan kurtulmak için Mazhar’ın çayına uyku ilacı atar. Ve Mazhar’ı öyle bir yere bırakır ki, Mazhar uyandığında şoke olur. Tolga tehdit mesajları alan ünlü bir bayan mankeni korumak için evine gider. Leyla bunu öğrenince kıskançlık yapmaya başlar. Mafya babası Raşit kaldığı hapishaneden kaçmak için bir tünel kazdırır. Osman ile Sinan tünelin çıkışını bulurlar. Bir de kroki vardır. Sinan bu krokinin define krokisi olduğunu iddia edince iki kafadar kendilerini hapishanede bulurlar.
2. Sezon 80. Bölüm
2010-06-05
Şile yakınlarında nükleer atık variller bulunur. Olay yerine gelen nükleer araştırmalar ekibi, araştırma yaparken Arif ve Seyit oradan geçmektedirler. Kostümleri gören Arif onları uzaylı sanınca işler karışır. Safiye babasından miras kalan parayla arsa almak istemektedir. Osman ise o parayla taksi plakası alalım der. Safiye, Osman’dan gizlice deniz kenarında bir arsa almaya kalkar ve dolandırılır. Sinan parayı kurtarmak için devreye girer. Mehmet’in taksisine maskeli bir soyguncu biner. Polis soyguncunun peşindedir. Mehmet soyguncunun gerçek kimliğini öğrenince çok üzülecektir. Komiser Tolga’nın annesi Muazzez, Leyla ile tanışmak ister. Muazzez, Leyla’nın taksicilik yaptığını öğrenince bu ilişkiyi bitirmesi için oğluna baskı yapar. Sinan oynadığı altılı ganyan kuponundan çok iyi para kazanır. Ganyan talihlisi diye televizyonlara haber olunca mafya, Sinan’ın ve ailesinin peşine düşer.
2. Sezon 79. Bölüm
2010-05-29
Akıl hastanesine yatan eski bir şoför arkadaşını ziyarete giden Osman ve Arif, bir oldu bittinin ardından, kendilerini de hastanenin hastaları arasında buluyorlar. Osman’ın eski bir şoför arkadaşı akıl hastanesine yatmıştır. Osman arkadaşını ziyaret etmek ister. Arif daha önce akıl hastanesinde yattığı için Osman’ı alıp hastaneye götürür. Fakat iki hasta Osman’la Arifi bayıltıp elbiselerini giyip kaçarlar. Osman’la Arif uyandıklarında kimseyi deli olmadıklarına inandıramazlar. Bir kuyumcu soyulur. Hırsızın çaldığı altınlar Sinan’ın eline geçer ve Sinan zengin oldum diye sevinir. Ancak Sinan’ın çantası Ali Kemal’in çantası ile karışınca Sinan’ın bütün hayalleri suya düşeer. Leyla’nın doğum günüdür. Şoförler Leyla’ya doğum gününü birlikte kutlamayı teklif ederler. Fakat Leyla, Tolga ile birlikte kutlamak istemektedir. Tolga, Leyla’nın doğum günü olduğunu hatırlamayınca Leyla darılır. Osman’ın kızı Dilek, tefeciyle problem yaşayan sınıf arkadaşının öldürülmesine tanık olur. Adamlar Dilek aleyhlerine tanıklık yapmasın diye onu da ortadan kaldırmaya çalışırlar. Dilek babasını arar. Osman kızını kurtarabilmek için zamanla yarışa girer.
2. Sezon 78. Bölüm
2010-05-22
“Akasya Durağı”nın bu bölümüne ünlü şarkıcı Banu Zorlu konuk oyuncu olarak katılıyor. Ünlü şarkıcı Banu Zorlu, fidyeciler tarafından kaçırılırken küçük bir kaza yaparlar. Banu Zorlu duran araçtan kendini yola atar. Hafızasını kaybeden Zorlu, karşıdan gelmekte olan Sinan’ın taksisine el kaldırır. Sinan onun ünlü şarkıcı Banu Zorlu olduğunu ve hafızasını kaybettiğini anlayınca bu işten kâr etmek amacı ile menejerliğe soyunur. Sinan, Banu Zorlu’yu yüksek paralar karşılığında sahneye çıkarmaya başlar ancak, bu kurnazlığı başına büyük sıkıntılar açar. Şoför Arif, manken Buse’nin kendisine aşık olduğu yalanına inanır ve onunla mutluluk hayalleri kurar. Oysa Buse’nin niyeti çok başkadır. Aney arabası ile kendisine çarpan müteahhidin bekar olduğunu anlayınca adamın başına bela olur ve onu evliliğe zorlar. Dilek sevdiği genç Obayana ile evlenebilmek için şeytani bir plan yaparak babasını oyuna getirir. Ancak gerçeği öğrenen Osman’ın intikamı acı olacaktır.
3. Sezon 88. Bölüm
2010-09-25
Ali Kemal, telefonu hep meşgul ettiği için müşteriler durağı arayamazlar. Bunun üzerine Nuri Baba durağa yeni bir telefon hattı alınmasını ister. Ali Kemal durağa yeni bir telefon hattı alır. Fakat yeni telefon, durakta işleri kolaylaştıracağına içinden çıkılmaz bir hale sokar. Bir banka soyguncusu, yıllar önce banka soymuş ve parayı da inşaat halindeki Osman’ın evinin altına saklamıştır. Cezaevinden çıkan soyguncu parayı almak için Osman’ın ikiz kızlarını rehin alır. Maho Ağa, İstanbul’da bir işyeri açmak ister. Sinan, Maho Ağa için bir kebapçı dükkanı ayarlar. Maho Ağa, Sinan’ı çok sevmiştir. Fakat işler hiç de umdukları gibi gelişmez. Nuri Baba’nın kızı Çiğdem tedavi gördüğü hastaneden kaçar. Haberi alan Nuri Baba ve Mert, Çiğdem’i aramaya başlarlar. Arifin sevgilisi Pınar’ın bir cemiyet dergisinde resimleri basılınca Arif, Pınar hakkındaki bütün gerçeği öğrenir. Ve onunla konuşmaya gider.
3. Sezon 89. Bölüm
2010-10-02
Osman Ağa’nın kızı Dilek bir gece kulübünde şarkı söylemek için anlaşır. Safiye, kocası Osman’a mevlüte gideceklerini söyleyerek izin alır. Bu arada Osman, Rumeli’den bir ahbabının oğlu ile Dilek’i evlendirmek için planlar yapmaktadır. Osman, damat adayına ve dünürüne İstanbul’u gezdirirken kulüpte şarkı söylemekte olan kızı ile karşılaşır. Uyuşturucu merkezinde tedavi görmekte olan Çiğdem aynı hastanedeki Taner ile birlikte kaçar. Çiğdem bundan sonra hayatının çok daha güzel ve eğlenceli geçeceğini zannederken Taner’in çok başka planları vardır. Uyuşturucu almak için Çiğdemi birilerine satmaya kalkışır. Sinan’ın taksisine binen delikanlının kız arkadaşı için aldığı çiçek Sinan’ın başına bela olur. Gülbin Sinan’ın kendisini aldattığını düşünerek ondan ayrılma kararı alır. Sinan karısını razı etmek için parlak bir plan yapar. Sözde intihar edecek, son anda Gülbin durumu şoförlerden öğrenip onu kurtarmaya gelecek ve bağışlayacaktır. Ancak işler Sinan’ın beklediği gibi gitmez ve eve Gülbin yerine bir hırsız girer. Sinan asılı durduğu yerden hırsızın evi soymasına tanık olur. Maho Ağa ev işlerinden bunalan Aney’e iyilik olsun diye bir hizmetçi almaya kararı verir. Aney de kocasının bu iyiliği karşısında duygulanır ancak güzeller güzeli Mişenko, hem Maho Ağa’nın hem de Seyit’in aklını başından alacaktır. Fato Aney kendi yöntemleri ile hizmetçiden kurtulur.
2. Sezon 75. Bölüm
2010-05-01
Nuri Bey, yıllar önce özel şoför olarak çalışmıştır. Sonraları ayrılıp bir taksi durağı kurmuştur. Durakta kimler yoktur ki? Tatlı üçkağıtçı Sinan, aksi ve sinirli bir şoför olan Sülüman, Türkücü olmak için Güneydoğu’dan gelmiş taksici Seyit, geçinmek için ek iş yapan Öğretmen Muzaffer ve Karadenizli saf bir çocuk olan çaycımız Ali Kemal.
2. Sezon 76. Bölüm
2010-05-08
None
3. Sezon 90. Bölüm
2010-10-09
None
3. Sezon 95. Bölüm
2010-11-13
Polis, takside unutulan zabıta kıyafetlerini giyip, dolandırmadık yer bırakmayan Sinan’ın peşine düşüyor. Sinan’la girdiği iddiayı kaybeden Osman, duraktakilerle birlikte eğlenmeye gider. Hesap çok gelince deliren Osman gazino patronunun odasına gider. Osman’ı düşmanının adamı zanneden patron silahına davranır. Osman silahı patrondan alır, bu sırada silah patlar ve patron ölür. Arkadan biri ateş etmiştir fakat Osman bunu bilmez. Mahallenin balıkçısı Temel, Şaziment’e sürekli bir kısmet istediğini söyler. Kuaförde kaynanasından yakınan ve nasıl kurtulacağını bilemeyen Narin konuşurken, Şaziment’in aklına çok güzel bir fikir gelir. Temel’le Cemile’yi evlendirip bir taşla iki kuş vurmaktır niyeti. Şaziment, Temel’in çenesinden Narin de Cemile’nin dırdırından kurtulacaktır. Fakat nikahta işler biraz karışır. Seyit ve Maho yolda giderlerken karşılarına kaçan gelin Şirvan çıkar. Peşinde adamlar vardır. Kıza yardım ederler etmesine ama sonrasında Maho kıza talip olur. Maho, Şirvan’a kaset yapacağını söylediği için Şirvan’ın da duruma itirazı yoktur. Fakat duruma itirazı olan ve hafife alınmayacak biri vardır. Aney tabii ki nikaha engel olmak için güzel bir plan yapar. Çamura düşüp üzeri pislendiği için, takside unutulan zabıta kıyafetlerini giyen Sinan resmi üniformanın getirilerini görünce durumu biraz abartır ve dolandırmadığı yer kalmaz. Hem zabıtalar hem polis bu sahte zabıtanın peşindedir. Ama en önemlisi Gülbin bunu öğrendiğinde ne olacağıdır.
3. Sezon 97. Bölüm
2010-12-04
Çapkınlık peşinde koşan Sinan’ın başı yine derde giriyor. Şoför eşleri eğlenmek için bir gazinoya, kadınlar matinesine giderler. Gazinonun patronu assolisti Yaprak’ın sesini ve kaprisli tavırlarını beğenmemekte, yeni birini aradığını söylemektedir. Yaprak sahneye çıktığında bir ara mikrofonu Dilek’e uzatır. Dilek şarkıya devam ederken seyirciler büyük tezahürat gösterirler. Patron bunun üzerine assolistini kovar ve yerine Dilek’i kadroya alır. Dilek sahnedeyken onu izlemekte olan Ejder adında bir müşteri masasına davet eder. Dilek kabul etmez ve Ejder o gece Dilek’i kaçırır. Şaziment rahatsızlanır ve hastanede yatması gerekir. Sinan hastanedeki seksi hemşire Arzu’yu görünce Şaziment’in yanında refakatçi olarak kalmaya karar verir. Arzu’nun bir de sevgilisi vardır. Sinan, Arzu hemşire ile fingirdeşirken, görümcesi olacak kız gelir ve onların bu halini görüp abisine haber verir. Arzu’nun sevgilisi hastaneyi basar. Ali Kemal, Şenol bebeği Narin’den habersiz reklam filminde oynatmak ister ancak bebekler karışınca Ali Kemal’in korktukları başına gelir. Arif, Goncagül adında bir kıza aşık olur. Ancak Goncagül’ün ailesi Arif’i istemez ve o da kızı kaçırmaya karar verir. Ancak Arif yanlışlıkla sevdiği kız diye bir başkasını kaçırır.
3. Sezon 100. Bölüm
2010-12-25
Dizinin bölümünde; Akasya Durağı’nın yeni yerinde, davullu zurnalı açılış yapılıyor. Akasya Durağı’nın yeni yerinde açılışı, halaylar, davul zurnalarla kutlanır. Mazhar Bey de bu güzel günde taksi şoförlerini yalnız bırakmaz. Osman Ağa yeni durağın ilk müşterisine gitmek için yola çıkar ancak Safiye no frost buzdolabı istemekte ve telefonla Osman’ı taciz etmektedir. Safiye’nin bitmek bilmeyen isteklerine sinirlenen Osman, şekeri yükselince insülin iğnesi yapar ve arabasının arka koltuğunu uzanır. Uyandığında Noel Baba kostümlü soyguncu ile karşılaşır. Osman’ı bundan sonra büyük sürprizler beklemektedir. Tolga’nın arkadaşı Gamze’nin kim olduğunu merak eden Leyla, nişanlısını takibe alır ancak bu merak ona pahalıya patlayacak, Leyla bir operasyonun ortasına daldığını geç fark edecektir. Arabasını çarpan Sinan duraktan kovulur. Kafa dağıtmak için bir meyhaneye gidince de başına ummadığı şeyler gelir ve karısı tarafından evden kovulur. Sinan Adana’ya dönmeye karar verir. Bu sırada anlar ki piyangodan büyük ikramiye çıkmıştır. Sinan kendince planlar yaparken mafyanın peşine düştüğünden habersizdir.
3. Sezon 102. Bölüm
2011-01-08
Osman, Safiye’ye Nuri Baba’ya hayırlı bir bulması konusunda telkinde bulunuyor. Lakin Safiye’nin bulduğu eş adayı hiş de tekin çıklıyor! Şeyh’in peşine düşen mafya, araba ile Şeyh’e çarpacakken Sinan, Şeyh’in hayatını kurtarır. Şeyh “dile benden ne dilersen” der. Fakat Sinan bir şey istemez. Çünkü Gülbin onu kovmuştur yine. Şeyh, “o zaman kaldığım otelde sana yemek ısmarlayayım” der. Aynı otelde Şaziment’te Gülbin’e koca bulmaya kakışınca işler karışır. Cast ajansına kayıt olan Arif, çekim yeri diye mafya mekanına girince kendini belediye başkanın oğlunun sünnetinde tetikçi olarak bulur. Fakat o, bunların hepsini rol sanmaktadır. Nuri Baba hasta olunca Osman, Safiye’yi arar ve Nuri Baba’ya helal süt emmiş bir kısmet bulmasını ister. Nuri Baba karşı çıksa da, Mert dahil herkes Nuri Baba’ya, bir hayat arkadaşına ihtiyacı olduğunu söyler. Kadınlar kuaförde tanıştıkları, İstanbul hanımefendisi diye tanımladıkları Zehra Hanım’ın, akıl hastanesinden kaçan, 4 kocasını öldüren, baltalı Zehra olduğundan habersizdirler elbette.
3. Sezon 101. Bölüm
2011-01-01
None
3. Sezon 103. Bölüm
2011-01-22
“Akasya Durağı”nın bu bölümünde; hapishaneden kaçan ve Tolganın tutukladığı Samet adlı bir suçlu, intikam almak için Leylayı kaçırıyor. Dilek bir barda şarkı söyler. Kadınlar da toplanmış ve eğlenmektedirler. Osman da aynı bara bir müşteri bırakır ve Dileki orada şarkı söylerken görürken. Ardından da kıyameti kopar. Vakkasın oğlu Şehmuz, Dileki görür ve çok beğenir. Osmandan Dileki Vakkasa isterler, Osman da verir. Ama Dilek bu işe hiç razı değildir ve olaylar iyice karışacak gibidir. Gülbin ve Şaziment, taksiye binen müşterilere sarkıntılık edip etmediğini öğrenmek için Sinanın taksisine kamera yerleştirirler. Fakat Sinanın taksisine hırsızlar binince ortalık karışır. Hapisten kaçan Sameti yıllar önce Tolga tutuklamıştır. Yakalandığı olayda çıkan çatışmada Tolganın silahından çıkan kurşunla sakat kalan Samet, intikam için Leylayı kaçırır. Tolga bir kez daha Sameti yakalamak zorundadır ve üstelik bu kez sevdiği kadını da rehin almıştır.
3. Sezon 104. Bölüm
2011-01-29
Akasya Durağına gelen Esra adındaki çok güzel ve alımlı bir genç kız, duraktaki tüm şoförlerin dikkatlerini üzerine çekiyor. Durağa Esra adında çok güzel ve alımlı bir genç kız gelir. Akasya şoförleri kızı görür görmez güzelliğinden etkilenir ve ona aşık olurlar. Esra kendince hikayesini anlatıp, Nuri Babadan iş ister. Nuri Baba ona yardımcı olur ve Esra durakta çalışmaya başlar. Şoförler Esranın derdindeyken, Esranın asıl derdi çok daha başkadır. Zengin evinde hizmetçi olan Nilay, dolandırıcı sevgilisi ile işbirliğine girip, çalıştığı yalıdaki kasayı açıp içindeki mücevheri alıp kaçar. Nilay, o sırada yakınlardan geçmekte olan Osmanın taksisine müşteri olarak biner. Ancak az sonra polis çevirmesi olduğunu görürler. Nilay, yakalanma korkusuyla gerdanlığı arabada bırakıp kaçar. Osmanın başı bu olaydan ötürü büyük derde girer. Tolga, nişanlısı Leylaya doğum günü sürprizi yapmak için hazırlıklar yapar. Ancak eve giren hırsızlar her şeyi altüst eder. Sinan kaynanası Şazimente araba alacaktır. İhaleye girip açık arttırma ile satılan arabayı alan Sinan çok iyi bir şey yaptığını zannetmektedir. Ancak aldığı araba ile uyuşturucu taşımacılığı yapılmaktadır ve Sinanın başı büyük belaya girecektir.
3. Sezon 107. Bölüm
2011-02-12
Fato Aney yine Seyit’e kuma getirme planları yaparken, Kübra adındaki dolandırıcı genç kız, Seyit’in evinin kapısına dayanır. Kübra erkekleri evlenme vaadiyle kandırıp, düğün günü altınları alıp kaçmaktadır ve yine böyle bir plan içindedir. Aney, Kübra’nın gerçek niyetini bilmediğinden onu Seyit’e kuma almaya karar verir. Arif, Bahar adındaki genç ve güzel bir kızı kapkaççıdan kurtarır ve bu arada kıza aşık olur. Bahar aslında polistir ve Arif’e bunu söylememiştir. Bahar, hayat kadını kılığına girerek, fuhuş çetesinin çökertmekle görevlendirildiği operasyon esnasında, Seyit tarafından görülür. Seyit, bunu Arif’e söyler. Arif, Bahar’ın temiz bir kız olduğunu savununca, şoförler ona yardım etmeye kalkışırlar ve kendilerini fuhuş operasyonunun göbeğinde bulurlar. İki kadın soyguncu, kuyumcu soyacaktır. Safiye ve Dilek aynı sırada kuyumcuya gelirler ve tesadüfler sonucu bu soyguna adları karışır. Safiye ve Dilek ne olduğunu anlamadan kendilerini nezarette bulurlar. Sinan taksit borcunu geciktirdiği için, haciz memurları eve hacze gelirler. İcra görevlileri, evdeki eşyaları götürürler. Sinan kendisini Şaziment’e ve Gülbin’e affettirmek için Yunanistan’a gezi düzenleyen bir tur şirketiyle anlaşır. Biletlerini alır ve gönderir. Ancak Sinan büyük bir tuzağın içine düşmüş haldedir ve karısı ile kaynanasını insan tacirlerinin eline teslim etmiştir.
3. Sezon 108. Bölüm
2011-02-19
babasının attığı tokada kızıp evden ayrılan Dilek, kendini büyük bir tehlikenin içinde buluyor. Ünlü film yıldızı Pierri, bir film çekimi için İstanbul’a gelmiştir. Pierri Arif’e ikizi kadar çok benzemektedir. Aysu adındaki genç kız, Pierri’nin saplantılı bir hayranıdır ve hayatta en çok istediği şey onunla olmaktır. Aysu hayranı olduğu Pierri zannederek Arifi kaçırır. Akasya Durağı şoförleri durumu kavramakta biraz gecikseler de Arif’i tam zamanında kurtarırlar. Fato Aney koca bulmak için izdivaç programına katılır. Sinan, Aney’e bir oyun kurar ve kılık değiştirerek kendini Silo ağa diye tanıtıp Aney’i ayartır. Sinan ve Aney stüdyodan el ele çıkarlar. Dilek erkek arkadaşıyla buluşur ve babası Osman’a yakalanır. Osman öfke ile Dilek’e bir tokat atar. Dilek babası tarafından tokatlanmayı hazmedemediği için bir mektup yazarak evden kaçar. Dilek evden kaçtıktan sonra arkadaşı Özge ile karşılaşır. Olanları anlatınca Özge ona, kendisi ile kalabileceğini söyler. Ancak Özge’nin sakladığı önemli bir durumu vardır. Özge eskort kızdır ve Dilek’e modellik yaptığını söylemiştir. Dilek büyük bir tehlikenin içindedir ve bu durumu son anda fark eder.
1. Sezon 1. Bölüm
2008-07-14
Aysel, kızı Tuğçe ve sanayici kocası Kemal Bey ile birlikte rüya gibi zengin bir hayat sürmektedirler. Fakat Kemal Bey'in işleri bozulur ve iflas eder. İflası gururuna yediremeyen Kemal Bey intihar edince Aysel ve kızı Tuğçe bu tatlı rüyadan uyanmak zorunda kalırlar. Evlerine ve bütün mal varlıklarına haciz gelmiştir. Aysel?in ve kızının gidecek hiçbir yerleri yoktur. Kemal Beyin intiharını televizyon haberlerinden öğrenen Nuri Bey hemen Aysel'in yardımına koşar. Nuri Bey, yıllar önce Kemal Bey'in özel şoförü olarak çalışmıştır. Sonraları ayrılıp bir taksi durağı kurmuştur. Şimdi Kemal Bey?e ve ailesine olan vefa borcunu ödemek istemektedir. Nuri Bey Aysel ve kızına kendi mahallelerinde eski ama şirin bir ev bulur. Aysel iş aramaya başlar. Eski tanıdıklarının vasıtası ile bir iş bulmayı ummaktadır. Fakat yüksek tahsili ve yabancılı dili olmadığı, bilgisayar kullanmayı da bilmediği için iş bulamaz. Anne kız bu hayat mücadelesinde birbirlerine destek olurlar. Bütün umutlarının bittiği anda yardımlarına yine Nuri Bey koşar. Aysel?e kendi taksi durağında şoförlük işi verir. Aysel?in katılımıyla zaten şenlikli bir yer olan taksi durağı iyice şenlenir. Kimler yoktur ki bu durakta? Tatlı üçkağıtçı Sinan, aksi ve sinirli bir şoför olan Sülüman Türkücü olmak için Güneydoğu?dan gelmiş taksici Seyit geçinmek için ek iş yapan Öğretmen Muzaffer, tıp fakültesinde okuyabilmek için geceleri taksiye çıkan doktor lakaplı Murat ve Karadenizli saf bir çocuk olan çaycımız Ali Kemal. Aysel ve diğer şoförlerimizin ekmek kavgasını, hüzünlerini ve neşelerini hep birlikte izleyeceğiz.
3. Sezon 110. Bölüm
2011-03-05
Sinan’a lotodan para çıkıyor. Bunu öğrenen iki kişi de Şaziment’i kaçırıp, Sinan’dan fidye istiyor. Ünlü manken Merve Şen’in katalog çekimi vardır. Duraktan taksi isterler ve Arif gelir. Merve ile Arif takside tanışırlar. Arif kızdan çok hoşlanır ve iltifatlar eder. Merve, Arif’ten kurtulmak için ona yalandan bir cep telefonu numarası verir. Arif daha sonra telefon numarasını arar. Şişman Ayten adında bir kadının telefonudur bu. Arif, Ayten’e buluşmak istediğini söyler. Ayten bu teklifin, iltifatların üstüne atlar ve Arif’i evine çağırır. Arif koşa koşa Ayten’in evine gider. Gerçekle karşılaşınca şoke olur ancak Ayten’in ağabeyleri Arif’i evliliğe zorlarlar. Sinan’a lotodan para çıkar. Şaziment, Sinan’ın paralarını elinden alır ve gidip altına çevirir. Bir gazeteci bu olayı haber yapar. Şaziment gazeteye çıkar. Seyit’in taksisine binen Hıdır ve Turgay, gazetedeki haberi okur ve Seyit’ten Şaziment’in adresini alıp, onu kaçırır ve Sinan’dan fidye isterler. Erotik film yönetmeni Şahin, Seyit’in taksisine biner. Şahin, filmini çekmek için mekan aradığını söyleyince Seyit ona Osman’ın evini önerir. Şahin, Osman’ın evinde film çekerken polisler evi basarlar. Ramazan Baba nihayet Leyla ile Tolga’nın evlenmesine müsaade eder. Kadınlar Leyla’ya kına gecesi, erkekler de Tolga’ya bekarlığa veda gecesi düzenler. Seyit’in türküleri ile coşar, eğlenirler. Ancak düğün günü beklenmedik bir gelişme olur. Tolga kendi düğününe giderken bir kuyumcu soygununa müdahale etmek zorunda kalır ve vurularak kanlar içinde yığılır.
3. Sezon 111. Bölüm
2011-03-12
Sinan, zengin olacağız diyerek Seyit’in başına olmadık dertler açıyor. Tolga, ormanda baygın haldeyken bir ormancı tarafından bulunur ve hastaneye götürülür. Tolga kendine geldikten sonra Leyla ve arkadaşları ona sürpriz yapıp, nikah memurunu hastaneye getirirler. Nikah hastane odasında kıyılır. Safiye’nin tek taş yüzüğü kaybolur ve kadınlar Müneccim Raziye’ye gidip yüzüğün yerini bulabileceğini umut ederler. Ancak Raziye bir süre önce nişanlı olan bir genç kızın falına bakmış ve nişanlısından ayrılmasının hayırlı olacağını söylemiştir. Terk edilen nişanlı, Raziye’nin mekanını basar ve Safiyeler de dahil herkesi rehin alarak, nişanlısının oraya getirilmesini, kendisini affetmesini ister. Rehin alma olayı televizyona yansıyınca Akasya Durağı şoförleri ve polis olay yerine gider, rehineleri kurtarırlar. Merve sevgilisi Çağlar’ı pop şarkıcısı bir kızla magazin programında bir bar çıkışında görünce, Arif’i kullanarak sevgilisini kıskandırmak ister. Ancak olaylar pek de planlandığı gibi gitmeyecektir. Sayısal loto bayi, dükkanı satmaktadır. Sinan, Seyit’e büyük paralar kazanacaklarını, ortak edeceğini söyleyerek onun başını belaya sokar. Randevuevinde çalışan bir kız durağı arar ve taksi ister. Ali Kemal ve Sinan giderler. Kızlar, onları içeri alınca başlarına hiç beklemedikleri olaylar gelir.
3. Sezon 112. Bölüm
2011-03-19
Dilek’in motorcu sevgilisi, arkadaşları ile birlikte Osman’ın evinin önünü gelip, Dilek’i de alıp gidiyor. Osman da Dilek’i bulmak için şoför arkadaşları ile birlikte motorcu kılığına giriyor ve onların mekanlarına baskın yapıyor. Tolga hastanede yatarken Leyla ve arkadaşları ona bir sürpriz yapar. Nikah hastanede kıyılır. Dilek’in yeni sevgilisi Cenk isminde motorcu bir gençtir. Cenk, Dilek’i almak için arkadaşlarıyla kapının önüne gelir ve Osman’a yakalanırlar. Osman onları kovalamak ister ancak motorcu gençler Osman’a güzel bir şov yapar ve Dilek’i de alıp giderler. Osman Dilek’i bulmak için şoför arkadaşları ile birlikte motorcu kılığına girer ve onların mekanlarına baskın yapar. Sinan ve Can birlikte alışveriş merkezine giderler. Sinan güvenlik alarmlı turnikeden geçerken telefonunu kenara bırakır. Sinan’ın arkasından Kara Hasan vardır ve ikisinin aynı model telefonları karışır. Bu sırada Kara Hasan’ın hasmı Tayyar ve adamları onun peşindedirler. Karışlık sebebi ile Sinan, Kara Hasan zannedilerek kaçırılır. Sinan’ın taksisine bir yönetmen biner. Kamera şakası programı hazırlamakta olan yönetmenin, şakayı yapacak oyuncusu ortada yoktur. Sinan meseleyi öğrenince hemen duruma el koyar. Sinan şaka programında oynamaya başlar ve ortaya çok ilginç durumlar çıkar.
3. Sezon 114. Bölüm
2011-04-02
Sinan çevirdiği yeni dolaba Osman’ı da alet ediyor ve ikili, özel dedektif oluyor. Ardından da kahkaha dolu bir macera başlıyor. Sinan taksisine binen genç bir kıza, içinde örümcekler olan bir kavanoz ile şaka yapmaya kalkışınca, kız, üzerindeki örümcekten kurtulmak için korku ile buluzunu ve eteğini çıkarır. Sinan kahkahalarla gülerek bunun bir kamera şakası olduğunu söyler ve genç kızdan el sallamasını ister. Şaka televizyondan yayınlanır, herkes çok eğlenir. Ancak eğlenmeyen bir kişi vardır, o da genç kızın mafya sevgilisi Ejder. Ejder bu şakayı Sinan’a fena ödetecektir. Fiko yanında Hüso Ağa ile hayvan taşıyan bir kamyonda, sefalet içinde İstanbul’a gelir. Ancak Fiko, Aney’in ne tür erkeklerden hoşlandığını bildiği için planı iyi hazırlamıştır. İstanbul’a gelince bir limuzin kiralar ve Aney, Hüso Ağa ile çok zengin bir adammış gibi tanıştırılır. Aney ile Hüso Ağa vals yaparken Seyit onları görür. Ancak ikisinin beraberliği mutlu sona doğru gitmektedir. Sinan’ın arabasına ünlü ve zengin Saruhan Bey biner. Saruhan iki yaramaz ve haşarı genç kızlarının yaptıklarından bıkıp usanmıştır. Sinan, Saruhan Bey’e hemen bir teklif getirir İki kız için özel dedektif tutmasını, kendisinin tanıdığı çok iyi bir dedektif olduğunu söyler ve dedektifin adını verir. Şerlok Osman ve yardımcısı Vatsın Sinan. Sinan ne yapıp edecek Osman’ı da razı edecek ve boyundan büyük işlere girişecektir. Ancak Sinan’ın planı ilk kez çok yolunda gitmektedir. Olaylar iki şoförümüzü kahraman ilan edilme noktasına getirir.
3. Sezon 115. Bölüm
2011-04-09
dedektifliğe soyunan Osman ve Arif, kendilerini, hiç beklemedikleri büyük bir olayın içinde buluyorlar. Dizinin bu bölümüne Sibel Tüzün de konuk sanatçı olarak katılıyor. Sinan’ın arabasına, elinde çantayla Hikmet adında yaşlı bir adam biner ve huzurevine gitmek istediğini söyler. Hikmet elindeki çantada piyangodan kazandığı beş yüz bin lirası olduğunu, bu güne kadar kendisini arayıp sormayan akrabalarının bu para sebebi ile yalakalık yapmaya başladıklarını, kendisinin de huzurevine yerleşme kararı aldığını söyler. Sinan adamın derdini anlayınca direksiyonu kırar ve Hikmet’i evine götürür. Onu kaynanası Şaziment ile tanıştıran Sinan ve ailesi hep birlikte Sibel Tüzün’ü dinlemeye giderler. Burada çantaların karıştığından haberi olmayan Şaziment ve Sinan büyük hayal kırıklığı yaşarlar. Hüso Ağa ve Fiko gazeteden buldukları ilanla şoförlük işine girerler ancak bir randevuevine hizmet vermeye başladıklarının farkında değillerdir. Müzede çalışan Erol adındaki kişi, Rus sevgilisi ile müzedeki Hürrem elmasını çalacaktır. Bu arada Erol’un karısı da, adamdan şüphelenir ve onu takip ettirmek için dedektif Şerlok Osman’a gider. Osman takibine aldığı Erol’un çapkınlığını belgelemeye çalışırken Erol da Rus sevgilisi ile soygun startı vermiş haldedir. Osman ve Arif kendilerini hiç beklemedikleri büyük bir olayın içinde bulurlar.
3. Sezon 116. Bölüm
2011-04-16
Sinan ile Arif’in kumar oynadıklarını öğrenen Nuri Baba, ikisini de işten kovuyor. Hüso Ağa ve Fiko, köylülerinden Seyfo ile karşılaşır. Seyfo, seyyar satıcılık yapmakta ve şampuan satmaktadır. Yaptığı işi över ve şampuan işinde çok para olduğunu söyler. Hüso Ağa, Fiko ile birlikte gider ve kilolarca malzeme alarak evde şampuan yapımı işine girişir. Hüso yaptığı şampuanı Gülbin’in kuaförüne pazarlayınca ortalık karışır. Şerlok Holmes Osman’a yeni bir iş teklifi gelir. Kasap kocası tarafından aldatıldığını söyleyen bir kadın yardım ister. Osman ve Ali Kemal kasabın ihanetini belgelemek üzere palyaço kılığında mahalleye giderler. Bu sırada kasabın hemen yanındaki dükkan, palyaço kılığına girmiş dört kişi tarafından soyulur. Osman ile Ali Kemalin başları fena halde derttedir. Sinan müşterilerden birini gizli olarak çalıştırılan bir kumarhaneye getirir ve orada büyük paralar döndüğünü görür. Durağa dönen Sinan tesadüfen Arif’in sayıları aklında tutabilme yeteneğine sahip olduğunu fark edince onu da alıp kumarhaneye gider ve büyük para kazanır. Nuri Baba, Sinan ile Arif’in kumar oynayıp kazandığını anlayınca ikisini de işten kovar. Sinan ve Arif tekrar soluğu kumarhanede alırlar ancak bu kez kumarhane sahiplerinin onlara bir sürprizi vardır. Sinan ve Arif son anda Nuri Baba ve polisler tarafından kurtarılır.
3. Sezon 117. Bölüm
2011-04-23
dedektifliğe soyunan Osman ve asistanı Ali Kemal’i yeni maceralar bekliyor. Gençliğinde sihirbazlığa merak salmış olan Sinan, ailesi ve şoför arkadaşları ile geldiği gösteride asistanlık yapmak zorunda kalır. Aynı gazinoya haraç almaya gelen Deliormanlı lakaplı mafya, polisin peşinde olduğunu anlayınca, o anda kaybolma numarasına katılmak isteyen seyirci arayan Sinan’ın yanına gelir ve alelacele dolaba girer. Deliormanlı, dolabın arka tarafından açılan kapıdan dışarı kaçar ancak, koşarken ona bir taksi çarpar ona. Taksiyi kullanmakta olan Ali Kemal panikler ve Deliormanlı’yı evine getirir. Adam hafızasını kaybetmiştir ve kim olduğunu hatırlamamaktadır. Ali Kemal’in annesi Deliormanlı’ya aşık olup onunla evlenme kararı aldığında işler iyice içinden çıkılmaz bir hal alır. Osman, doğulu bir baba - oğula yardımcı olmak için onların kızını bulma görevini üstlenir. Kızın pavyonda çalıştığını anlayınca da asistanı olan Ali Kemal’i gay kılığına sokar ve dansözlük yapmakta olan kızı dışarı çıkarır. Baba-oğula haber verirler. Ancak onlar geldikleri anda etrafa kurşun yağdırırlar. Nuri Baba’nın eski bir dostu telefonla arar ve oğlunun İstanbul’a gelmekte olduğunu, iş konusunda ona yardımcı olmasını ister. Nuri Baba hapisten kaçmış bir katili, arkadaşının oğlu zannedip evine alınca, hayatı tehlikeye girer.
3. Sezon 118. Bölüm
2011-04-30
Dilek’e, petrol kralı talip oluyor Kanal D’nin başrollerinde Zeki Alasya, Cezmi Baskın, Levent Ülgen, Ayça İnci, Onur Şan ve İlyas Salman’ın oynadıkları sevilen dizisi “Akasya Durağı”nın bu bölümünde; Arap bir petrol kralının oğlu, Dilek’i görüp çok beğeniyor ve onunla evlenmek istiyor. Sinan, Osman’dan habersiz Dilek için bir gazinoda şarkıcılık işi bulmuştur. Dilek şarkı söylerken mekana bir Arap petrol kralı ve oğlu gelirler. Delikanlı Dilek’i görür görmez aşık olur ve onunla evlenmek ister. Safiye’nin de desteği ile Dilek’i zengin Arap ile evlendirme kararı alırlar ancak, düğün günü gelen üç Arap kadının da Dilek’in kumaları olduğu öğrenilince ortalık karışır. Kendine iş arayan Hüso, eşek kılığında reklam ilanı dağıtan bir hemşerisi ile karşılaşır. Hemşerisi Hüso’ya bu işin çok kolay olduğunu, üstelik iyi para kazandığını söyler. Bu fikir Hüso ile Fiko’nun hoşuna gider ve soluğu işveren ajansta alırlar. Hüso ve Fikoy’a bir görev verilir. Ayı kılığında çocuk partisine gidip onları eğlendireceklerdir. Hüso ve Fiko zenginlerin oturduğu bir villaya gelirler. Çocuklar etraflarını sarar. Bu sırada bir çocuğun ayağı ile vurduğu top karşı villanın camını kırar. Hüso ile Fiko topu getirmek için koşup gittiklerinde içeride iki mafyanın, uyuşturucu satımı konusunda anlaşmazlığa düştükleri bir rakiplerini rehin almış olduklarını görürler. Rehin alınan adam öldürülürken, Hüso ile Fiko buna şahit olur ve korku ile ayrı yönlere kaçarlar. Biri mafya tarafından yakalanır ancak, diğeri kurtulur ve yardım istemeye gider. Arif’in sevgilisi Merve bikinili halde eski sevgilisi ile bir çekime katılınca Arif kıskançlık krizine girer ve ortalığı dağıtır. Merve, Arif’e bozulur ve ona küser. Arif bir yolunu bulup Merve’yi kıskandırmak, onun kendisine dönmesini sağlamak için izdivaç programına katılma kararı alır ancak, Arif yanlış stüdyoya gidecek, burada onun karşısına hiç beklemediği bir sürpriz çıkacaktır.
3. Sezon 119. Bölüm
2011-05-07
Sinan matador kılığına giriyor ve antika bir tablonun peşine düşüyor. Hüso’nun akrabaları köyden gelirken birçok hediye getirmiştir. Bu hediyelerin içinden bir de resim çıkar. Hüso ve Fiko bu resmi bir antikacıya gösterme kararı alırlar. Durakta ise gazetede Saddam’ın sarayından kaçırılan Pikasso resminin haberi vardır. Şoförler resmin gerçek değerinin beş milyon dolar olduğunu konuşurlar. Hüso ve Fiko resmi bir antikacıya 1500 liraya satarlar ancak durağa geldiklerinde gerçek anlaşılır. Sinan hemen planını yapar ve İspanyol matador gibi giyinip antikacılarla buluşur. Durağa gelen bir kadın, hayvanat bahçesinde çalışan kocasının kendisini aldattığından şüphelendiğini söyler ve dedektif Osman’dan yardım ister. Oysa kocası ile yakınlaşan kadın, mafyanın maşa olarak kullandığı bir kadındır ve mafya yurt dışından aslan kafesleri içinde uyuşturucu getirtmekte, sonra da uyuşturucuyu yurt içinde satmaktadır. Osman gerçeği ortaya çıkarmak için hayvan kılığına girer, aslan kafesinde araştırma yapar. Arif’in sevgilisi Merve’nin annesi ve babası gelip Arif ile tanışmak isterler ancak Merve, Arif’in fakir olması sebebi ile ailesinin bu ilişkiye asla onay vermeyeceğini söyler. Sinan’ın planı ile şoförler büyük bir villayı bir günlüğüne kiralar ve Arif’in çalışanları gibi davranırlar. Ancak villa sahibi aniden eve gelir ve belalı bir adamdır. Safiye’nin kapısını çalan üç adamın ellerinde müzik aleti kutuları vardır ve Safiye’ye müzisyen olduklarını, konserlere hazırlandıklarını, arka taraftaki iki odasını kiralamak istediklerini söylerler. Safiye evi kiralar ancak adamlar aslında soyguncudur ve Safiye’nin odasından tünel kazıp on metre gerideki döviz bürosundan çıkarlar. Safiye arkadaşlarını eve davet etmiş, muhabbet ederken tünelin diğer ucundan giren polisler evdeki kadınları karakola götürür.
3. Sezon 120. Bölüm
2011-05-14
Sinan çapkınlık yaparken kaynanasına ve karısına yakalanınca başına gelmeyen kalmaz. Sinanı çapkınlık yaparken yakalayan kaynana Şaziment, boşatmaya karar verdiği kızına yeni eş arayışlarına girer ve kızı Gülbin’i bir ahbabının oğlu ile evlendirmeye karar verir. Sinan olanları öğrenince, formalite evlilik yapmak için eş arayan Rus hayat kadını ile karısını kıskandırmak ister ancak olaylar beklenmedik şekilde gelişir. Hüso Ağa pazarda satıcılık yaparken dolandırıcı bir kadının tuzağına düşer. Hüso’nun beline bağladığı önlükteki paraları gören dolandırıcı ve güzel kadın onu bir bahane ile evine götürüp soyunmasını sağlar. Ardından planlandığı gibi belalısı evi basar ve Hüso Ağa paraları bırakıp kaçmak zorunda kalır. Şoförler Hüso’ya yardım etmek ve paralarını kurtarmak için kolları sıvarlar. Banka soyguncusu bir çete çaldıkları parayı emanetçi özel kasaya koyar; kasanın anahtarını da eğitimli köpeklerinin boynuna takarlar. Köpeğin sahibi polis tarafından yakalanınca, eğitimli hayvan Akasya durağı bahçesinde şoförler tarafından bulunur. Köpeğin boynundaki anahtarın üzerindeki numaradan emanetçi adresine ulaşan şoförler, gidip kasayı açtıklarında paraları bulurlar. Köpeğin zengin olduğunu düşünerek paraların bir kısmını eğlencede yiyen şoförleri bekleyen bir tehlike vardır çünkü soyguncular köpeğin kimde olduğunu araştırmaya başlamışlardır. Ali Kemal ünlü bir gurme ile çok benzediklerini farkedince, aynı restorana Narin ile gidip ziyafet çekmek ister ancak olaylar hiç de beklediği gibi eğlenceli gelişmeyecektir.
3. Sezon 121. Bölüm
2011-05-21
Akasya şoförlerine kötü sürpriz Kanal D’nin başrollerinde Zeki Alasya, Cezmi Baskın, Levent Ülgen, Ayça İnci, Onur Şan ve İlyas Salman’ın oynadıkları sevilen dizisi “Akasya Durağı”nın bu bölümünde; bir reklam filminde, Osmanlı kostümleri içinde oynamayı kabul eden Akasya Durağı şoförlerini köktü bir sürpriz bekliyor. Tolga’nın annesi Muazzez Hanım, emekli öğretmen bir talibi olduğunu söyler. Ramazan Baba, onu kimin isteyeceğini öğrenince, gazi arkadaşları ile bir plan yapar ve Muazzez Hanım’ın talibi emekli öğretmen Yüksel Bey’i, bohçacı kadın kılığında kaçırırlar. Gülbin, Sinan’dan boşanma konusunda annesinin dolduruşuna gelince, Sinan çareyi Safiye’nin falcılık yapmasında bulur. Safiye, Sinan ile işbirliği halinde herkesin falına bakar ve Sinan onun falda söyledikleri çıkmış gibi çeşitli olunlar çevirir. Falında ölüm çıkan Şaziment, Gülbin’in aklına girer ve “herkesin falı çıktı kızım, ben de öleceğim yakında, boşanıp yapayalnız kalma der ve onu ikna eder. Şaziment ölmeden önce son kez Safiye’ye gidip mantı yemek isteyince tüm gerçeği öğrenir. Durak şoförleri, bir cep telefonu firması ile reklam konusunda anlaşırlar. Akasya şoförleri reklamda, Osmanlı kostümleri içinde oynayacaklardır. Yönetmen yemek molası verdiğinde şoförler durağa gelirler. Ancak sete dönüşlerinde onları kötü bir sürpriz beklemektedir. Çünkü bir grup deli, akıl hastanesinden kaçmıştır.
3. Sezon 122. Bölüm
2011-05-28
Sinan, Şaziment’in karşısına, yıllar önce ölen paşa dedesinin ruhu olarak çıkıyor. Şaziment, yıllar önce ölen paşa dedesinin günlüğünü bulur. Bu günlükte paşa dede bir hazinesi olduğunu yazmış, yerini de tarif etmiş ancak, tarifin yazılı olduğu yerleri fare kemirmiştir. Şaziment ve kadınlar medyuma gidip, paşa dedenin ruhunu çağırmaya karar verirler ancak, olayı öğrenen Sinan, Şaziment’in karşısına paşa dedenin ruhu olarak çıkar. Fiko, Seyit’in menejerliğini yapmaya karar verir. Seyit’in evde kaydettiği demo kaset ile müzik şirketlerinin ve gazinoların kapısını çalmaya başlar. Fiko’nun getirdiği demoyu dinleyen bir gazino sahibi şarkıyı söyleyeni Fiko zanneder ve ona iş teklif eder. Fiko patrona gerçeği söyleyemeyince Seyit ile bir plan yaparlar. Fiko sahneye çıkacak Seyit de perde arkasından şarkı söyleyecektir. Merve köpeğinin hamile olduğunu arkadaşına söylerken Arif duyar ve Merve’nin hamile olduğunu sanıp ev tutar. Şoförlerin yardımı ile eşyalar alınır ve Arif, Merve’ye evlenme teklif eder. Safiye’nin yeğeni Üsküp’ten İstanbul’a gelmiştir ancak Safiye’lerle irtibatı kesilince bir kadın satıcısı tarafından kaçırılır. Safiyeler gerçeği anladıklarında Osman’dan yardım isterler. Osman ve Ali Kemal kadın satıcısının mekanına girebilmek için kılık değiştirirler. Ali Kemal kadın kılığına girince mekandaki bir Arap tarafından kaçırılır ve otele kapatılır.
3. Sezon 124. Bölüm
2011-06-11
Hafiye Osman, asistanı Ali Kemal ile birlikte, bir hırsızlık olayını çözmek ve hırsızı yakalamak için Hintli kılığına giriyor. Bir otel odasında soygun olmuştur. Otel müdürü durağa gelir ve Hafiye Osman’dan hırsızı bulmasını ister. Osman yanına asistanı Ali Kemal’i alır ve Hintli kılığında otelin kral dairesine yerleşir. Hırsız, kral dairesine gelir ve onları eğlenceye götürmeyi teklif eder. Osman hırsıza, “eğlence bize gelsin” karşılığını verir ve ondan bir şarkıcı bulmasını ister. Hırsız tesadüfen Sinan’ın taksisine biner ve bir şarkıcı aradığını söyler. Sinan hemen anlaşmasını yapar ve Dilek’i götürmeye karar verir. Safiye kızını yalnız bırakmaz ve o da beraber gider. Osman, Dilek’i görünce şaşırır, sinirlenir ancak durumu belli etmez. Şoförler, Zorvayvır Yarışması’na katılırlar ancak, aldatıldıklarını anladıklarında çok geçtir. Seyit’e bir reklam teklifi gelir. Seyit çekim için gittiğinde anlaşmayı imzalamıştır ve bu bir parfüm reklamıdır. İşin kötü yanı, reklamı, güzel ve yarı çıplak kızlarla çekecektir. Zeyno’nun reklamı görmesini engellemek için elinden geleni yapar ancak yakalanmaktan kurtulamaz. Mafya babası Kazım, bir lokantaya gelir ve kapılarda karşılanır. Mekan sahibi Kazım’ın istediği parayı henüz hazırlayamadığını söyleyip özür diler. Baba ona süre verir ve parayı almak için bir adamını göndereceğini, parolayı söyleyince parayı teslim etmelerini ister. Daha sonra aynı mekana yemek yemeye gelen Sinan ve Ali Kemal tesadüfen parolayı söyleyince hazırlanmış olan para, çantası ile masalarına gelir. Sinan ve Ali Kemal zengin olduklarını zannederken başlarına düşündüklerinden daha büyük bir bela almışlardır.
3. Sezon 125. Bölüm
2011-06-18
Sinan da Nuri Baba’ya bakıcı kadın gönderiyor. Bundan sonrasında da işler karışır. Zira, Nuri Baba’nın bakıcı zannettiği kadın randevuevinden geliyor. Merve, Arif’e sürpriz yapmak için onun nüfus cüzdanını alıp nikâh için gün almaya gider ancak, yapılan küçük bir araştırmanın ardından Arif‘in evli olduğu çıkar. Bu arada bir esnaf durağa gelir ve Arif’in kendilerinden beyaz eşya aldığını, borcunu da ödemediğini söyler. Bir kadın kucağında bebekle gelir ve bebeğin babasının Arif olduğunu söyler. Arif de duraktakiler kadar şaşkındır. Anlaşılır ki, biri Arif’in kimlik bilgilerini kullanarak her türlü dolandırıcılığı yapmaktadır. Sinan parlak bir fikir bulur. Arif Keser’e bir market çekilişinden araba çıktığı anonsunu yaptırır. Dolandırıcı arabayı almaya geldiğinde de yakalanır. Nuri Baba hastalanmış ve işe gidememiştir. Şoför eşleri Nuri Baba’nın yalnız olduğu için kendine bakamadığını düşünüp ona uygun eş adayını yanlarına alıp giderken, Sinan da Nuri Baba’ya bakıcı kadın gönderir ancak işler karışır. Nuri Baba’nın bakıcı zannettiği kadın randevuevinden gelmiştir. Can ve Serkan kız arkadaşlarıyla buluşmak için paraya ihtiyaçları olunca kendilerini kaçırılmış gibi gösterip fidye almak isterler ancak işler hiç de istedikleri gibi yürümez. Hüso ve Fiko amatör takımdan üçüncü lige yükselecek bir takımda futbol oynamaya başlarlar ancak maç önceden satılmıştır ve içeride bir hain vardır. Osman ve Ali Kemal yine dedektiflik işine soyunur. Biri antrenör diğeri de zenci futbolcu gibi takımın içine sızarlar.
3. Sezon 126. Bölüm
2011-06-25
Bu bölümünde; Nuri Baba hastalanıyor. Sinan da Nuri Babaya bakıcı kadın gönderiyor. Bundan sonrasında da işler karışır. Zira, Nuri Babanın bakıcı zannettiği kadın randevuevinden geliyor. Merve, Arife sürpriz yapmak için onun nüfus cüzdanını alıp nikâh için gün almaya gider ancak, yapılan küçük bir araştırmanın ardından Arif‘in evli olduğu çıkar. Bu arada bir esnaf durağa gelir ve Arifin kendilerinden beyaz eşya aldığını, borcunu da ödemediğini söyler. Bir kadın kucağında bebekle gelir ve bebeğin babasının Arif olduğunu söyler. Arif de duraktakiler kadar şaşkındır. Anlaşılır ki, biri Arifin kimlik bilgilerini kullanarak her türlü dolandırıcılığı yapmaktadır. Sinan parlak bir fikir bulur. Arif Kesere bir market çekilişinden araba çıktığı anonsunu yaptırır. Dolandırıcı arabayı almaya geldiğinde de yakalanır. Nuri Baba hastalanmış ve işe gidememiştir. Şoför eşleri Nuri Babanın yalnız olduğu için kendine bakamadığını düşünüp ona uygun eş adayını yanlarına alıp giderken, Sinan da Nuri Babaya bakıcı kadın gönderir ancak işler karışır. Nuri Babanın bakıcı zannettiği kadın randevuevinden gelmiştir. Can ve Serkan kız arkadaşlarıyla buluşmak için paraya ihtiyaçları olunca kendilerini kaçırılmış gibi gösterip fidye almak isterler ancak işler hiç de istedikleri gibi yürümez. Hüso ve Fiko amatör takımdan üçüncü lige yükselecek bir takımda futbol oynamaya başlarlar ancak maç önceden satılmıştır ve içeride bir hain vardır. Osman ve Ali Kemal yine dedektiflik işine soyunur. Biri antrenör diğeri de zenci futbolcu gibi takımın içine sızarlar.
3. Sezon 127. Bölüm
2011-07-04
Akasya Durağı’nda ciddi bir iş yoğunluğu vardır. Nuri Baba yeni bir şoför almaya karar vermiştir. Tıp fakültesi öğrencisi Emre, okul harçlıklarını çıkarmak için taksicilik yapmak ister ve durağa başvuruda bulunur. Bu arada gazeteci İpek’e de patronu önemli bir görev verir. Bir taksi durağında şoför olarak işe girecek ve şoförlerin hayatı ile ilgili bir yazı dizisi hazırlayacaktır. İpek ve Emre daha durağa gelirken yolları kesişir ve tartışırlar. İpek daha sonra durağa şoförlük için başvurduğunda Nuri Baba’nın kendisini işe alması için, zorda olduğunu, bu işe giremezse hayatının zora gireceğini söyler ve ağlar. Nuri Baba ona acır ve bir şans verir. İpek ve Emre kavga gürültü durakta işe başlarlar. Nuri Baba, eski karısı Eleni ile tekrar bir araya gelir ve yeniden başlama kararı alırlar. Arif, Merve’ye romantik bir akşam yemeğinde evlenme teklif edecektir. Beş bin liraya aldığı tek taş yüzüğü, Merve’nin yiyeceği suflenin içine koyduran Arif’in başı belaya girer. Zira, Merve’nin yüzüklü suflesi, aynı restorana gelen mafya babasının önüne gider ve baba, sufleyi yerken yüzük boğazına takılır. Mafya babası birisinin kendisine gözdağı vermek için bu olayı planladığını düşünüp yüzüğü sufleye koyduran kişiyi aratmaya başlar. Arif mafya tarafından arandığını öğrenince büyük korkuya kapılır. Ancak onu daha başka sürprizler beklemektedir. Hüso ve Fiko plajda iş bulur. Cankurtaranlık yapmaya başlarlar. Komik olaylar sürüp giderken Aney onların plajda çalıştıklarını öğrenince Zeyno’yu da yanına alıp plaja gider. Hüso ve Fiko, Aney’in gazabına uğrayacaktır.
3. Sezon 128. Bölüm
2011-07-11
Seyit ile Zeyno, evlilik yıldönümlerini kutlamak için bir restorana gidiyorlar. Ve bir süre sonra, bu sırada orada çekilmekte olan “Şanslı Masa” yarışmasına onlar da dahil oluyorlar. Safiye, durakta işe başlayan tıp öğrencisi Emre’nin geleceğini parlak görünce, Dilek’i onunla evlendirmek ister. Ancak Dilek annesine karşı çıkarak bir sevgilisi olduğunu söyler ve onun isteği ile eve tanışmaya çağırır. Bu sırada Osman’a sevdiği bir akrabasından telefon gelir. Oğlu İstanbul’a gelmektedir ve Dilek’i görmek, tanışmak istemiştir. Osman bu haberi vermek için aniden eve gelince Dilek’in sevgilisi Çınar’ı görür ve arkadaşının oğlu sanır. Safiye ve Dilek de bu yalanı kullanarak Osman’ın Çınar’a köpürmesini önlerler. Osman damat adayı olarak beğendiği Çınar ile Dilek’in nikahını yapmak üzere iken asıl damat adayının babası gelince ortalık karışır. Seyit, Zeyno’yu evlilik yıldönümleri için lüks bir lokantaya götürür. Bu sırada burada “şanslı masa programı çekilmektedir ve Seyit ile Zeyno da bu yarışmaya dahil olacaklardır. Taksi durağına haber yapmak amacı ile işe giren İpek, çalıştığı taksiyi birilerine çaldırınca bu kez kendisi gazetelere haber olur. Şoförlerin onu tanıması an meselesidir.
3. Sezon 129. Bölüm
2011-07-18
Emre ve İpek’i mafya kaçırıyor! Kanal D’nin başrollerinde Zeki Alasya, Cezmi Baskın, Levent Ülgen, Ayça İnci, Onur Şan ve İlyas Salman’ın oynadıkları sevilen dizisi “Akasya Durağı”nın bu bölümünde; Emre ve İpek, uyuşturucu mafyası tarafından kaçırılıp bir depoya kilitlenince aralarında küçük bir yakınlaşma ve sıcaklık başlıyor. Sinan, kaynanası Şaziment’le birlikte takside giderken bir kaza yapar ve Hamdi adındaki zengin bir adama çarpar. Adamı alıp hastaneye götürürler ancak, Hamdi Bey hafızasını kaybetmiştir. Sinan ve Şaziment, Hamdi’yi gariban zannettiklerinden, alıp eve getirirler. Hamdi Bey ise kaybettiği karısı Neriman’a çok benzediği için Şaziment ile evlenmek ister. Sinan ve Şaziment gazete haberinde Hamdi’nin resmini görüp, çok zengin bir adam olduğunu, ailesi tarafından arandığını öğrenince hemen değişirler. Şaziment, Hamdi Bey ile evlenmek için kolları sıvar ancak, havuz başında yapılan düğün hiç de istedikleri gibi sonuçlanmaz. Duraktaki şoförlerin eşleri salsa kursuna kocaları ile birlikte gitmek isteyince, kurs yerinde hiç beklemedikleri bir gelişme olur. Emre ve İpek uyuşturucu mafyası tarafından kaçırılıp bir depoya kilitlenince aralarında küçük bir yakınlaşma ve sıcaklık başlar. Çınar, Dilek’e mesaj yazar ancak mesajı Osman okur ve ona cevap verir. Çınar buluşmak için evin bodrumuna girdiğinde onu elinde baltası ile Osman beklemektedir.
4. Sezon 130. Bölüm
2011-07-25
Eleni’nin yaptığı Nuri baba portresi açık arttırmada satışa çıkıyor. Sinan’ın karşısına piyangodan çıkar gibi eski bir rus sevgili, rus bir kayınvalide ve kendisinin kopyası bir çocuk çıkar. Ancak herşeyin düzmece olduğu çok zaman geçmeden anlaşılacaktır .Çınar bıçaklanan bir mafya babasına yardım edip hastaneye götürünce haber gazetelere farklı yansır. Osman da herkes gibi Çınar’ın mafya babasını bıçakladığını zannedip, direnmekten vazgeçer ve Dilek’i ona vermeye karar verir. Ancak Osman gerçeği anladığında Çınar’ı pişman edecektir. İpek kapkaça uğrar ve çantasını da basın kimliğini de kaptırır. Kapkaççı içindeki para edecek şeyleri alıp geri kalanları sokağa atar. Çantayı bulan bir vatandaş onu durağa getirir ve Ali Kemal’e verir. Eleni resim kursuna başlamıştır. Nuri babanın bir portresini çizer ve sergide açık arttırma ile satılması kararı alınır. Nuri baba bu resmi kendisi alıp Eleni’ye hediye etmek ona sürpriz yapmak ister. Arif ,Nuri baba ve şoförlerin önerisi ile kılık değiştirip açık arttırmaya katılır ancak fiyat yükseldikçe yükselir. Beklenmeyen komik gelişmeler Nuri babayı zor durumda bırakır.
4. Sezon 131. Bölüm
2011-08-01
Osman, mafya babası Tahir’in zorlamasıyla Dilek’in Çınar ile evlenmesine izin veriyor. İki genç nikâh masasına oturuyor ancak… Hüso ve Fiko, Ramazan’da davul çalıp, para kazanmak isterler ancak bu işi korsan yapmaktan başka çareleri yoktur. İkili, gerçek Ramazan davulcuları ile karşılaşınca ortalık karışır. Gülbin, kuaför salonunda işlerin yoluna girmesi için değişiklik yapar ve dükkânı ikiye bölüp erkeklere de hizmet verir. Dükkânda Gülbin bir erkeğin saçlarını keserken, Şaziment de başka birini traş eder. Ancak Sinan bu olayı duyduğunda büyük kavga çıkarır. Pavyon şarkıcısı Cansu, üniversiteli şoför Emre’ye kur yapınca İpek kıskançlık yapar, duraktakiler de onun Emre’ye olan ilgisini fark ederler. Çınar, Dilek ile evlenmenin yollarını ararken mafya babası Tahir, onun bu derdine çözüm bulacağını söyler ve Osman’ın karşısına dikilir. Tahir’den korkan Osman, Dilek’i vermeye razı olur ancak, istenme işleri bitince Osman ailesini taksiye bindirir ve kaçma girişiminde bulunur. Tahir, Osman’ın kaçmakta olduğunu öğrenince adamları ile birlikte onun peşine düşer ve bir benzinlikte yakalar. Dilek ve Çınar, nikâh masasında iken, şoförlerin bulduğu bir çözüm Osman’ın imdadına yetişir.
4. Sezon 132. Bölüm
2011-08-08
Hüso ve Fiko, Ramazan’da davul çalıp, para kazanmak isterler ancak bu işi korsan yapmaktan başka çareleri yoktur. İkili, gerçek Ramazan davulcuları ile karşılaşınca ortalık karışır. Gülbin, kuaför salonunda işlerin yoluna girmesi için değişiklik yapar ve dükkânı ikiye bölüp erkeklere de hizmet verir. Dükkânda Gülbin bir erkeğin saçlarını keserken, Şaziment de başka birini traş eder. Ancak Sinan bu olayı duyduğunda büyük kavga çıkarır. Pavyon şarkıcısı Cansu, üniversiteli şoför Emre’ye kur yapınca İpek kıskançlık yapar, duraktakiler de onun Emre’ye olan ilgisini fark ederler. Çınar, Dilek ile evlenmenin yollarını ararken mafya babası Tahir, onun bu derdine çözüm bulacağını söyler ve Osman’ın karşısına dikilir. Tahir’den korkan Osman, Dilek’i vermeye razı olur ancak, istenme işleri bitince Osman ailesini taksiye bindirir ve kaçma girişiminde bulunur. Tahir, Osman’ın kaçmakta olduğunu öğrenince adamları ile birlikte onun peşine düşer ve bir benzinlikte yakalar. Dilek ve Çınar, nikâh masasında iken, şoförlerin bulduğu bir çözüm Osman’ın imdadına yetişir.
4. Sezon 133. Bölüm
2011-08-15
Nuri Baba ile Eleni nikâh tazeliyor. Naciye cinayetten hapse girmiş, iri kıyım, vurduğu yerden ses getiren ve Tahir’in eski yavuklusu olan kadındır. Bulunduğu hapishanede koğuş ağalığı yapar. Naciye, Tahir’in Şaziment ile evleneceğini öğrenince çok sinirlenir. Tahir için intikam planları yaparken tahliye müjdesi gelir. Eleni, Nuri Baba ile nikah tazelemeye karar verir ve bu arada diğer kadınları da kocaları ile nikah tazelemeleri için kışkırtır. Hep birlikte nikah dairesinde kocaları ile yeniden nikah masasına oturacaklarında kapı aniden açılır ve Naciye elinde silah ile içeri dalar. Duygu, Emre’ye aşıktır ve bir yolunu bulup onunla yakınlaşmak ister. Duygu’nun sinsi planı sayesinde, sabah kapısına gelip zile basan İpek, şaşkınlık içinde kalacaktır. Duygu bir yolunu bulmuş ve Erme’nin evinde kalmıştır. Çınar, Dilek’le evlenebilmek için çılgınca bir plan yapar ve Osman’a piyangodan hediye çıkmış gibi tatil kumpası düzenlerler. Osman yanına Safiye, Ali Kemal ve Narin’i alıp tatile gitmek üzere yola çıkar. İki kadın arkada uyurken, bir benzinlik tuvaletini kullanmak isteyen Osman’ın arabası hapisaneden kaçan iki adam tarafından gasp edilir, üstelik arka koltukta uyumakta olan Safiye ve Narin ile birlikte. Safiye ve Narin gözlerini açtıklarında kendilerini dağ evinde rehin alınmış halde bulurlar.
4. Sezon 134. Bölüm
2011-08-22
, İpek’i ünlü bir manken olan Antonia Solares’ten kıskanıyor. Ünlü manken Antonia Solares, İpek’in taksisine biner. Türkiye’ye çekim için gelmiştir ve basına açıklama yapma, onlarla görüşme niyeti yoktur. Ancak İpek şirinliği ve sevimli tavrı ile, adamla bu konuda anlaşma yapmayı başarır. Antonia, İpek’in gizlice kayda aldığı görüşmeyi gazetesinde yayınlamasına izin verir. İpek durağa geldiğinde, mankeni herkesle tanıştırır. Emre belli etmemeye çalışsa da, İpek’i bu mankenden kıskanmıştır. Ancak Emre’yi bekleyen daha büyük bir sürpriz vardır. Antonia, akşam katılacağı yemekte İpek’in kendisine eşlik etmesini istemiş, o da kabul etmiştir. Osman, kızını bir akrabasının oğlu ile evlendirecektir ve akşam eve görücü beklemektedir. Osman gündüz Dilek’i, Çınar ile yakalayınca yerden kaptığı bir odunu onlara fırlatır ve odun dileğin kafasına çarpar. Eleni olanları duyduğunda Dilek’in odun sebebi ile delirmiş gibi numara yapmasını önerir. Böylece görücüler Dilek’in deli olduğuna karar verecek ve kaçacaklardır. Osman “delirmiş kızı başka kimse almaz” diyerek Çınar ile evlendirmek ister ancak, son anda gerçeği öğrenir ve düğünü dağıtır. Sinan zengin bir işadamının şoförlüğünü yapmak üzere anlaşır ancak aynı zamanda hırsızlar işadamının evini soymaya hazırlanmaktadır ve tanıdıkları, Sinan’a tıpatıp benzeyen belalı bir arkadaşları vardır. Sinan kaçırılır ve yerine soyguncuların adamı geçer.
4. Sezon 135. Bölüm
2011-09-29
Çınar Dilek ile evlenmek için her yolu dener ancak çare bulamaz. Bu arada gazetede bir haber okur. Bir adam kendini hayatını kurtaran düşmanının oğlunun kızı ile evlenmesine müsade etmiştir. Çınar Sinan'a bu konuyu anlatır ve yardım ister. Sinan'ın planı ile Arif ve Seyit kar maskesi takıp Osman'a saldıracaklar, gasp etmeye çalışacaklardır. Ancak işler hiç planladıkları gibi gitmez. Çünkü gerçekten bir banka soygunu olacak gerçek soyguncular Osman'ın taksisini gasp edeceklerdir. Ali Kemal duraktaki işini bırakır, emlakçıda ise başlar. Emlakçı Ali Kemal'e villanın anahtarını verir ve gidip oradaki bir eksikliği halletmesini söyler. Ali Kemal giderken kendisine samimi davranan bir kadınla tanışır. Kadını alıp villaya gider. Bu arada bir kadın kuaföre gelir, kiralık bir ev aradığını söyler. Narin de kadını alır emlakçıya götürür ve emlakçı onları villaya getirir. Narin ve yanındakiler villada Ali Kemal'i kadınla uygunsuz vaziyette yakalarlar Sinan'la Şaziment alışverişe gittiklerinde Şaziment'e lüks bir araç çarpar. Sinan daha sonra bu adamın çok zengin bir holding sahibi olduğunu anlayınca adama gidip kaynanasının felç olduğunu söyler. Birlikte eve gelirler, Şaziment tekerlekli iskemleye oturmuş. Adamdan büyük para koparmaya çalışırken deprem olur ve Şaziment de yerinden kalkıp onlarla birlikte dışarı kaçınca numaraları ortaya çıkar. Duygu Emren'in annesinin geldiğini öğrenince onunla tanışmak kendini beğendirmek ister. İpek şoför karılarına bu durumu üzülerek anlatır. Safiyeler bir plan yaparlar ve Safiye Emren'in annesiymiş gibi Duygu'yu arayıp onunla tanışmak istediğini söyler ve eve davet eder. Duygu gelince Safiye ona ev işi, yemek vs yaptırıp canından bezdirir. Ancak Duygu Emre'ye gelip olanları anlatınca herşeyin kadınların numarası olduğu çıkar.
4. Sezon 137. Bölüm
2011-10-13
evdekiler osmanın kız kaçırdığına inararak ortalığı mahveder sinan ise günlerdir şazimenten kurtuldugu için mutluyken sinanın büyük kabusu şaziment geri döner ama şaziment eli boş dönmez saziment o sırada millipiyangodan para kazanır ve 3 kağıtçı sinan kaya yalakalık yapıp paralara konmaya çalışırken eve soyguncular girer ve sinan ile sazimente elektrik verip paraları alıp kaçar
4. Sezon 139. Bölüm
2011-10-27
Tuğba’nın arabası arızalanınca şoförü bir taksi çevirir ve Emre’nin taksisine biner. Tuğba’nın klip çekimi olacaktır. Emre’ yi çok yakışıklı bulur ve Emre’ye klibinde oynaması için teklifte bulunur. İpek kıskançlık krizine girince Tuğba hem Emre ‘yi hem de İpek’i klibinde oynatmaya karar verir. Osman baba bir türlü Çınar ve Dilek’in evlenmesine izin vermeyince Çınar, Sinan’a gider ve yardım ister. Sinan muhteşem bir plan yapar ve Çınar’la birlikte Osman’ı oyuna getirirler Arif’in ninesi Hatice Nine köyden Gülsüm ile gelir. Gülsüm’ü Arif ile evlendirmeye kararlıdır. Arif Gülsüm’ü kendinden soğutmak için bir sürü numara yapar ama Gülsüm kapıcı Rasim’e abayı yakınca olanlar olur.
4. Sezon 140. Bölüm
2011-11-10
Veli bey Osman' ın evini satın almak ister fakat Osman evini satmak istemez. Veli Sinan'ın taksisine biner Osman'ın eve vereceği fiyatı öğrenince evi senin alması için yardımcı olacağını söyler. Kendisi de bu yüzden komisyon alacaktır. Sinan Osman'a evin altında yatır olduğunu söyler ve gece ak sakallı dede kılığında eve girip hepsini korkutur. Osman da sonunda evini satmaya karar verir fakat işler hiç sanıldığı gibi gitmeyecektir. Arif� 39;in kız arkadaşı Melda işsiz olduğu için Arif'ten iş bulması için yardımcı olmasını ister. Merve bu arada kıskançlık krizine girer ve her şeyi berbat eder. Ahmet hapisten çıkar ve İpek' in peşine düşer. Onun Akasya Durağı'nda çalıştığını öğrenince kaçırma planları yapar ve bunu gerçekleştiri. Nuri babalar polislerle İpek'i kurtarmaya çalışırlar.
4. Sezon 141. Bölüm
2011-11-17
Çeviri işinden beklediği parayı kazanamayan Cevahir, bu kez Cücü'yü reklam yıldızı yapmaya karar verir. Neşe'nin de önceden tanıdığı yönetmen bir arkadaşı vardır ve onlara yardımcı olur. Cücü'yü hep birlikte yönetmen Rüçhan'a götürürler. Ancak Rüçhan'ın Cücü'den çok Neşe ile ilgilenmesi Bilal'i deli eder ve yönetmeni yakın takibe alır. Evde ise Kurban Bayramı telaşı vardır. Kuddusi koç arayışına girerken Ekber önce deve kesmeye niyet eder. Fakat Kuddusi daha alçak gönüllü olması için onu uyarır. O da deve kesmek yerine koç kesip üstü ile bir fakiri sevindirmeye karar verir. Bu kişi mahalleden beklenmedik bir isim olur. Ekber kesenin ağzını açar ve o şanslı kişiye bayram için kol kanat gerer. Alemdar vekalet vererek kurban kesme işini Mürsel'e havale eder. Değil kurban kesmek eline bıçak bile alamayan Mürsel de bu zor görevi Cevahir'e paslar. Ancak evdeki hesap çarşıya uymaz. Cücü ve Somer Ampül ismini koydukları kurbanlığa sahip çıkarlar. Ve onun bayram sabahı kesilmesini önlemek için bir plan yaparlar. Bu plan Alemdar ile damatlarını yine karşı karşıya getirir ancak bu kez aralarında hiç beklenmedik süpriz bir gelişme yaşanır.
4. Sezon 142. Bölüm
2011-11-24
Osman'ın gençlik aşkı Nebahat yıllar sonra çıkagelir. Nebahat hala çok güzel bir kadındır. Bu duruma sinirlenen Safiye kıskançlık krizine girer. Kadınlar aralarında toplanır ve Nebahat'e yeni bir kısmet ararlar. Planları Osman'dan vazgeçmesini sağlamaktır, ama işler umdukları gibi gitmez. Bu arada Kemal Baba'nın adamı Rüstem çıkan bir çatışmayı fırsat bilip Kemal Baba'nın kasadaki paralarıyla ortadan kaybolur. Kemal Baba ilanla Rüstem'i bulana yüz bin dolar vereceğini duyurur. Bu durumu fırsat bilen Sinan ise Rüstem'e çok benzeyen Arif'i değişime sokar, fakat başlarına gelecek felaketten habersizdirler. Akıl Hastanesinden kaçan Eşref durakta taksicileri rehin alır. Polis her yerde Eşref'i aramaktadır. Ali Kemal beklenmedik bir anda durağa gelerek taksicileri kurtarır.
4. Sezon 143. Bölüm
2011-12-01
İpek'in editörü ona yeni bir görev vermiştir. Fuhuş çetesi ile ilgili bir haber yapacaktır. İpek yanına Merve'yi de alarak bir plan yapar. Arif ve Emre de kızları pazarlayan şebeke elemanı olurlar. Operasyon başarıyla tamamlanır, hatta fuhuş çetesinin başındaki kişiyi polise teslim ederler. Sinan'ın taksisine eski sevgililerinden Şeyma biner. İkisi birlikte bir parkta samimi bir şekilde otururken kapkaççı Şeyma'nın çantasın ı alıp kaçar. Aynı hırsız tesadüfen Sinan'ın evine girer. Sinan hırsızı yakalar ama hırsız Sinan'ı tanıyınca elindeki kozu hatırlar ve Sinan'a şantaj yapar
4. Sezon 144. Bölüm
2011-12-08
İpek, Emre'nin evinde kalabilmek için erkek kılığına girer. Ancak bu zorunluluk başına beklenmedik işler açar. Mazhar Bey'in evde kalmış torunu Şebnem, erkek zannettiği İpek'e aşık olur. Bu arada Arif ve arkadaşlarının dedektifçilik damarları yine kabarmış, bu kez de Şaziment'i dolandıran bir çetenin peşine düşmüşlerdir. Şaziment'in bütün paralarıyla birlikte ortadan kaybolan çeteye öyle bir tuzak kurarlar ki hırsızların feleği şaşar! Bu arada Ali Kemaller'in apartmanına sevimli ve yaşlı bir çift taşınır. Süprizlerle dolu çift apatmandakileri oldukça şaşırtacakatır.
4. Sezon 146. Bölüm
2011-12-23
Arif'in köyden dedesi gelir, toprak zengini olan Süleyman dedenin çok parası vardır ve tekrar evlenmek niyetindedir. Arif ile birlikte gittiği gece klubündeki dansöze aşık olunca işler iyice karışır. Bu arada sevgililerine sürpriz yemek yapmak isteyen İpek, Merve ve Dilek mutfağa girerler fakat yemek konusunda çok başarılı olmadıkları için herşeyi ellerine yüzlerine bulaştırırlar ve dışarıdan yemek siparişi vermek zorunda kalırlar. İkinc i balayı kutlamasında olan Safiye ve Osman bir otele rezervasyon yaptırır. Ancak başları beladan kurtulmayan sevimli ikili kendilerini karakolda bulur. Sinan ile Şaziment'in bitip tükenmeyen oyunları bu bölümde de devam eder. Yazlık almaya giden Şaziment'in bindiği otobüs yolda kaza yapar. Herkes Şaziment'in öldüğünü düşünürken Şaziment başka hesaplar peşindedir.
4. Sezon 147. Bölüm
2011-12-30
İpek, uyuşturucu mafyası ile ilgili bir haber yapacaktır.Uyuşturucu satıcısının peşine düşer, tam resimlerini çekecekken beklenmedik bir sürpriz ile karşılaşır ve haberi tamamlayamaz. Bu arada ikizlerin yaramazlığına daha fazla dayanamayan Safiye dadı tutmaya karar verir. Ama görüşmeye gelen dadılar tahmininden güzel çıkınca bu fikrinden vazgeçer. Arif'in noel baba kostümü başına iş açar. Başı beladan bir türlü ; kurtulmayan kurtulmayan Arif Noel baba kostümüyle işe çıkar.
4. Sezon 152. Bölüm
2012-02-07
Osman inadından vazgeçmiştir. Birbirlerini çok seven Dilek ve Çınar sonunda evlenir. Bir türlü kavuşamayan Arif de muradına erer ve Merve ile evlenir. Seyit'in Fiko sayesinde hayali gerçekleşir ve gazinoda türkücülük yapmaya başlar. Nuri Baba, Seyit'in taksisini Ali Kemal'e verir, bundan böyle Ali Kemal de taksiye çıkacaktır. Sinan sonunda zengin olur! Zengin olma hayali ile herşeyi deneyen Sinan sonunda para yı bulur. Can büyük ikramiyeyi kazanır ve Sinan ve ailesinin düşleri gerçek olur
1. Sezon 158. Bölüm
2012-05-12
Çapkınlık peşinde koşan Sinan’ın başı dertten kurtulmuyor. Osman, şans oyunları kuponlarını, ikramiye çıkıp çıkmadığını öğrenmesi için Hayri’ye verir. Hayri de loto bayiine gider ve kuponların Osman’a ait olduğunu söyler. Kupona 20 bin lira çıkmıştır. Hayri parayı alır fakat Osman’a söylemez. Hayri, Dilek’in kredi kartı borcunu öder, pahalı taşlarla donanmış bir telefon ve tek taş yüzük alır. Bunları gören Safiye, Osman’a küser. Lotocuyla karşılaşan Osman, işin doğrusunu öğrenince soluğu Hayri’nin yanında alır. Sinan’ın taksisine hafif meşrep bir kadın biner ve onu evine davet eder. Kadın, Sinan’a, Sinan da kadına evli olduklarını söylemezler. Birlikte kadının evine kahve içmeye giderler. Bu sırada kapı çalar ve Sinan kendini banyoda bulur. Seyit’in işlerinin iyi gittiğini gören Güven ve Ali Kemal bir olup, dürümbüs alırlar ve Seyit’e karşılık iş yapmaya başlarlar. Seyit bu durum karşısında deliye döner. Çekişme devam ederken Seyit’in dürümbüs çalınır. Seyit bunu Güven’den bilir fakat çok geçmeden Emre, Seyit’in dürümbüsünü tamirhanede görür ve hırsızları yakalatır.
Yandex.Metrica