Aşk Yakar

7,42

( 25 kişi yorum yaptı )

Aşk Yakar

TV Dizisi

2008

Birbirlerini çocukluklarından beri seven Nazlı ve Mustafa, bir türlü evlenememişlerdir. Arkasına sığınacakları bahane çok olsa da, parasızlık, bunun başlıca sebebidir. Ailelerinin, arkadaşlarının ve mahallenin gözleri önünde defalarca ayrılıp barışmaları, ilişkiyi hafiften yıpratsa da "aşk"larını iyice alevlendirmiştir. Biri mahallenin en güzel kızı, diğeri en afilli delikanlısı olunca, onlarınki herkesin dilinde efsane aşka dönüşmüştür.
Hayata her zaman iyi tarafından bakan Nazlı için üstesinden gelinemeyecek dert yoktur. Hele şimdi! Sonunda beklenen an gelmiş, Mustafa?nın babası Payidar, Nazlı'nın babası Sacit'ten kızını istemiştir. İsterse istemesin; Nazlı, mahallenin kalantorlarından birinin oğlu, kendisine ezelden beri yanık Teoman ile neredeyse nişanlanmak üzeredir. Mustafa ani bir baskınla nişanı bozmuştur; çünkü ikisinin de kalbine yıllarca nakış nakış işlenmiş, onları kâh acıtmış kâh avutmuş "aşk", yine devreye girmiştir.
Mustafa her gün, mahallesini arkasında bırakarak karşı yakaya geçmekte, büyük bir spor salonunda, kickbox öğretmenliği yapmaktadır. Hayatını bu iki yaka arasında, yoksulluk içinde yaşayıp varlıklılara ders vererek geçiren Mustafa, burada yeni bir öğrenciyle karşılaşır. Bu genç ve güzel kadın, çok ünlü ve zengin bir ailenin mensubu, başarılı bir iş kadınıdır. Adı Belda'dır. Ve Nazlı ile Mustafa'nın aşklarını bir kez daha sınamalarına ve hayatlarını sonsuza dek değiştirecek çok uzun bir yola girmelerine neden olacaktır.
Bu dizinin baş kahramanı, AŞK. Burada, aşkın nasıl hüküm sürdüğü, nereye kadar gidebildiği ve kazananın kim olduğu konu ediliyor. Aşk nefreti barındırır mı, aşkın intikamı olur mu, aşkta fedakarlık var mıdır, yerini doldurmak mümkün müdür? soruları, bir bir gözler önüne seriliyor.

Ekip

Yapımcı Erkan Akın (Genel Koordinatör)
Kurgu Mestan Sakallı (Kurgu)
Akif Özkan (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Saadet Parlak (Sanat Yönetmeni)
Canan Özkan (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Burçak Aykut (Yapım Sorumlusu)
Neslihan Hendek (Yapım Amiri)
İbrahim Alkın (Yapım Asistanı)
Velittin Öztürk (Yapım Asistanı)
Nejla Kutlu (Ofis Koordinasyon)
Bijan Delice (Sponsor Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Reyhan Pekar (Yardımcı Yönetmen)
Gülşen Şeker (Yönetmen Yardımcısı)
Ali Ayyıldız (1. Yönetmen Yardımcısı)
Gözde Gülensoy (Reji Ekibi)
Kamera Ekibi Tolga Teke (Kameraman)
Emir İlbuğa (Kameraman)
Suat Başpınar (Jimmy-Jib)
Post-Prodüksiyon Çağdaş Sercan (Kurgu Asistanı)
Işık Ekibi Kayhan Yılmaz (Işık Şefi)
Oktay Demir (Işık Asistanı)
Muratcan Yozgatlı (Işık Asistanı)
Uygur Taştan (Bestboy)
Sanat Ekibi İbrahim Erdil (Sanat Asistanı)
Makyaj Ekibi Hatice Durak (Makyaj)
Zühre Ustaşanverdi (Makyaj Tasarım)
Ses Ekibi Çağdaş Karagöz (Ses Kayıt)
Orçun Kozluca (Ses Miks)
Burak Ekil (Boom Operatörü)
Oyuncu Seçimi Tuba Taçan (Cast Direktörü)
Fulya Şirin (Cast Direktörü)
Engin Kocagöz (Cast Sorumlusu)

Firmalar

Kanal D (Yayıncı)
Avşar Film (Yapım)

Son Yorumlar (25)

beyzacetin avatar beyzacetin 27 Eylül 2012 15:03:23

3

ilk bölümler hosuma gitmişti aslında. Yeşilçamın en sevdiği klişelerden olan birbirlerini seven fakir gençler ve aralarına giren baska insanlar. bu yüzden heveslenmiştim ama cok basit, yetersiz bir senaryoyla karsılasmak üzdü beni. Konunun basit ve k lişeleşmiş olması hiç önemli değil. Yesilçamda nice filmler var ki en klişe ve en basit konularla milyonları hayran bırakmayı basarmıs. Senarist cok önemli, oyuncular da cok cok önemli, yönetmen de. konu bütün bunlardan sonra geliyor benim için. Bu dizinin oyuncuları iyiydi, yönetmeni de iyiydi bence. Ama senaryo cok zayıftı. Bu yüzden ben de birkac bölümü cok hosnut olmadan izledim, merak ettim gidişatı. Ama sonra sıkıldım. zaten dizi de cok kısa sürede bitti.

bltszlk avatar bltszlk 21 Nisan 2009 09:41:04

10

,AŞK YAKAR DİZİSİ.BU SEZON SONU FİNAL YAPICAKMIŞ HABERİ OKUDUĞUMA GÖRE.TAM İSABET OLMUŞ

emre84 avatar emre84 19 Mart 2009 12:59:03

Bu dizinin de senaryosu kötü

kerem25 avatar kerem25 08 Mart 2009 16:52:03

7

Eski bölümlerine göre daha izlenesi bir dizi..zamanın dizi içinde hızlıca geçmesi bunda etkili olsa gerek.fena değil… 

met150 26 Şubat 2009 21:58:02

       bende uğur polat  yüzünden seyrediyorum.yeditepe istanbuldaki karakteri  süperdi. aşk yakar dizisinde özcan ile meltem aşkı haricinde diğer aşklar daha önde... neyse ilerde  ne olcak bakalımda görelim

bltszlk avatar bltszlk 04 Şubat 2009 00:24:02

10

KANAL D aşk yakar . Dizisini yayından kaldırsa çünkü senaryosu çok basit ,sıkıcı, diziler birbirine benziyo,bana şaçmada geliyor.Kanal d de güzel dizileri kaldırıp hep  yeni dizi.Kanal D ye diziye,oyuncularına ,çalışanlara çok yazık yani. gene de say gılar

Yandex.Metrica