Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Aramızda Casus Var (Burn After Reading)

Aramızda Casus Var

7,68

(9 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 28 Kasım 2008 Polisiye Komedi Polisiye, Komedi
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Joel Coen Ethan Coen Joel Coen, Ethan Coen

Ülke: fransa, ingiltere, ABD

Gişe: 93.918

Oyuncular: David Huddleston, David Rasche, J.K. Simmons, Frances McDormand, Richard Jenkins, John Malkovich, Tilda Swinton, George Clooney, Brad Pitt, Lenny Venito Devamını Gör...

Konusu : Alkolik olduğu gerekçesiyle CIA’deki işinden kovulan emekli ajan Ozzie Cox, intikam almak için bildiği gizli bilgileri bir cd.ye kaydeder. Cox’un boşanmanın eşiğinde olduğu eşi Katie, cd.yi çalar ve gittiği spor salonunda unutur. Salonda çalıştırıcı olan Chad ve aynı yerde yönetici olarak çalışan Linda, Chad’in tesadüfen bulduğu cd ile Cox’a şantaj yapmaya başlarlar. İşin içine bir de Katie’nin birlikte olduğu koruma görevlisi Harry girince olaylar daha karmaşık bir hâl alır.mansuryıldırım

8 Ağustos 2015 05:13

Film coen biraderlerden beklenmeyecek kadar öylesine eğlencesine çekilmiş bir film beklentileri karşılayamayan bir film buna rağmen ünlü oyuncu kadrosu iyi performanslarıyla filmi izlenilir kılmış brad pitt ,tilda swinton, john malkovich ve frances mcdormand ın performansları fena değil zaman geçirmek için izlenebilinir.

Cevap Yaz

Haqan

25 Nisan 2013 01:07

Film kötü...İnsanların film zevki ve zekasıyla alay edecek ölçüde kötü hatta. Tespitim yanlış ise büyüklerim beni uyarsınlar, ancak Coen'lerin pekçok filmini izledikten sonra onları daha iyi anlamama sebep oldu. (Fargo'yu dışarıda tutarak) Konu ve senaryo Coenler için geriden geliyor,bunu bilinçli yapmıyorlarsa da durum böyle.. Rollerin profillerine çok eğilerek kahramanları daha ön plana çıkarmak istiyorlar ancak bu sefer de rollerde aşırılıklar olup abartı hatta absürd sınırlarını zorluyor. Konu ya da senaryo zayıf olunca olunca böyle bir film çıkıyor. Ethan Coen'in felsefe mezunu olması mutlak filmlerine de yansıyordur..Ancak birşeyler ile oynaması,birşeyleri düzeltmesi gerek. Frances Mcdormand'ın Ethan Coen'le evli olması da sanatları için ayrı negatif bir durum belki de. Her filmde hemen hemen hep aynı kişiyi oynayan Frances Mcdormand'dan da soğudum. Not: Bu kadar yerdiğim filmin IMDB puanı 7,0..İnsaf.

Cevap Yaz

engin yüksel

30 Kasım 2011 09:18

iyi oyuncularin oldugu vasati bir film yine de izlenebilinir. 5/10

Cevap Yaz

baran34

3 Ocak 2010 00:17

 Mükemmel Oyuncu kadrosunun biz izleyicileri yanıltabildiğinin en iyi kanıtı bu film olsa gerek. Filmin tek eğlenceli kısmı final sahnesi idi. Senaryo ve yönetim çok zayıf. Un ve şekerin olduğu mutfakta helva yapamayanların filmi.

Cevap Yaz

green_gleen

9 Eylül 2009 02:18

coen kardeşlerin güzellemesi diyebilirim... yıldızlar geçidi. ama gayet sade sıradan ve aptalca bir komedi öyküsü. bana jackie brown'nu hatırlattı Quentin tarantino'nun. güzeldi ve çok ama çok güldüm :)

Cevap Yaz

chagi

19 Ocak 2009 17:52

Coen kardeşler bu kez biraz eğlenmek istemişler. Eğlenmişler de...

Film her ne kadar tatmin edici olmasa da Brad Pitt, oyunculuğuyla renk katmış. Ayrıca olay örgüsü alışılmışın dışında gerçekleştiği için de filmi başarılı buluyorum. Bildiğimiz oyuncuların, filmin en büyük karakterleri olmasına o kadar alışmışız ki film bizi bu konuda şaşırtıyor.

İstihbarat teşkilatlarının prestiji de biraz olsun sallanmış olmalı bu filmle...

Sinemaya gitmek için çok daha iyi alternatifleri vardı; ama en azından evde oturup izlenebilecek yeterliğe sahip bir film olduğunu düşünüyorum.

Cevap Yaz

selim-ali

12 Aralık 2008 23:25

oyunculara bakıp aldandık malesef.. senaryo oturmamış konu yok... filmin yarısında çıktık.. bitiremedik...

Cevap Yaz

Akdeniz33

1 Aralık 2008 14:59

Çok kötü bir filim... Nasıl haftanın filmi yapmışlar anlamadım. Brad Pitt, George Clooney gibi ünlüler nasıl böyle bir filimde oynamışlar anlamadım. Verdiğim paraya ve zamanıma acıdım :(

Cevap Yaz

deep_impact

24 Kasım 2008 20:04

para verilip sinemada izlenmeye değer bi film diil. bu kadrodan çok çok daha iyi bişeyler çıkarılabilirdi. sadece bikaç sahne gülümsetiyor o kadar. içiçe, karmaşık ilişkilerden bişeyler yapmaya çalışmışlar ama bence olmamış. hatta yazık olmuş :((

Cevap Yaz
Yandex.Metrica