Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Düşes (The Duchess)

Düşes

8,16

(7 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 31 Ekim 2008 Dram Tarihi Dram, Tarihi

Yönetmen: Saul Dibb Saul Dibb

Ülke: danimarka, ABD, italya, fransa, ingiltere

Gişe: 21.753

Oyuncular: Richard McCabe, Justin Edwards, Michael Medwin, Alistair Petrie, Patrick Godfrey, John Shrapnel, Aidan McArdle, Simon McBurney, Hayley Atwell, Dominic Cooper Devamını Gör...

Konusu : On sekizinci yüzyıl sonlarında geçen filmde, dönemin en güzel ve karizmatik kadınlarından olan Düşes Georgiana Cavendish (Keira Knightley) yaşadığı aşk, müsrifliği ve politikaya el atması sonucunda itibarını kaybeder. Devonshire Dükü ile evli olmasına rağmen Earl Grey ile aşk yaşaması, en iyi arkadaşı Leydi Bess Foster, kocası ve kendisi arasında karmaşık bir ilişkiye dönüşür. Başrollerinde, Keira Knightley ve Oscar adayı oyuncu Ralph Fiennes gördüğümüz film, Georgiana Duchess of Devonshire kitabından uyarlamadır.enginyuksel1982

6 Eylül 2018 16:41

gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilen kaliteli bir film.İlgiyle izlenebilir 7/10

Cevap Yaz

Haqan

27 Eylül 2013 23:40

Film klasik bir aşk konusundan uyarlanmış olsa da çok güzel çevrilmiş. İçeriğinde 1700'lü senelerinin medeniyet kanunu karşısında kadının durumu anlatılıyor bir manada. Filmi en güzel yapan şey dönem filmi olarak kusursuz çekilmiş olması ve elbette oyunculuklar. Ralph Fiennes gerçekten müthiş bir oyuncu. Mimikleri tüm filmlerinde benzerlik gösterse de o ses tonuyla birlikte harika iş çıkarıyor.

Cevap Yaz

riverlicious

20 Mart 2013 15:46

Entrikalarla dolu bir hayatın kuşkusuz en güzel gösterimi bu filmde yer almakta.Normalde tarihi filmleri sevmem ama 109 dk boyunca izlettirdi. Tavsiye edilenlerden biri..

Cevap Yaz

green_gleen

7 Mart 2009 14:09

firdevs 06'nın dediği gibi ben de bu görsel şöleni seviyorum... aşk entrika ve estetik bir arada... hele keira ordaysa mükemmel... güzel bir film kısacası...

Cevap Yaz

Firdevs06

15 Aralık 2008 08:31

Tam bir gorsel $olen.. Ben bu temcit plavini seviyorum! Kostumler, $atolar, muhtesem yesillikler... 18. yuzyilda yasanan iliskiler ve hic degismeyen saray entrikalari... Aslinda dusundugumuz zaman 21. yuzyildaki yasananlarla pek farki yok! Sadece isimler ve titre'ler degisik.

Cevap Yaz

shezo

9 Aralık 2008 19:33

ingilizlerin ne entrikalı hayatı varmış ki filmlerine konu aramaya gerek kalmıyor. Gerçek hayattan uyarlanmış oluyor hikayeler. Bu da onlardan biri ve bence başarılı.

Cevap Yaz

gorkem_devrim

4 Kasım 2008 00:26

Her seferinde ayni entrika,her seferinde popüler kadere ayni noktalardan deginme..Seyircinin önüne temcit pilavi gibi isitilip isitilip konulan senaryo!!Görsel $ölen diyenler var,duydum,oyunculuklar da tamam ,lakin karnimiz o kadar çok doymu$ ki farkli tatlar arama lüksü son zamanlarda kendiliginden doguvermi$.Eger bu lüksden mahrum kalayim diyebiliyorsaniz iyi seyirler!!

Cevap Yaz
Yandex.Metrica