Ben Böyle Doğdum

8,19

( 5 kişi yorum yaptı )

Ben Böyle Doğdum

Sinema Filmi

1973

Film, mafya içindeki çıkar çatışmasına karışan bir adamın öyküsünü konu alır. Kemal, kan davası yüzünden cinayet işleyerek uzun süre cezaevinde kalır. Cezaevinden çıktığında delikanlılık çağına gelen Kemal bir süre iş arar. Bir gece bir grup adamın saldırısına uğrayan Recep’e yardım eder. Gazino işletmecisi olan Recep, mafyayla mücadele etmektedir. Kemal, Recep’in iş teklifini kabul ederek onun hesabına çalışmaya başlar. Recep bir süre sonra rakipleri tarafından öldürülünce Kemal işleri devralır. Ancak Recep’i öldüren mafya babası Osman, Kemal’i saf dışı bırakmak için fırsat kollamaya başlar.

Künye

Yönetmen Tunç Başaran
Senaryo
Yapımcı Turgut Öcal
Görüntü Yönetmeni Rafet Şiriner
Vizyona Giriş Tarihi 01 Mayıs 1974
Süre 74 dk
Tür Dram, Duygusal, Macera
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Cinayet, Gazino, Kan Davası, Kötü Kader, Pavyon Daha Fazlası

Ekip

Yapım Ekibi Yavuz Işıklar (Yapım Amiri)
Yavuz Işıklar (Set Amiri)
Ercan Akyıldırım (Set Ekibi)
Mehmet Gülmez (Set Ekibi)
Nizam Ergüden (Set Ekibi)
Mehmet Söğütoğlu (Set Ekibi)
Kamera Ekibi Taci Saraç (Kameraman)
Post-Prodüksiyon Ziya Kuşdoğan (Negatif Kurgu)
Sabahattin Hoşsöz (Renk Düzenleme)

Firmalar

Aslan Film (Yapım)
İpek Film (Seslendirme)

Son Yorumlar (5)

benimsinema avatar benimsinema 27 Haziran 2015 19:13:04

7

Bende filmi basarili buldum özellikle feri canseli. Cildirma sahneleri kendisine cok iyi yakismis. Ben tanjuyla beraber olmasini isterdim ama tanju baska bir kizi tercih ediyor. Hem kadrosu saglam hemde senarist ve yönetmen

Göztepe avatar Göztepe 29 Eylül 2013 13:52:53

9

Başarılı bir film Tunç Başaran filmin biraz daha üstünde dursaydı dahada iyi olurdu sanırım bu film. Filmin dikkat çeken sahneleride Tanju Korel'in azılı bir katil olması ve Feri Cansel'in çıldırma sahneleridir..

performer avatar performer 15 Mayıs 2011 10:52:05

8

güzel bir film. arkadaşın dediği gibi feri cansel'in çıldırma sahneleri gereksiz yere uzatılmış. filmin ilk yarım saatini izleyemedim.

Revorse avatar Revorse 15 Mayıs 2011 00:10:05

Profil olarak dış mekan gösterimi ve renkli görüntü biçimi oldukça başarılı.Tanju Korel oldukça iyi bir rol sergilemiş,özellikle Süleyman Turan yine yan rolde ama kilit isim,oynadığı dilsiz baba karakteri ancak bu kadar gerçekçi ve samimi olabilirdi. Feri Cansel'in içkili delirme halleri Loverman arkadaşımızın dediği gibi gereğinden fazla tutulmuş.Tipik bir avantür kategorisi filmlerinden...

Loverman avatar Loverman 14 Nisan 2011 23:57:04

6

tanju korelin daha iyi filmleri olması lazım. feri canselin içkili halleri ve delirme sahneleri rol anlamında başarılı olsada fazla uzun tutulmuş.

Yandex.Metrica