Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Aynalar (Mirrors)

Aynalar

7,93

(19 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 22 Ağustos 2008 1 Saat 50 Dk Gizem Korku Gizem, Korku
IMDb puanı: 7.9

Yönetmen: Alexandre Aja Alexandre Aja

Ülke: ABD

Gişe: 120.228

Oyuncular: Julian Glover, Jason Flemyng, John Shrapnel, Amy Smart, Cameron Boyce, Paula Patton, Kiefer Sutherland Devamını Gör...

Konusu : “The Hills Have Eyes”ın yönetmeninin yeni filmi “Aynalar”da, başı belada olan bir polis, evlerine aynaları kullanarak girmeye çalışan, ne olduğu belirsiz bir yaratığa karşı ailesini korumaya çalışmaktadır. Ben Carson (KIEFER SUTHERLAND) önceleri hayatı yolunda giden bir polis memurudur. Meslektaşı olan NYPD polisini yanlışlıkla vurmasının üzerinden yaklaşık olarak bir yıl geçmiştir ve bu kaza hem işine mal olmuş hem de alkol ve öfke problemini doğurmuştur. Ben, durumunun ailesi ve çocukları açısından da dayanılmaz hale gelmesiyle ablasının yanına, Queens’e, yerleşir. Hayatını bir düzene sokup, ailesini bir araya getirme konusunda iyiden iyiye ümitsiz hale gelir ve Mayflower adlı süpermarkette gece bekçiliği yapmaya başlar. Bir zamanların zenginlik ve ihtişam sembolü olan mağaza, birçok masum insanın hayatına mal olmuş büyük yangın sonrası batmış bir hayalet gemiden farksız haldedir. Mağazadan arda kalan ürkünç görüntüler arasında devriye gezen Ben, Mayflower duvarlarındaki süs aynalarla ilgili bir gariplik sezer. Aynalar üzerinde yanıp sönen ışıklar arasında Carson korkunç görüntülerle karşı karşıya kalır. Aynalar geçmişe dair korkunç görüntülerle dolu olmakla beraber, gerçekleri de çarpık biçimde göstermektedir. Aynadaki görüntüsü işkenceye uğramakta olan Carson’ın bedeni acıyı, işkenceye gerçekten maruz kalmışçasına hissetmektedir. Eski polis Ben, kendisini birden içindeki şeytanlarla ve görüntüsü tutsak alınıp kaslarının kasılıp vücudundan kanlar akmasına, nefesinin daralmasına sebep olan görüntülerle boğuşurken bulur. Ben’in sempatik ama kuşkucu kardeşi Angela (AMY SMART) bu garip ‘kabus’ları kardeşinin stresine ve kazadan dolayı kendisini suçlu hissetmesine bağlar. Fakat NYPD’de sözde medikal araştırmacı olarak çalışıyor olan, boşandığı karısı Amy (PAULA PATTON) daha da acımasız davranacaktır. Kocasının kararsız davranışlarından korkmaya başlamıştır artık ve bu korku aileyi ondan daha da uzaklaştırır. Hayatlarında birden daha da korkutucu şeyler belirir; günlük yaşamlarını da mahveden, aynaların arasında hapsolmuş yansımalar... Mayflower’da aniden ortalıktan kaybolan bir görevlinin izlerini sürmeye başlayan Carson, olayların gördüğü şeylerle bağlantılı olduğunu düşünmeye başlar ve fark eder ki şeytani ve ruhani bir güç kendisini ve ailesini tehdit etmek üzere aynaları bir yol olarak kullanmaktadır. Ailesini bu beladan kurtarmak için aynaların arkasındaki sır perdesini çözmek zorunda olan Carson, şimdiye dek görülmüş en korkunç şey olan bu gücü yenmek için karısı Amy’i de ikna etmek zorundadır…Sinemakralı1

23 Mart 2020 13:05

Geoul sokeuro (2003) adlı güney kore filminin başarılı sayılabilecek uyarlaması.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

14 Mayıs 2015 14:21

Güney kore yapımı geoul sokeuro 2003 filminin türkiyede aynanın içinde adıyla olarak biliniyor amerikan uyarlaması orijinal film kadar iyi olmasada ortalama bir başarısı var 24 dizisinin yıldızı kiefer sutherland ve paula patton rollerinde iyi zaman geçirmek için izlenebilir.

Cevap Yaz

S.Sarp Saatçi

23 Şubat 2012 15:43

Yeni nesil yönetmenlerden Alexandre Aja yönetiminde çekilen sağlam oyuncu kadrosu ile renk veren muhteşem bir korku filmi hala izlemeyen varsa şiddetle tavsiye ediyorum.

Cevap Yaz

mawi yel

2 Ocak 2011 23:32

güzeldi çok korkutucu değildi daha çok şey bekledim ikinciyle baglantılandırılması kötü olmuş tek tek isim verilse daha iyi olurdu filmin sonunda kızın geri canlanacagını hayel etmiştim fakat öyle olmadı sadece kızın kayboluş nedeni ortaya çıktı adamda aynaya hapseldo ama ben daha çok şey beklerdim açıkçası ama yinede vakit kaybı diyemem güzeldi ama iyi değildi.....)

Cevap Yaz

tuana aksoy

8 Mayıs 2010 22:28

bittiği için o kada mutlu oldum ki ben de tam olarak sonunu anlamadımmm

Cevap Yaz

melisrenan

21 Haziran 2009 22:56

film sonun kadar çok etkileyici ve sürükleyiciydi final şaşırtıcı ama garip oldu adam öldü ama sonra o yansıması mıydı gezinen ne oldu o kısmı anlmadım..

Cevap Yaz

madaxe

19 Nisan 2009 17:19

final beklediğimin aksine mutlu son dediğimiz şekilde olmadı.beni şaşırttılar bu hoşuma gitti ama adam kahraman olarak yangından kurtulsa da güzel olabilirdi :)

(mutlu sonları severim )

Cevap Yaz

enigmacuture

15 Nisan 2009 13:43

Aynalar(Mirrors), Doğmamış(The Unborn) ve Kanlı hasat(Dark Harvest) filmleri hakkında mukayeseli yorum yapmak istiyorum.

 

Doğmamış: Halka, Garez ve Stigmata gibi kült filmlerden esinlenen bu korku filminde din teması filmin finaline damgasını vuruyor. Musevilik ve kabala inancını film sayesinde iyice özümsemiş olduk. Doğmamış ve Aynalarda yer alan başrol karakterler oldukça güzel kadınlar. Casey(Odette Yustman) güzelliği ile büyülüyor. Bu da artık yapımcıların gözlerini iyice açtıklarını gösteriyor. Sinemaya izleyici çekmek adına olumlu gelişmeler bunlar. Aynalarda yer alan oyuncuya mesaj veren gazete küpürleri neredeyse aynı şekilde Doğmamışta da var. Ancak filmde izleyiciyi sarsacak çok iddialı bir sahne yok.

 

Aynalar:Doğmamış”a göre daha özgün bir senaryosu var. Gerilim ve gizemli türünde iddialı bir film. Filmin hemen başında yer alan Ayna parçası ile kurbanın kendi boğazını kestiği sahne etkileyicilik olarak top 10”uma hemen girdi. Gerçekçi ve kanlı olmuş. Filmin geçtiği dev aynaların yer aldığı gösterişli mağazaya da bayıldım. Bu denli kanlı sahneler ne yazık ki doğmamışta yok. Doğmamış daha çok tiksindirme ve iğrendirme odaklı böcek ve tuvalet sahnesi ile izleyiciyi etkilemeyi amaçlıyor.

 

Kanlı Hasat:Korku,Komedi ve birazcıkta pornografiyi teğet geçmiş erotizm var filmde. Sean(Don Digiulio) babası Elijah(Paul Bugelski)”den miras kalan çiftliğe 5 arkadaşı ile gidiyor ve macera yaşamak isterken kana susamış yaşayan korkuluklar tarafından tek tek katlediliyorlar. Film komedi ağırlıklı olduğu için dolunay ve korkuluk temaları ile dalga geçilmiş. Aynalar ve doğmamışta yer alan gerilim öğesi burada yerini erotizm ve komediye bırakmış. Filmde gölette yüzme sahnesi var anadan doğma yüzen kahramanlarımız bol bol sevişiyor. Hatta içlerinde bir de lezbiyen çift var. Vücutlarının her tarafını cömertçe sergiliyorlar. Ölüm sahneleri de oldukça ilginç. Erotik-gerilim sevenler bu filme bayılacaklar. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Cevap Yaz

emre84

4 Nisan 2009 20:49

Korku türü için çok başarılı bir film örneği

Cevap Yaz

ozcanbektas1982

30 Mart 2009 16:39

Eski polis Ben Carson, bir süpermarkette gece bekçiliği yapmaktadır. Bir zamanlar yangın geçirmiş mağazada devriye gezen Ben, duvarlardaki aynalarda bir gariplik sezer. Aynalar üzerinde yanıp sönen ışıklar arasında korkunç görüntüler oluşmaktadır. Aniden ortalıktan kaybolan bir görevlinin izlerini sürmeye başlayan Carson, şeytani bir gücün ailesini tehdit etmek üzere aynaları bir yol olarak kullandığını fark eder.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica