Beni Aya Uçur

7,57

( 0 kişi yorum yaptı )

Beni Aya Uçur

(Fly Me to the Moon)

Sinema Filmi

2008

Büyükbabası gibi bir maceraperest ve kahraman olmak isteyen sinek Nat, isteksiz 2 arkadaşını ikna ederek Apollo 11 ile Ay’a gitmeye karar verir. Astronotların uzay başlıklarının içinde unutulmayacak bir yolculuğa çıkan sinekler ailelerini telaşa düşürdüklerinden habersizdir.

Bir TV kanalında astronotların arkasından dünyaya el sallayan sinekler hem ailelerini telaşlandırır hem de Rusya’da televizyon seyreden sinekleri kıskançlıktan delirtirler.

Rus sinekler, Amerikan kahramanlarımızın tamamlamaya çalıştıkları görevi sabote etmek için hemen Yegor adında sinsi bir ajanla anlaşırlar.

Nat’in büyükbabası, 50 sene önce Paris’te aşk yaşadığı güzel Rus sineği Nadia ile mucizevi bir şekilde bir araya gelir ve Nadia, Rus sineklerin alçakça planından BüyükbabaR 17;yı haberdar eder. Torununu kurtarmak isteyen Büyükbaba, gençliğindeki enerjisini tekrar içinde hissederek harekete geçer.

Bu sırada, uzaygemisinde felakete yol açabilecek bir kısa devre sorunu, Nat ve arkadaşı I.Q.’nun çabalarıyla çözülür. Daha önce sineklerin varlığından ve başardıklarından habersiz olan astronotlar, onları tebrik etmek yerine, sinekleri bir deney tüpünün içine sprey sıkarak hapsederler. Heyecanlı bir olay silsilesi sonrası tüpü kırıp NASA görevlisi Armstrong’un başlığına gizlice giren Nat, o tarihi adımları inceleme zevkine ulaşır. I.Q. ve Scooter ise Aldrin’in başlığının içinde bu tarihi olaya tanıklık eder.

Dünya, görevin tamamlanmasını sağlayan 3 küçük sinekten habersizdir ama sinek arkadaşlarımız evlerine kahraman olarak dönmüştür ve herkesi içine alan ortak bir söylemde buluşurlar: “Her zaman macera! Hayalperestler rüzgarda savrulur mu? Asla!!”

Künye

Yönetmen Ben Stassen
Senaryo
Vizyona Giriş Tarihi 05 Eylül 2008
Süre 84 dk
Tür Aile, Animasyon, Macera
Özellikler Renkli
Ülke Belçika
Etiketler 1960'lar, Ay, Çocuklar ve Aile, Hayvan, Roket Daha Fazlası
Internet Sitesi http://www.flymetothemoonthemovie.com

Oynayanlar

Tim Curry Tim Curry Yegor-Seslendirme
Robert Patrick Robert Patrick Louie-Seslendirme
Philip Bolden Philip Bolden I.Q.-Seslendirme
Nicollette Sheridan Nicollette Sheridan Nadia-Seslendirme
Ed Begley Jr. Ed Begley Jr. Poopchev-Seslendirme
Christopher Lloyd Christopher Lloyd Grandpa-Seslendirme
Adrienne Barbeau Adrienne Barbeau Seslendirme
Cam Clarke Cam Clarke Ray-Seslendirme

Firmalar

R Film (Dağıtımcı)
Hasılat 640.439,0 TL
Toplam İzleyici 53.209
Vizyonda Kaldığı Hafta 5 Hafta

Son Yorumlar

Yandex.Metrica