RocknRolla

7,65

( 6 kişi yorum yaptı )

RocknRolla

(RocknRolla)

Sinema Filmi

2008

Aksiyon-komedi tarzındaki film çağdaş Londra’nın yüksek suç ve düşük yaşam şartlarına tehlikeli bir yolculuk niteliğinde. Bu öyle bir Londra’dır ki emlak en büyük pazar olarak uyuşturucunun yerine geçmiştir; ve suçlular da bu pazarın en ateşli girişimcileridirler. Ama bu piyasa girmek istiyorsanız, ister Bir İki (One Two) gibi küçük bir sabıkalı (Gerard Butler) ister Uri Obomavich (Karel Roden) gibi şaibeli bir Rus milyarderi olun, görmeniz gereken tek bir adam vardır: Lenny Cole (Tom Wilkinson).

Eski ekolden bir gangster olan Lenny hangi ipleri çekeceğini bilmektedir ve önemli konumdaki her bürokratı, simsarı ya da gangsteri avucunda tutmaktadır. Lenny tek bir telefonla bürokrasiyi ortadan kaldırabilmektedir. Ama sağ kolu Archy’nin (Mark Strong) de dediği gibi, Londra değişen zamanların sıfır noktasıdır çünkü Doğu’nun büyük gangsterlerinden, sokaklardaki aç suçlulara kadar herkes, ticaret ve suçun kurallarını değiştirmek için birbirleriyle yarışmaktadır.

Kapılacak milyonlar varken, Londra’nın tüm yeraltı suç dünyası bundan payını almak için birbirine karşı ya da birbirleriyle komplolar kurmakta, işbirliğine girmekte ya da çatışmaktadır. Fakat gerek büyük patronlar gerek adi suçlular baskınlık kurmak için mücadele ederken, milyonlarca dolarlık bir anlaşmanın gerçek ödülü Lenny’nin öldü sanılan ama aslında gayet canlı olan keş rock yıldızı oğlunun (Toby Kebbell) kucağına düşer.

Künye

Yönetmen Guy Ritchie
Senaryo
Görüntü Yönetmeni David Higgs
Süre 114 dk
Tür Aksiyon, Polisiye
Özellikler Renkli
Ülke Ingiltere
Etiketler uyuşturu Daha Fazlası

Oynayanlar

Gerard Butler Gerard Butler One Two
Tom Wilkinson Tom Wilkinson Lenny Cole
Thandie Newton Thandie Newton Stella
Mark Strong Mark Strong Archy
Idris Elba Idris Elba Mumbles
Tom Hardy Tom Hardy Handsome Boby
 Karel Roden (I) Karel Roden (I) Uri Omovich
Toby Kebbell Toby Kebbell Johny Quid
Jeremy Piven Jeremy Piven Mickey
Ludacris Ludacris Roman
Jimi Mistry Jimi Mistry Councillor
Matt King Matt King Cookie
David Leon David Leon Malcolm
Michael Ryan Michael Ryan
Nonso Anozie Nonso Anozie Tank
Gemma Arterton Gemma Arterton June
Charlotte Armer Charlotte Armer Hemşire
Mesut Uz Mesut Uz Türkçe Seslendirme
Ufuk Bigay Ufuk Bigay Dragan Micanovic Seslendirmesi
Dragan Micanovic Dragan Micanovic Victor
Ümit Belen Ümit Belen David Sterne Seslendirmesi
David Sterne David Sterne Barmen
Mustafa Oral Mustafa Oral Bronson Webb Seslendirmesi
Fatih Er Fatih Er Matt King Seslendirmesi
Rüzgar Aksoy Rüzgar Aksoy Ludacris Seslendirmesi
Özlem Tozkoparan Özlem Tozkoparan Gemma Arterton Seslendirmesi
Jamie Campbell Bower Jamie Campbell Bower
Fatih Özkul Fatih Özkul Jamie Campbell Brower Seslendirmesi
Cem Kurtoğlu Cem Kurtoğlu Jeremy Piven Seslendirmesi
Sait Çataldaş Sait Çataldaş Toby Kebbell Seslendirmesi
Bronson Webb Bronson Webb Paul
Oğuz Toydemir Oğuz Toydemir Geoff Bell Seslendirmesi
Fulya Ergüneş Fulya Ergüneş Thandie Newton Seslendirmesi
Aydoğan Temel Aydoğan Temel Mark Strong Seslendirmesi
Fatih Özacun Fatih Özacun Idris Elba Seslendirmesi
Barış Özgenç Barış Özgenç Tom Hardy Seslendirmesi
Murat Atıl Murat Atıl Karel Roden Seslendirmesi
Tugay Erverdi Tugay Erverdi Jimi Mistry Seslendirmesi
Roland Manookian Roland Manookian Bandy
Gökmen Bayraktar Gökmen Bayraktar Roland Manookian Seslendirmesi
Kadir Özübek Kadir Özübek Nonso Anozie Seslendirmesi
Ahmet Taşar Ahmet Taşar David Leon Seslendirmesi
Geoff Bell Geoff Bell
Rıdvan Çelebi Rıdvan Çelebi Tom Wilkinson Seslendirmesi

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (6)

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 30 Kasım 2009 21:14:11

7

Guy ritchie'nin diğer filmleri gibi bolca ayrıntı içeren,olayların iç içe geçtiği tarzda kompleks bir film.İyi bir biçimde yapılmış etkili bir aksiyon filmi olmuş,devam filmini heyecanla bekletecek gibi görünüyor.

arafaresi avatar arafaresi 02 Eylül 2009 09:08:09

İyi bir anlatım deneyimli ellerden geçmiş hareketli bir anlatımı var boğulmuyorsunuz

bodom avatar bodom 04 Haziran 2009 22:29:06

izlemeyenin çok şey kaybedeceği muhteşem bi film

uzunince avatar uzunince 04 Nisan 2009 23:10:04

 Merhaba; İngiliz yönetmen ve senarist Guy Ritchie tarafından yönetilmiş ve yazılmış, triolojisi çekilmesi planlanan muhteşem bir eser Rock’n'Rolla.kurguda bir benzerlik  hissettim AĞIR ROMAN' FilimindenFilmin fragmanındaki parça The Subways 217;in “Rock and Roll Queen” adlı şarkısı, fragmanı ve bitişi de üstün bir ustalıkla göz zevkimize hitap ediyor, hatta bizi İngiltere’nin suça iten yasalarla birbirine bağladığı pek çok kişinin hikayesini izlemeye hazırlıyor. 300′den hatırlayacağınız Gerard Butler’ı uygunsuz bir ilişkiye tepki verirken izlemek, nasıl dayak atıldığını öğrenmek ve hatta bu işlere girişmek için nereden yola çıkılacağını (bu yolun da dönüşü olmadığını) öğrenmek ve güzel bir akşam geçirmek istiyorsanız, tam size göre bir film. Herkes Rock’n'Rolla 2 ve 3ten bahsederken, geride kalmak istemezsiniz sanırım. sevgilerimle...

enigmacuture avatar enigmacuture 10 Mart 2009 09:13:03

10

“İngiltere” için pek de alışık olmadığım doneler vardı filmde: Para, Mafya, Gangsterler, Yasa Dışı Adamlar, Lüks Partiler, Aykırı insanlar ve Gizemli Bir Köstebek… Film o kadar sürrealist geldi ki bana hayran kaldım. Uzun zamandır b eni heyecanlandıran böyle bir film olmamıştı. One Two(Gerard Butler) film için fazla Streight bir adam. Düz mantık çalışıyor beyni, oysaki çevresinde gözünü para hırsı bürümüş ve eşcinsel kocasıyla mutsuz bir evlilik sürdüren güzel muhasebeci Stella(Thandie Newton) ile iş ortağı ve dostu  Handsome bob(Tom Hardy)”nin de farklı güdülerinden bihaber. Oysa ki Handsome Bob”un durumu çevrede ayyuka çıktığı halde. Stella gerçekten hoşuma gitti. Özellikle One Two”nun getirip verdiği -2 sene önce 70.000,00 Dolara piyasaya sunulan- Louis Vuitton çanta pek bir yakıştı esmer cazibe kaynağı Stella”ya. Ama yeni çevrim bir film için bu timsah derisi çanta pek bir demode kalmış. Neyse işte idare edin. Yalnız Stella”nın başarılı avukat kocasının ayartılması işinin de Handsome Bob”a düşmesi pek adil değildi. Filmdeki yarı çıplak garsonların cirit attığı ve enteresan zevklerin havada uçuştuğu sıradışı partiyi de pek bir beğendim. İkili arasında geçen bir diyaloğu da aynen aktarıyorum(Yorumsuz):Handsome Bob :AnlamazsınOne two:Gel buraya bobby bu adil değil. Senden gelen her şeyi anlarım.Handsome Bob:Anlar mısın?One two:Bob sen benim en yakın arkadaşımsın.Handsome Bob:Görüyor musun, ben striptizcileri istememiştim One Two…One two:TamamHandsome bob:Ben seni istiyorum.Bu kısım için yorum yapmıyorum :) Bob tabiki amacına ulaşıyor. Ama One Two suçluluk psikolojisi ile bu durumu dostu Mumbies(İdris Elba)”a açıyor aldığı yanıt gerçekten enteresan.Mumbies; One two”ya annesine bob”un batkını söyler ve devam eder. “Senin annenle hep o ilgilendi. eşcinsel olmak bedelinde, Bob”un yarısı kadar insan olabilsem.”Filmde Marylin Manson felsefesini amaç edinmiş kurbanlarının boğazına kurşun kalem saplamaktan pek bir haz eden bir rocker arkadaşımız var. Film boyu kafası hep iyi olduğu için onu genellikle küfrederken ya da yarı çıplak bir şekilde hatta bazen poposu açık bir şekilde etrafa saldırırken görüyoruz ama sanata da çok meraklı filmde bizim göremediğimiz ama uğruna kan dökülen sanat mucizesi bir de tablo var. Elden ele dolaşıyor. Bu rocker dostumuza ben ölümgeçirmez lakabını uygun gördüm. Gerçi bu sıfat da çok kullanıldı eskitildi ama ne de olsa tüketim toplumunda yaşıyoruz. Her türlü koşulda ölmemeyi başarıyor. Eee sanırım orijinal Rock”n Rolla olduğu için olsa gerek. 

emre84 avatar emre84 29 Kasım 2008 10:25:11

Gerard Butler varsa o film iyidir eğlenceli bir film

Yandex.Metrica