Skor Peşinde

7,29

( 1 kişi yorum yaptı )

Skor Peşinde

(Sex Drive)

Sinema Filmi

2008

Seksi, şamatalı ve beklenmedik şekilde romantik bir film olan “Sex Drive-Skor Peşinde”, üç arkadaşın hayatları boyunca unutamayacağı bir yolculuğun izini sürer.

18 yaşındaki Ian Lafferty (Josh Zuckerman) üniversite öncesi son yaz tatilinde artık soluk alamayacak hale gelmiştir. Bir yandan ağabeyi Rex’in alaylarına dayanmaya çalışırken bir yandan da seks deneyimi konusunda 14 yaşındaki küçük kardeşinin bile çok gerisindedir. Üstelik bir alışveriş merkezindeki donut shop’taki işinde de sürekli aşağılanmaktadır. Ancak Ian’ın en büyük problemi, üniversiteye bakir olarak başlayacak olmasıdır! Resmen üniversite öğrencisi olmadan önce bu sorunu mutlaka halletmeye kararlıdır. Bu konuda şeytana bile pabucunu ters giydirecek arkadaşı Lance (Clark Duke) zaten yardıma hazırdır.

Hayallerinin kızını artık bulmak isteyen ve uzatmalı “en iyi arkadaşı” Felicia (Amanda Crew) ile bir yere varamayacağını anlayan Ian, kendisine sevgili bulmak için çareyi internette bulur. Çok geçmeden de Bayan Tasty adlı ateşli bir sarışınla bağlantı kurmayı başarır. Ancak küçük bir sorun vardır: Chicago’da yaşayan Ian, Knoxville’deki sarışın kadına ulaşıp bakirliğinden kurtulmak için tam 500 mil yol kat etmek zorundadır.

Lance’ın (Clark Duke) aklına uyan Ian, hayatını riske atarak ağabeyi Rex’in “The Judge” adını verdiği ödüllü vintaj arabası Pontiac GTO’ya el koyar. Ardından da Lance ile Felicia’yı yanına alarak dünyasını sarsacak tek defalık randevu için yollara düşer. Artık üç kafadarın “seks yolculuğu” başlamıştır.

Ancak sekiz saat sürmesi planlanan yolculuk, üçlünün yolunu kaybetmesiyle üç günlük bir maratona dönüşecek, ABD’nin Orta-Batı bölgesinin sapa yollarında talihsizlikler zinciriyle boğuşmak zorunda kalacaklardır. Hayallerindeki sevgiliye bir an önce ulaşmak için duyduğu sabırsızlığa bir de ağabeyinin her an ensesinde bitecek oluşu eklenince Ian artık zamana karşı yarışmak zorundadır.

Otomobilin çıkarttığı sorunlar, kodeste konaklama, Amish dinine mensup insanların yaşadığı çiftliğe dolambaçlı yollardan gitme ve bir yol üstü karnavalında geçen öğle sonrası, Ian’ın yolculuğunu daha da karmaşık hale getirir. Ancak Lance’in son derece güçlü libidosu nedeniyle karşılarına çıkan bir kızla girdiği tehlikeli ilişki yüzünden planları sekteye uğrarken hayatları da tehlikeye girer.

Bayan Tasty tek defalık ilişkiden vazgeçip evine dönmeden önce Knoxville’e varmak için kendilerini zorlayan Ian ve arkadaşları, giriştikleri maceranın sonuna doğru hızla yaklaşmaktadırlar. Ian’ın nirvanaya ulaşmasından önce Rex onu bulacak mıdır? Tam gerçek aşkı bulduğu anda Lance’in tepesine intikam hırsıyla dopdolu aldatılmış koca binecek midir? Bayan Tasty, internet profilindekileri gerçekleştirebilecek midir? Ian aslında ne istediğinin farkına varacak mıdır? Hepsinden önemlisi, Ian, Felicia ve Lance üçlüsü, umulmadık dönemeçlerle dolu yetişkinlik yolunda hayatta kalacak mıdır?

Künye

Yönetmen Sean Anders
Senaryo
Müzik Stephen Trask
Görüntü Yönetmeni Tim Orr
Vizyona Giriş Tarihi 19 Aralık 2008
Süre 109 dk
Tür Gençlik, Komedi
Ülke ABD
Etiketler Aile İlişkisi, Arkadaş, Arkadaşlık, Bilgisayar, Boşalma, Daha Fazlası
Internet Sitesi http://www.sexdrivethemovie.com/

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (1)

canatan avatar canatan 31 Ekim 2009 19:01:10

İdare eder türden bir gençlik filmi.

Yandex.Metrica