Afterwards

7,44

( 2 kişi yorum yaptı )

Afterwards

(Afterwards)

Sinema Filmi

2008

Film Guillaume Musso'nun Et Apres adlı romanından alınmış. Roman Dilimize Doğan Kitap'tan "Ya Sonra" adıyla çevrilmiş.
Nathan 1972 yılında 8 yaşında iken göle düşen kız arkadaşına yardım çağırmaya giderken otomobil çarpar ve ölüm ile yaşam arasında kalır. Tercih kendisine bırakılır, ölümün ışıklı tünelinden geçip yaşamı seçer.Kendisi haberi olmasada artık seçilmiş kişidir. Ölüme yakın insanların etrafında görevi vardır. Yıllar sonra New york'ta genç bir avukat olunca kendisi gibi seçilmiş kişi Dr.Kay'ın hastası olur. Dr. Kay'da görevlendirilmiş bir kişidir, ölüme yakın insanların etrafında onları ölüme hazırlamaktadır. Nathan gerçeği ondan, yakınında, eski arkadaşlarında ailesinde bir çok ölüme tanık olarak acı şekilde öğrenecektir. mkurtsen 18-12-2012

Son Yorumlar (2)

Hakan_Irızak avatar Hakan_Irızak 03 Ocak 2013 22:48:03

9

Mustafa bey size teşekkür ederim bu filmi izlememi sağladıgınız için. IMDB puanının 5,7 olmasına inanamadım. Detayına girmeyecegim çünkü Mustafa bey yeterince açıklamış. Filmin hala etkisindeyim ve şiddetle öneririm.

mkurtsen avatar mkurtsen 19 Aralık 2012 02:41:38

Guillaumo Musso 1974 Doğumlu genç bir Fransız yazar .Romanı (Et Apres) 2004 de yayınlamış. Kitap okuyucudan inanılmaz ilgi görmüş. 2 milyon satmış 20 dile çevrilmiş.
Film 1972 yılında Nathan'ın çocukluğunda geçirdiği bir kaza ile başlıyor. Koma ha linde Bedeni üzerine düşen bir beyaz ışıkla kendinin uçtuğunu zannediyor Sonradan öğreniyoruz, kendisi ölümü değil bir yüz karşılığı yaşamayı seçmiş. Yıllar sonra genç bir avukat olunca New York'ta D. Kay'ın hastası oluyor. Kay seçilmiş bir kişi., Bazı inanların öleceğini önceden haber veriyor. Bu şekilde Nathan birçok kişinin ölümüne tanık oluyor. Kendi ölümünü bekler oluyor..Sona doğru gerçeği Doktordan öğreniyor.Kendisine de klavuzluk görevi verilmiş seçtiği yüzün bedeli karşılığında. . Bedeli ise kendilerine en yakın kişiyi kaybetmek.
Konu böyle, Üzerine beyaz ışık gördükleri kişiler ölüyor. Çokdeğişik her an ölümü hatırlatan , acı veren dramatik bir gerilim.
Malkoviç. ve Romain Durist ikiside çok başarılı. Ben filmi çok beğendim.İzledikçe insanı içine çekiyor, ölümü düşündürüyor. Çekimler mekanlar, hepsi çok güzel, oyunculuklar on numara. Kesinlikle izlemenizi öneriyorum.
İyi Seyirler.
10/8

Yandex.Metrica