Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kelebek (The Butterfly)

Kelebek

7,92

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Mayıs 2009 1 Saat 53 Dk

Yönetmen: Cihan Taşkın Cihan Taşkın

Ülke: türkiye

Gişe: 33.816

Oyuncular: Kartal Polat, Kadir Korkmaz, Sidelya Demet Kaya, Abdullah Yıldırım, Volga Sorgu, Tuncay Beyazıt, İbrahim Kırbulut, Şükrü Veysel Alankaya, Gürol Güngör, Seçil Örnek Devamını Gör...

Konusu : 11 Eylül terör saldırıları sonrası Doğu ve Batı arasında iyice belirginleşen gerilime Mevlana öğretisinin perspektifiyle çözüm sunma niyetinde olan film, 'bir insanın bütün dünyadan sorumlu olması gerektiği' fikri üzerine kurulu. Bir terör patlaması sonucu yaşamı kökten değişen Yusuf adlı genç, filmin ana karakteri. Yusuf filmde, geçmişte verdiği bir kararın ne kadar yanlış olduğunu fark ediyor ve kendisiyle yüzleşme sürecine giriyor.mansuryıldırım

16 Kasım 2014 12:39

Bir ilk filme göre iyi sayılabilecek bir film sadece amatör hava filme zarar veriyor 11 eylül saldırılarına başka pencereden bakmak için bile izlenmesi gereken bir film.

Cevap Yaz

semihbayram12

26 Kasım 2011 00:11

Çok güzel bir film, hatta film değil vicdanın ta kendisi, ve her müslümanın öz eleştirisi.....   Sinema kalitesi çok yüksek, Ghassan Masud filmde az rol alsada, herzamanki gibi en kritik rolü üstlenmiş, Yönetmenin tek filmi bu olması çok şaşırtıcı ve takdire şayan, kısacası süper bir yapıt olmuş......

Cevap Yaz

baran34

17 Temmuz 2011 23:31

  Kesinlikle izlenmeli. İnsanlık adına güzel bir çalışma olmuş. Nüktedan mevlevi cümlelerin Ghassan Massoud tarafından bir Türk filminde Ali Gül'ün dublajı ile de olsa seyretmek keyif veriyor. Suriyeli dünya starının duruşu bile karizma. Hanımın Çiftliği dizisinden tandığımız Caner Cindoruk ilk sinema filminde vasat bir görüntü çizdi.

 Konu itibarı ile senaryosu daha iyi olabilirdi. Birde Afgan görünümlü oyuncuların Türkçe konuşması sırıttı. Altyazılı çalışılabilirdi yönetmen. Sonuçta izlerken düşündüren iyi bir yapım olmuş.

Cevap Yaz

umuthalici

10 Temmuz 2010 18:12

Adını çok duyduğum ama yeni izleme imkanı bulduğum bir film, gerçekten de etkileyici bir konusu var. Fakat diğer arkadaşlarımın dediği gibi özgün bir senaryosu var fikrine katılmıyorum. Orjinal ismi "The Butterfly Effect" olan , "Kelebek Ertkisi" filminin daha realistik bir yaklaşımı. Şunu da belirtmek isterimki kesinlikle "The Butterfly Effect" filmini taklik etmişler gibi izlenim oluşmasın hikaye tamemen başka bir boyutta seyrediyor. Filmin belli noktalarında her ne kadar izleyicinin dikkatini dağıtsada kesinlikle arşivlik bir film izlemeyenlere şiddetle tavsiye ederim.

Cevap Yaz

sedef ethem

6 Mayıs 2009 19:21

bu sene izlediğim en güzel üç filmden biriydi. kelebekkkkk ,çook güzeldi nasıl anlatayım bilmiyorum ki salon boş diye hem çok üzüldüm hem bu güzel filmi daha sessizz izlediğim için şükrettim eğer önümde oturan üç yaşlı kadın anlamayıp birbirlerine yüksek sesle neler olduğunu sormasalar daha iyi olurdu tabi size tavsiyem grupların önüne ardına oturmayın.!!!!!

afganistana gitmek istiyoruuummmmmm kesinlikle abartmıyorum aafganistana gitmek istiyorumm

Cevap Yaz

Bayramozbek

2 Mayıs 2009 22:32

Mükemmelin ötesinde harika bir film. Hikaye çok özgün..çekimler kalite hele verilmek istenen mesaj çağları aşkın...Oscarlık bir film olmuş...tebrik ediyorum..

Cevap Yaz

alisekeroglu

3 Nisan 2009 16:15

1 mayıs ta sinemalarda...

Cevap Yaz

gülendam01

18 Ocak 2009 14:30

ne zaman vizyona girecek acaba. filmin kobusuna baktım çok sağlam. oyuncularda öyle.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica