Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kız Kardeşim (Mommo Kız Kardeşim)

Kız Kardeşim

8,33

(12 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 17 Nisan 2009 1 Saat 35 Dk Dram Dram

Yönetmen: Atalay Taşdiken Atalay Taşdiken

Ülke: türkiye

Gişe: 56.326

Oyuncular: Ali Bakır, Mehmet Çiğdem, Mehmet Usta, Mustafa Uzunyılmaz, Mete Dönmezer, Mehmet Bülbül, Elif Bülbül Devamını Gör...

Ödüller: Halk Jürisi En İyi Film ÖdülüEn İyi Yardımcı Erkek OyuncuEn İyi FilmEn İyi YönetmenEn İyi YönetmenJüri Özel ÖdülüEn İyi Yardımcı Erkek OyuncuEn İyi Film

Konusu : Dokuz yaşında bir çocuk; hem ağabey, hem baba, hem anne, hem de bir bilge olabilir mi? Ayşe için olur. Ve hatta hiçbir şeyden korkmayan bir ağabeydir o. Annesiz iki çocuğun içinizi ısıtacak, kimi zaman gözünüzü yaşartacak öyküsü. Hem de gerçek. Yalın bir dille köyü, köyün insanlarını, kardeşlerin ilişkini anlatan film, sürpriz bir finalle bitiyor.enginyuksel1982

29 Mart 2019 15:50

gerçek bir hikayeden esinlenerek beyazperdeye aktarılan ve her sahnesinde içinizi acıtacak kaliteli bir yapım 8/10

Cevap Yaz

ASLANTAS

19 Nisan 2016 13:24

Film budur. Emeği geçenleri yürekten alkışlıyorum.

Cevap Yaz

MGUNAY

3 Nisan 2014 10:26

sinema diye buna denir işte uzun zamandır bu kadar güzel film izlemedim emeği geçenlere teşekkürler.

Cevap Yaz

zindan58

4 Ocak 2014 21:41

İzlediğim en iyi sanat filmlerinde biri... İçinizi sızlatacak bir öykü. Ve dahası gerçek hayat hikayesinden uyarlanmış bir yapım. İzlemeyenlere tavsiye ediyorum.

Cevap Yaz

semihbayram12

6 Aralık 2011 13:41

az oyuncu, abartısız, doğal dekor ve süper bi film. şimdiye kadar izlemediyseniz, ilk yapmanız gereken "mommo" filmini izlemek olmalı......

Cevap Yaz

gecedensonra

5 Temmuz 2011 19:24

dün gece trt 1 de yayınlanan film. tutamadım gçözlerimden akan yaşaları bıraktım yüzüme dudaklarıma doğru indi . 10 lu yaşlarındaki ahmet ve 5-6 yaşlarında kızkardeşinin sevgisi, koruyuculuğu derinden etkiledi.

Cevap Yaz

mawi yel

5 Temmuz 2011 02:00

Ey baba beni var eden sen beni yok edende sen. Bana gelecek veren sen gelecegimi çalan yine sen. Neydi aramıza ellerin girmesi bunlara seyirci kalmak el gibi uzaktan bakmak....)

-Yarın size pazar ekmeği alacagım.

-Helva ? çogu köyde kullanılan sıkça duyulan cümle eskidendi demeyin hala böyle olan köyümüz çok....)

mükemmel bir filmdi gecenin bir yarısında kendime engel olamadan, olmadan özgürce aglamamı sagladı. Ne Ayşelerimiz, Ahmetlerimiz tükeniyor birkez daha vurgulanmış oldu. Emeğinize yüreginize saglık başta senarist ve yönetmen olmak üzere elif ve mehmetide kutlarım.....)

 

Cevap Yaz

tko

31 Ağustos 2010 14:14

Bol oyuncu kadrosu olmadan, fazla bütçeli olmadan, sade duru bir konuyla nasıl bir film bu kadar güzel,duygulu,içten lirik dolu olabilir onu gösteriyor.Film zaten gerçek olaydan alıntı ama bunu bilmesenizde filmin dar bir kadrajdan gösterilen gerçek bir kesit olduğunu hissettiriyor insana.

Cevap Yaz

kizilprenses

3 Mart 2010 15:57

sinema televizyon sektöründen ekmek yiyen biri olarak bu işlerin ne zor şartlarda yapıldığını bilen biri olarak yine de diyorumki böyle film yapacaksanız hiç yapmayın. Tamam ilk filmdir alttan alalım Türk filmidir alttan alalım dedikçe dünya sineması içinde türk sineması hiç bir zaman bir kimlik bir yer bulamayacak. düşük bütçeli olabilirsin ya da popüler sinema yapmıyor da olabilirsin. ama hem düşük bütçeli hem de popüler olmayıp da hem de daha ilk işlerinde harikalar yaratanlar var. Bakınız İran sineması bakınız bizden Nuri Bilge Ceylan. 

Sırf filme başladım diye bitsin diye izledim. Filmde kendini hissetiren bir kurgu yoktu. sahneler sırf çekilmiş olmak için çekilmişti sanki.bu sahne bitti hadi diğerine geçelim der gibi. Ayrıca her sahne de mi hep genel plan kullanılır. artık sıkıntıdan planlara bakar oldum bir süre sonra acaba herhangi bir sahne de yakın plan ya da ayrıntı plan konulmuş mu diye. ama malesef seyircinin özdeşleşmesini sağlayacak karakterleri seyirciye yaklaştıracak herhangi bir yakın plana rastlamak mümkün değildi. En basit sinema eğitimini almış kişi bile bilirki bir sahne sadece genel palanlardan oluşmaz yakın planlar seyircide duygusallığı artırır. Konu dersen muhteşem değil ama İran sinemasında ne kadar sıradan konular bile çok iyi işlenebiliyorken neden bu film bu kadar kötü diye düşünmeden edemedim.

Kimseye haksızlık etmek istemiyorum ama lütfen yani böyle filmler izlemeyelim çekmeyelim. çekmeden önce iki kere düşünelim. Bizim de artık bir sinemamız kimliğimiz olsun. Ama böyle filmlerle nereye kadar. Lütfen herkes özeleştirisini yapsın.Üzülüyorum böyle filmler görünce zamandan emekten çalmak,seyirciye haksızlık. biraz daha özen biraz daha dikkat lazım. 

Cevap Yaz

zuhtuural

18 Mayıs 2009 22:28

gidin ve kesinlikle  seyredin ha bu arda mendiliniz büyük olsun çünkü iddaa ediyorum o mendil çok ıslanacak .fazlada bir şey söylemek istemiyorum  sinemaseverlere  önemle duyurulur

Cevap Yaz
Yandex.Metrica