Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tabu (Towelhead)

Tabu

8,21

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 10 Temmuz 2009 2 Saat 4 Dk Dram Dram
IMDb puanı: 7.3

Yönetmen: Alan Ball Alan Ball

Ülke: ABD

Gişe: 7.261

Oyuncular: Peter Macdissi, Cleo King, Chase Ellison, Carrie Preston, Aaron Eckhart, Gemmenne De La Peña, Toni Collette, Maria Bello, Chris Messina, Lynn Collins Devamını Gör...

Konusu : Amerika’da uyarlandığı kitabın adına sadık kalarak TÜRBANKAFA ismi ile vizyona giren TABU, muhafazakarlardan, liberallere izleyicileri şoka soktu. “American Beauty”nin senaristi ve “6 Feet Under”ın yapımcısı Alan Ball, bir kez daha orta sınıf Amerikan ahlâk değerleri ile oynayarak, kimileri için kabûl edilemez, kimileri içinse kusursuz olarak nitelendirilecek yeni bir hınzırlığa imza atıyor. Ortadoğu kökenli, ancak müslüman olmayan bir baba ve kızının Amerika’nın banliyölerinden birisinde var olma çabasını anlatan TABU, cinsel uyanış, ırkçılık ve iki yüzlü ahlâk değerleri üzerine yapılmış, keyifli bir zihin jimnastiği.baran34

15 Temmuz 2015 00:14

Türkçe karşılığı "Havlukafa" aslında Amerikan argosunda başı türbanlı kadınları aşağılamak için türetilmiş bir kelime. Aaron Eckhart'ı ilk defa antipatik bir rolde izliyoruz. Jasira rolünde izlediğimiz Summer Bishil mükemmele yakın bir oyunculuk sergilemiş. 19 yaşında olmasına rağmen rol icabı 13 yaşında bir kızı canlandırması süperdi. Ergenlik çağındaki Lübnan asıllı Jasira; toplumun Ortadoğululara karşı yabani davranmasında kendine düşen payı maalesef alıyor. İkilem içinde kalan karakter davranışları ile biz izleyicileri şaşırtmayı başarıyor. Ailecek izlenilecek bir tarzı olmadığını belirtmekte fayda var.

Cevap Yaz

canatan

19 Kasım 2009 11:27

Filmde cinsellik biraz daha öne çıkıyor sanki.Güzel bir film.

Cevap Yaz

ich bin türke

16 Temmuz 2009 19:15

gündeme gelmemiş sağlam bir anlatıma sahip iyi bir film. sanırım sinema eleşti,rmenlerinin gözünden kaçmış gibi görünüyor.

Cevap Yaz

PeliNileP

11 Temmuz 2009 00:05

Altyazı dergisinde filmle ilgili bir söyleşi okudum..filmin konusu son derece ilginç geldi bana..gerek içeriğin yansıtılma biçimi gerek konusunun değindiği karanlık noktalar bende filmi izleme isteği oluşturdu..izlicem =)

Cevap Yaz
Yandex.Metrica