Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Bir Küçük Bulut

Bir Küçük Bulut

8,52

(17 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 15 Dk Dram Aile Politik Dram, Aile, Politik

Yönetmen: Faruk Turgut Faruk Turgut

Ülke: türkiye

Oyuncular: Erol Şen, Tuncer Sevi, Zeynep Irgat, Osman Alyanak, Füsun Demirel, Tarık Akan, Olgun, Enver Dönmez, Cemal Şan, Nurettin Şen Devamını Gör...

Ödüller: En İyi 3. Senaryo

Konusu : Saycan bir muhallebicide çalışmaktadır, zamanla karısını, babasını ve çocuğunu da istanbula getirmiştir. Evleri olmadığı için amcasının oğlunun evinde kalmaktadırlar fakat ekonomik sıkıntılar çeken amcasının oğlu, karısının da dırdıları yüzünden Saycanı kapı dışarı etmiştir. Muhallebicide bulaşıkçı olan Memet arkadaşlığı ailenin felaketine neden olur.vatansever10

5 Haziran 2017 02:33

Filmin özellikle son 15 dakikası oldukça üzüntü verici.Saycanın oğlunun babasını rüyasında elinde simitlerle görmesi,Hıdır babanın vefatı ve son olarak saycanın bıcaklanması.. Kayınpederi ne derse desin ne yaparsa yapsın saygısını hiç kaybetmeyen bir gelin(Saycanın karısı).Genele bakıldığında basit ama güzelbir film.Fonda ki müzikte filme ayrı bir hava katmış..

Cevap Yaz

Göztepe

8 Ocak 2017 17:56

Çok güzel bir film bir aileninin köyden şehre göçüşü ve yok oluşunu anlatan olaylar silsilesi. 90'arın video filmlerinden filmin siyasi yönüde var. Osman Alyanak oyunculuğunun zirvesinde gercekten bu filmde.

Cevap Yaz

simemaseverrimm

16 Temmuz 2012 17:32

Gerçekten çok iyi bir film olmasına rağmen müziği ile zirveye ulaşmış bu filmde Seycan ailesi ile istanbul'a amcaoğlu'nun yanında kalmaya başlayınca amcaoğlu'nun eşi fakirlikten dolayı evde istememesi oysa onlar misafir gelmişlerdi.senaryoda şu söz keşke geçseydi Biz misafirperveriz.MEVLANA istersen katil ol istersen kanlı hırsız ol  biz misafirperveriz mevlana ne güzel demiş biz misafirperveriz.

Cevap Yaz

Ciggarette44

6 Ocak 2012 10:53

Osman alyanak ın oyunculuğu muhteşemdi helal olsun mekanın cennet olsun allah rahmet eylesin ALZHAİMMER HASTALIĞI GERÇEKTEN YAKIŞMIŞ

Cevap Yaz

delikadir39

30 Ekim 2011 12:55

En çok Osman Alyanak'ı beğendim.Bir insan bu kadar mı gerçekçi oynar?

Cevap Yaz

liondaddy

9 Ekim 2011 15:04

Türk Sineması'nın en iyi yapıtlarından bir film, Köyden istanbul'a gelen bir ailenin dramı, osman alyanak'ın baba rolünde sürekli köyüne dönmek istemesi, ayrıca filimdeki çocuk oyuncunun dünyanın tüm pisliklerinden arınmak için mahalledeki tüm kürekleri toplama çabası çok duygulandırmıştı. 

Cevap Yaz

performer

10 Ekim 2010 21:36

türk sinema tarihine önemli filmler bölümünde anılması gereken bir film. sanırım çekildiği yıl nedeniyle ve televizyon'da pek yayınlanmayan ayrıca yayınlansada paralı platformda yayınlandığı için birçok kişi'nin haberi'nin olmadığı bir film. baştan sona sıkılmadan izlenecek harika bir film. evet eksikleri var temposu biraz daha akıcı olabilirdi. ama 9 puan verdim bu filme.

Cevap Yaz

MGUNAY

13 Ağustos 2010 15:52

mükelmel bir film bir ailenin şehre göçü ve inanılmaz olaylar Osman Alyanak mükelmel oynamış bu filmde emeği geçen herkeze teşekkürler.

Cevap Yaz

Sadece Ünsal Emre

27 Temmuz 2010 01:43

Tarık Akan'ın oyunculuğuna laf atan kişiler bu filmi dikkatli bir şekilde izlesin.ben sadece bunu diyorum

Cevap Yaz

kamil zafer

12 Haziran 2009 16:00

  Köyünden kalkıp İstanbul'a gelen bir ailenin dramı.Dürüst ve mert bir baba,ağzı var dili yok bir eş,köyünün özlemini çekip yeni bir gömlek vs.için dilencilik yapan bir dede ve İstanbul'un manevi pisliğini temizlemek amacıyla süpürge,faraş çalan evin küçük oğlu.Baba çalışıp çırpınmaktadır,bir ara mevcut düzenden nasibini alsa da sıyırır lakin sonunu muhabbet tellalı yakın akrabası belirler.Böylece bir aile şehrin ağırlığını kaldıramamış,ezilip yok olmuştur.Toplumumuzla ilgili,gerçekçi güzel bir film. 12.6.08  Zafer Algan

Cevap Yaz
Yandex.Metrica