Ivan'ın Çocukluğu

8,65

( 3 kişi yorum yaptı )

Ivan'ın Çocukluğu

(Ivanovo detstvo)

Sinema Filmi

1962

İkinci Dünya Savaşı'nda köyü Naziler tarafından yerle bir edilen on iki yaşındaki İvan esir kampından kaçmayı başarır. Sovyet ordusundan Yüzbaşı Kholin ve diğer subaylar bu ateşli çocuğa sahip çıkarlar.Normal bir çocuk gibi okula gönderilmek istenen İvan'ın niyeti ise askercilik oynamaktır. Küçücük boyuyla düşman hatlarından cephe gerisine sızmaya ve casusluk yapmaya başlar.

Son Yorumlar (3)

kemerlee avatar kemerlee 17 Kasım 2014 13:40:04

8

İkinci dünya savaşının son zamanlarında tüm ailesi Naziler tarafından katledilmiş, cesur ve isyankar Ivanın inatla cephenin karşı tarafına gidip düşmanla ilgili hayati bilgileri getirmesi üzerinden savaşın yıkılıcığına, acılarına bakıyoruz. Ustanın h em anlatımı hemde siyah beyaz görseli sayesinde içimize işleyen karamsar ve sert bir gerçekçilik hakim, resmen savaşın tüm umutsuzluğunu, acılarını, şiddetini yüreğinizde hissediyorsunuz. Nazilerin önemli isimlerinin başlarına neler geldiğini açıkça gösteren ilk film olma özelliğide değerini katlıyor, sonunda da gözyaşlarınızı tutmanız çok zor.

Sineperi avatar Sineperi 08 Haziran 2010 00:35:06

Çok duydum bu filmi. Sitede sizden başkasının henüz yorum yapmamış olması ilginç. Neden sıkıcı buldunuz?

afarikan avatar afarikan 07 Haziran 2010 17:46:06

9

Sinemanın babası olarak bilinen ve çoğu yönetmenimizin etkilendiği Tarkovski sinemasına nihayet bu filmle başladım. Filmin başı o kadar etkiliki neden adamın baba olduğu aşikar. Kamera hareketleri, muhteşem resim gibi görüntüler vs. başta bana bu fil mse bundan önce izlediklerimiz neydi o zaman diye düşündürdü. Sonlara doğru tabi sıkılıyor insan kolay değil ancak harikulede etki bırakan bir film.

Yandex.Metrica