Aşkın 500 Günü

8,19

( 6 kişi yorum yaptı )

Aşkın 500 Günü

((500) Days Of Summer)

Sinema Filmi

2009

Aşkın gerçek olduğuna inanmayan Summer ve ona aşık olan Tom’un hikâyesi. Tom, Summer’a ilk gördüğü anda aşık olmuştur. Ölene kadar onunla olması gerektiğine emindir, fakat Summer aşka da, ilişkiye de inanmamaktadır. Buna rağmen, adına arkadaşlık denemeyecek, komik ve eğlenceli olduğu kadar tutku ve ihtiras dolu bir ilişkinin içine girerler.

Künye

Yönetmen Marc Webb
Senaryo
Vizyona Giriş Tarihi 09 Ekim 2009
Süre 95 dk
Tür Dram, Komedi
Ülke ABD
Etiketler Başlıkta Karakter İsmi, Başlıkta Sayı Daha Fazlası

Oynayanlar

Joseph Gordon-Levitt Joseph Gordon-Levitt Tom Hansen
Zooey Deschanel Zooey Deschanel Summer Finn
Geoffrey Arend Geoffrey Arend McKenzie
Patricia Belcher Patricia Belcher Millie
Clark Gregg Clark Gregg Vance
Minka Kelly Minka Kelly Autumn
Beyti Engin Beyti Engin Türkçe Seslendirme
Hakan Altuntaş Hakan Altuntaş Türkçe Seslendirme
Nurkan Törün Nurkan Törün Türkçe Seslendirme
Ahmet Taşar Ahmet Taşar Türkçe Seslendirme
Tugay Elverdi Tugay Elverdi Türkçe Seslendirme
Gökhan Özkara Gökhan Özkara Türkçe Seslendirme
Elif Acehan Elif Acehan Türkçe Seslendirme
Erol Eren Erol Eren Türkçe Seslendirme
Seda Özelsoy Seda Özelsoy Türkçe Seslendirme
Chloë Grace Moretz Chloë Grace Moretz Rol Adı Ekle
Seda Özelsoy Seda Özelsoy Chloe Moretz Seslendirmesi

Firmalar

Tiglon (Dağıtımcı)
Hasılat 506.118,0 TL
Toplam İzleyici 53.382
Vizyonda Kaldığı Hafta 20 Hafta

Son Yorumlar (6)

capone avatar capone 13 Haziran 2011 01:03:06

10

Bence tek kelimeyle harikaydı.Aşka inanmayan bir kız ve ona deliler gibi aşık bir gencin hüzünlü ve eğlenceli öyküsü.Filmin bazı sahneleri oldukça özgün ve eğlenceliydi.Joseph Gordon Levitt ve Zooey Deschanel çok başarılıydı.Chloe Grace Moretz çok bi lmiş ama sevimli kız rolünde ise oldukça eğlenceliydi.Mutlaka izleyin şimdiden klasikleşmiş bir romantik film

gecedensonra avatar gecedensonra 09 Nisan 2011 12:33:04

6

vasat bir fi,lmdi ve sanırım marc webb biraz fantaziye kaçmış ve bir tim burton dan etkilenmiş gibi.. hikaye neden 500 gün onu anlamadım ayrıca ama tmel soruyu hep mi erkekler sorar : biz neyiz? evet erkek her zaman ilişkiyi merak eden buna isim verm eye meyillidir ..

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 23 Şubat 2010 14:25:02

8

başlangıçta aşka ve kadere inanan bir adamla aşka ve kadere inanmayan havai akıllı bir kadının hikayesi.Sonunda roller değişir, adam çok farklı biri olmuştur artık..Genel anlamda karamsar bir film olsa da umut verici güzel bir biçimde bitiyor.Hikayen in ele alınış biçimi,müzikler ve sahne arası geçişler filmin güzel olmasını sağlamış.Hikayenin bir öncesi ve bir sonrasıyla karışık ilerlemesi de güzeldi.Özellikle beklenti ve gerçeğin iki ayrı pencerede gösterildiği sahne orjinaldi.Filmin sonlarına doğru bir sahne vardı ki filmi daha bir özel kılıyordu.Adam ile kadın uzun zaman sonra tekrardan karşılaşırlar.Adamın oradaki tavrı ve sitemi birçok filmde olmadığı tarzda ve andadır.Yani sonuç olarak aşk filmi severlere tavsiye edilebilecek güzel bir film.

uzunince avatar uzunince 10 Kasım 2009 13:19:11

500.DaysYılın birçok günü aleladedir başlar ve biter hakkında hiçbir şey hatırlanmaz (şayet o günlerde önemli bir an varsa o küçük zaman dilimini hatırlarız görsel hafıza iş başındaJ )Birçok günün hayatın akışına bir etkisi yoktur. Bir aşkı 500 beş y üz günle sınırlamışlar yeterlimi? İyi bir süre diyebilirim filmin konsepti güzeldi konu itibariyle iyi işlenmiş filmin sonunu kestiremiyorsunuz oyuncular fena değildi iki kişinin özel hayatına yani seksüel yaşamına kamera koymamışlar, romantizme sadık kalmışlarSenaristi tebrik etmek gerekir; ısrarcı olmamayı yani tek seni bilirim seni yaşarım mı yumuşak bir üslupla reddetmiştir hayatınızı böyle ilişkilerde tek insan üzerine kurmamamız gerektiğini harika işlemiş güzel. Bu hayatta en zor şey bazen hangi köprüyü yıkıp hangisinden geçeceğine karar vermektir…Bu film izlendiğinde ayrılık acısı çeken kalplere alternatiflerin varlığını sunacaktır…Eğlenceli, bir yapım olmuş beğendim  

FISTIK KAFA 28 Ekim 2009 10:11:10

10

:) Beklentiler ve gerçek arasındaki fark... Olayları bide bu şekilde görmeye ihtiyaç vardı gerçekten :)  Aşık olmakla ilgili olarak, duygularımıza,davranışlarımıza ayna tutar nitelikte  çok başarılı bir film... Hiç beklemediğim şekilde güzel bir film :)

shezo avatar shezo 27 Ekim 2009 22:34:10

10

Romantik-komedi anlamında ABD den umudu kesmiştim ama bu film fikrimi değiştirdi. Kesinlikle çok başarılıydı.

Yandex.Metrica