Biri Beni Gözlüyor

6,57

( 6 kişi yorum yaptı )

Biri Beni Gözlüyor

Sinema Filmi

1988

Polisiye yazarı hulki son dönemde iyi romanlar yazamaz duruma gelmiş dir bir adaya tatile gidip yeni bir roman yazmak ister sonra hikayeye kendini kaptırınca işler içinden çıkmaz bir hal alır.

Künye

Yönetmen Ömer Uğur
Senaryo
Yapımcı Mahmut Tezcan
Görüntü Yönetmeni Süha Kapkı
Süre 88 dk
Tür Dram, Gerilim, Gizem, Polisiye, Psikolojik
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Gerilim Daha Fazlası

Oynayanlar

Tarık Tarcan Tarık Tarcan Hulki
Selin Dilmen Selin Dilmen Leman
Erhan Keçeli Erhan Keçeli Ufuk
Ali Ateş Ali Ateş Mahmut
Erhan Keçeci Erhan Keçeci
Hayri Küçükdeniz Hayri Küçükdeniz Tarık Tarcan Seslendirmesi
Ersin Sanver Ersin Sanver Ali Ateş Seslendirmesi

Ekip

Kurgu Alaaddin Durmaz (Kurgu)
Yapım Ekibi Hasan Demircan (Yapım Amiri)
Engin Aydın (Set Amiri)
Ahmet Kalay (Set Ekibi)
Kemal Sağlam (Set Ekibi)
Yönetmen Ekibi Süreyya Tezer (Reji Ekibi)
Kamera Ekibi Korhan Aysan (Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Mustafa Karataş (Negatif Kurgu)
Hüseyin Kuğu (Laboratuar)
Selahattin Kılıççeken (Laboratuar)
İzzet Tatlıcı (Laboratuar)
Hayati Akbulut (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi Salih Balık (Işık Şefi)
Aziz Kaplı (Işık Şef Yardımcısı)
Ses Ekibi Gültekin Çavuş (Ses Kayıt)

Firmalar

Tezcan Film (Yapım)
Kısmet Film (Renklendirme)
Yeni Stüdyo (Seslendirme)

Son Yorumlar (6)

videodrome 28 Ağustos 2017 12:42:25

2

Shining filmini uyarlamaya çalışmışlar. Sonuç korkunç :)

mansur34 avatar mansur34 22 Şubat 2016 20:45:47

5

Film toplamda 4 oyuncuyla bir adada geçiyor yazar,karısı,çocuğu ve bekçi sonra bekçi gidince 3 oyuncuyla filmin çoğu geçiyor the shining filminin izin almadan uyarlaması işin ilginç yanı sapık 1960 müzikleride filmde bazı sahnelerde kullanılmış koyu gri çekilmiş yer yer karanlık sahneleriyle bir çok korku filminde olduğu gibi kasvet yaratılmaya çalışılmış ama olmamış filme zarar vermiş filmi izlemeyi zorlaştırmış bu filmdeki bekçi cinayetleri anlattığında gülmesi o arada küçük bir çocuğun orda olması annesinin babasının ses çıkarmaması inandırıcılıkla uzaktan yakından ilgisi olmayan bir film yabancı özentisi polisiye roman yazarı hikayesi hiç olmamış tarık tarcan rolünde fena değil ama film ortalamayı bile zor tutturuyor 87 dakikalık kısa süresiyle bu tarz filmleri sevenler zaman geçirmek için izleyebilir.

Göztepe avatar Göztepe 02 Şubat 2014 19:27:24

8

Cinayet romanı yazarı Hulki bir adaya gidiyor ailesiyle herşeyi yakından hissetmek için durmadan kandan cinayetten bahsediyor. En sonunda şizofrene dönüp karısına çoluğuna çocuğuna zarar verip öldürüyor ve ölümlerine sebep oluyor gerçekten ilginç bu yaşadıklarınıda romanına aynen aktarıyor. Film olarak fenada değil karanlık sahneler dışında etkilendiğim sahneler var Tarık Tarcan rolünde başarılı sayılır. Arkadaşlarında belirttiği gibi okuyucusu karınızı çocuğunuzu artık göremiyoruz iki yıl beklememize değmiş gerçekten güzel romanmış demesi ve verdiği cevap onlar adada dinleniyor cevap ve replikleri etkileyiciydi.

erakman avatar erakman 18 Eylül 2012 17:33:42

5

Jack Nicholson ın The shining filminin çakması.4 oyuncu ile tek mekanda çekilmiş ve karartılar içersinde başlayıp biten gereksiz bir film.

bir_demet_menekse avatar bir_demet_menekse 04 Mart 2008 00:39:03

Hokkabaz arkadaşımın dediklerine katılıyorum ki hele son sahnesı kapkaranlıktı. Sahneler karanlıktı ışıkta bir sorun vardı bencede ama yine de bana göre Tarık Tarcan "Şizofren" rolünü harika canlandırmış bence. (Aşağıda filmin son sahnesinden bir alı ntı...)(Hulki kitabını yazmayı bitirmiştir ve kitabının imza günü vardır, komşuları olan bir bayan gelir ve aralarında şu diyalog geçer )
Komşu: "Eşinizi ve küçük oğlunuzu göremiyorum."
Hulki: "Onlar adada dinleniyorlar." Şunu belirtmeliyim ki filmdeki bu sözler içimde acayip hisler uyandıran bir sahneydi.

hokkabaz 11 Haziran 2007 08:36:06

5

Filmi tesadüfen televizyonda(TRT-Int) izledim. Türk Sinemasında çok fazla örneğini göremediğimiz gerilim türünde bir film olması nedeniyle ilgimi çeken bir film oldu. Belki de bu türde film yapma geleneğinin olmaması nedeniyle film başarılı bir yapım olmaktan uzak görünmekte. Filmin öyküsü Stanley Kubrick'in ünlü filmi ''The Shining'' le çok fazla paralellikler içermekte. Bunun yanında muhtemelen bütçenin yetersiz olmasının da etkisiyle filmin görüntü ve ışık yönetiminde pek çok hata eksiklik filmin izlenmesini zorlaştırmakta. Buna pek çok Türk filminde karşımıza çıkan en büyük eksikliklerden olan ''diyalog sorunu'' da eklenince maalesef film istenilen etkiyi yaratmaktan uzak düşmüş bana kalırsa.
En son ''Eve Dönüş'' filmiyle karşımıza çıkan Ömer Uğur'un önceki dönem yapıtlarını merak edenler filmi izleyebilirler...

Yandex.Metrica