Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kara Büyü (Drag Me to Hell)

Kara Büyü

7,68

(9 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 16 Ekim 2009 1 Saat 39 Dk Gerilim Korku Gerilim, Korku
IMAX 2d 2d

Yönetmen: Sam Raimi Sam Raimi

Ülke: ABD

Gişe: 56.240

Oyuncular: Lorna Raver, Bojana Novakovic, Adriana Barraza, Fernanda Romero, Jessica Lucas, Dileep Rao, David Paymer, Reggie Lee, Justin Long, Alison Lohman Devamını Gör...

Konusu : Christine Brown (Alison Lohman), Los Angeles’ta yaşayan bir ev kredisi uzmanıdır. Mesleğinde hırslı ve tutkuludur. Clay Dalton (Justin Long) adında yakışıklı bir erkek arkadaşı vardır. Hayatında herşey tam istediği gibidir. Ta ki, esrarengiz görünümlü Bayan Ganush’un (Lorna Raver) aldığı konut kredisinin vadesinin uzatılması talebiyle bankaya gelişine kadar… Christine bu noktada kararsız kalır. İçgüdülerinin sesini dinleyip yaşlı kadına istediği süreyi vermeli midir? Yoksa patronu Bay Jacks’ı (David Paymer) etkilemek için süre uzatma talebini reddetmeli midir? İkincisini seçerse ikramiyesini alacaktır. Christine ikincisini seçer; borcuna karşılık evden tahliye edilmesi için gerekli talimatı vererek Bayan Ganush’u zor durumda bırakır. İntikam hırsına kapılan yaşlı kadın Christine’ye Lamia adıyla bilinen çok güçlü bir büyü yapar. Artık Christine’in hayatı cehenneme dönüşmüştür. Şeytani güçlerin saldırıları ve karamsar erkek arkadaşı tarafından yanlış anlaşılması üzerine ruhunu ebedi lanetten kurtarmak amacıyla Rham Jas (Dileep Rao) adlı bir kahinin yardımına başvurur. Hayatı kabusa dönen Christine’in normal hayatına dönmesi için kahin büyüyü tersine çevirecek çılgınca bir süreç başlatır. Şeytani güçler giderek yaklaştıkça Christine artık akla hayale gelmeyecek bir kararla karşı karşıyadır: Lanetten kurtulmak için ne kadar ileri gidecektir?mansuryıldırım

19 Temmuz 2015 08:42

Kurgusu ve hikayesi iyi bir korku gerilim filmi tempolu heyecanlı bir film sam raimi bence korku türünde devam etmeli türün başarılı örneklerinden olan film kaliteli çekilmiş iyi oynanmış izlemeye değer iyi bir korku gerilim filmi.

Cevap Yaz

belgen25

18 Ekim 2013 01:47

senaryosu çok başarılı bir film ben çok beğendim

Cevap Yaz

sinan86

3 Mart 2013 20:51

Valla en çok beğendiğim gerilim filmi.. Sahneler hala gözümün önünde.. final sahnesi şahane idi...

Cevap Yaz

rasim78

4 Nisan 2010 20:49

Büyücü kadın hayli ilginç bir tipti. filmde aşırı komik sahneler var. Gerilim filmi tarzında olsa daha çok ilgimi çekecekti ama sürekli komik sahnelerle bölünmesi filmi bence iyi etkilemiyor.

Yine de başarılı bir yapım. Final sahnesinş tahmin etmiştim ve öyle de oldu. Justin Longun oyunculuğu güzeldi vs vs

Cevap Yaz

erdem-polat@hotmail.

3 Şubat 2010 20:17

karra büyü başarılı bir gerilim filmi.başroldeki kadın oyuncu iyi oynamış izlemeyenlere şiddetle tavsiye ederim.

Cevap Yaz

ne yapayım şimdi ben

3 Kasım 2009 13:57

Çok güzel bir senaryo'yla karşımıza çıkan sam raimi yine sinemada fırtınalar estiriyor...

Cevap Yaz

sinan05

30 Ekim 2009 02:31

Kara Büyü;lanet,ruh gibi esrarengiz şeyleri anlatan mükemmel bir korku filmi olmuş.Öyle sahneleri var ki insan kendini içindeymiş gibi hissediyor,hele o gerilim anları insanı müthiş bir korku sarıyor.Christe'nin bankaya gelen yaşlı bir kadının kredi teklifini geri çevirmesiyle kadının lanetine uğrar ve Christe'nin başına gelen korkunç olaylar.izlenmeye değer bir film.

 

Cevap Yaz

bozan1994

22 Ekim 2009 15:08

Benim uzun zamandır izlediğim en iyi korku filmlerinden biri gayet başarılı tavsiye ederim....

Cevap Yaz

inanna04

20 Ekim 2009 23:31

film korkutucu birçok sahneyle başlıyor ama sonlara doğru komik saheler var bence tüm o korku etkisini yitiriyor. izlemeyin derim ama siz bilirisniz tabi:)

Cevap Yaz
Yandex.Metrica