Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kıymık (Splinter)

Kıymık

6,95

(3 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 3 Nisan 2009 1 Saat 22 Dk Gerilim Korku Bilim Kurgu Gerilim, Korku, Bilim Kurgu
IMDb puanı: 6.4

Yönetmen: Toby Wilkins Toby Wilkins

Ülke: ABD

Oyuncular: Jill Wagner, Paulo Costanzo, Shea Whigham, Rachel Kerbs, Charles Baker Devamını Gör...

Konusu : Gezmeyi seven Polly ve doktorasını bitirmeye hazırlanan kitap kurdu sevgilisi Seth o haftasonu uzun süredir planladıkları romantik yıldönümü kutlamasını yapmaya karar verirler. Seth herhangi bir yerdeki bayağı bir motelde yıldönümü seksiyle kutlama yapacaklarını düşünürken; Polly bir kamp gezisi yapmalarında ısrar eder ve onu yıldızların altında yıldönümü seksi vaadiyle kandırmayı başarır. Ancak kamp yerine gelişlerinin üzerinden birkaç dakika geçmiştir ki Seth çadırı yanlışlıkla kırar ve ikili kamptan vazgeçip yeniden motel aramaya başlar. Ne yazık ki o anlarda polisten kaçan bir mahkum’un bu genç çift ve spor jipleri için başka planları vardır… Oklahoma Polisi Dennis için eyalet çapında geniş bir arama başlatmıştır. Fakat Dennis polislerin sandığı gibi Meksika’nın güneyine gitmemektedir. Onun başka planları vardır: Uyuşturucu bağımlısı kız arkadaşını bu bağımlılığından kurtarmak ve onunla birlikte kaçmasını sağlamak. Polly ve Seth’i ıssız ve ağaçlarla çevrilmiş boş otobanda gördüğünde yapacaklarına karar vermesi Dennis’in fazla vaktini almaz. Polly ve Seth ıssız otobanda ilerlerken yolun kenarında başı dertte ve yalnız görünen Lacey’i farkederler. Kıza yardım etmek ile ilgili tereddüt ettikleri anda Dennis silahını onlara çevirir ve artık kararları verecek olan kendisidir. Dennis için adam kaçırmak çocuk oyuncağıdır. Gece indiğinde, bu dörtlü için yolculuk korkunç bir felaket tablosuna dönüşecektir. Arabanın lastiğinin aniden patlaması, başlarına gelecek felaketlerin sadece başlangıcıdır. Dennis ve Poly lastiği değiştirirlerken, Seth ve Lacey de lastiğin neyin üzerinden geçerek patladığını araştırırlar. İlk anda yerde buldukları ezilmiş canlının ölü bir köpek olduğunu düşünürler. Fakat ilk bakışta ölü bir köpek gibi görünen yaratık, tanımlanamaz bir “şey”e dönüşür; belki de yalnızca kabuslarımızda görebileceğimizi düşündüğümüz bir “şey”e. Seth ve Lacey şahit oldukları bu organik canlının kanla beslendiğini ve var olma sebebinin sadece ve sadece hızla artan kan ihtiyacını gidermek olduğunu bilemezlerdi. Yaratık parazit bir virüs gibi kurbanlarının vücuduna işleyerek, onları içten içe tüketmekte, vücutlarını ele geçirmektedir ve bir sonraki adımda da ne istediğini bilir… Terk edilmiş bir benzin istasyonuna giren dörtlü; Lacey’in hayatına mal olan ve hepsini tehdit edecek olan beklenmedik keşfi yapması ile kendi içinde bölünür. Saniyeler içinde güç dengesi değişir. İmkansız gibi görünse de bu grup şimdi birlikte hareket etmek zorundadır. Aksi halde her biri teker teker can verecektir. Hızla büyüyen ölümcül yaratık gecenin karanlığında görüş alanlarında değildir ve millerce boyunca yardım gelmesi imkansızdır. Aralarında bağlılık ve güvenin pek mümkün görünmediği bu grup girdikleri benzin istasyonunda büyük bir ölüm-kalım savaşı verecektir.mansuryıldırım

15 Haziran 2015 07:16

Temposu ve hikayesi iyi olan bir film tadında 82 dakikada bitmesi filmin yararına olmuş filmin efektleri ve müzikleri iyi ve filmi izlenir kılan özellikleride bu aslında korku bilimkurgu ve gerilimin iyi harmanlandığı türün iyi örneklerinden olan film izlemeye değer.

Cevap Yaz

canatan

27 Ekim 2009 14:58

Çok güzel bir film.Sürükleyici,

Cevap Yaz

ssağlamçelik

13 Nisan 2009 10:20

film gerilim ve korku adına iyi bir film ama sonunun daha etkileyici olmasını beklerdim genel olaraka izlenebilecek iyi bir film.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica