Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Evdeki Düşman (Orphan)

Evdeki Düşman

7,83

(10 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 4 Eylül 2009 Gerilim Dram Korku Gerilim, Dram, Korku

Yönetmen: Jaume Collet-Serra Jaume Collet-Serra

Ülke: kanada, ABD

Gişe: 77.523

Oyuncular: Jimmy Bennett, Vera Farmiga, Peter Sarsgaard, Isabelle Fuhrman, Zeynep Özden Ayyıldız Devamını Gör...

Konusu : Doğmamış çocuklarının trajik ölümü Kate (Vera Farmiga) ve John’u (Peter Sarsgaard) perişan etmiş, hem evliliklerini hem de Kate’in kırılgan ruh halini olumsuz yönde etkilemiştir çünkü Kate kabusların ve geçmişinden gelen iblislerin pençesindedir. Hayatlarını bir nebze de olsa normale döndürmeye çalışan çift bir çocuk daha evlat edinmeye karar verir. Gerek John gerek Kate yöredeki bir yetimhanede Esther (Isabelle Fuhrman) adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler… ama Esther göründüğü gibi değildir. Ailesinin güvenliğinden endişe eden Kate, John’a ve diğerlerine Esther’ın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır. Ama uyarılarına kulak asılmaz ve belki de herkes için çok geç olana dek bu durum devam eder.vitruvian

28 Şubat 2015 10:26

Filmin ciddi sürprizleri var bunu kabul etmek gerek. Sıkıcı veya hayal kırıklığı yaratan bir film de değil. Ama ne bileyim, o kadar çok övülmüştü ki hem sağlam eleştirmenler hem de izleyici tarafından, insan daha daha efsanevi bir şeyler bekliyor tabii ki. Gerebilmesi ya da korkutması seyirciden seyirciye değişir ama şurası kesin ki, sinirlerinizi bozmayı çok ama çok iyi başarıyor. Film sonuna kadar kendisini size izlettiriyor.. Çünkü Isabelle Fuhrman, Ester karakterini çok iyi oynuyor. Küçük tatlı Aryana yine mükemmel, Anne Farmiga da çok başarılı. Film bu iyi oyunculukların yanında çekimlerin kalitesi ve güzelliği, ışığın, sesin, müziğin yerinde ve abartılmadan kullanılmış olması, konunun dağılmadan ilerleyişi, olaylar arasındaki bağlantıların çok iyi işlenilmiş olması, gerilimi ve Esther'e olan sinirinizin giderek artmaya devam etmesini sağlaması ile gerçekten başarılı. Eksileri ise sadece babanın biraz anlamazı oynaması bence.. Hastanedeki tokat sahnesinde yaşattığı katharsis ve bazı salonlarda bu sahnede alkış kıyamet kopması bu konudaki başarısını ortaya koyuyor filmin. Türün vasatı aşmayı başarabilmiş örneklerine nadiren rastlıyoruz,''Orphan'' onlardan biri. Olağanüstü Isabelle Fuhrman performansı için bile izlenir. Yönetmen böyle sürprizli gerilimleri seviyor, ben House of Wax filmini de beğenmiştim örneğin. Orphanı da beğendim ama bazı klişeler, filmin bazı yerlerinde zaman zaman sizi rahatsız edebilir. Beni biraz etmişti ki, finalindeki gerçek kurtarır gibi oldu. Beklentisiz izleseydim daha fazla memnun kalırdım kesinlikle. Çocuk oyuncular çok başarılı. Ve şunu da belirtmeliyim ki, Esther ve John sinirlerinizi öyle bir bozuyor ki film boyunca, uzun süredir bir filmde bu kadar sinir olduğumu ve yumruk atasımın geldiğini hatırlamıyorum. Evet film bu açıdan geriyor insanı,hem de bayağı bir. Başarılı bir gerilim. Gerilim filmleri arasında değer görmeyi hakkeden bir yapıt.

Cevap Yaz

abdurrahimersoy

2 Haziran 2014 13:23

arifyılmaz kardeşimiz tamamen doğru konuşmuş. Bu filme bayıldım doğrusu KESİNLİKLE İZLENMELİ!

Cevap Yaz

arifyilmaz

31 Mayıs 2014 02:06

Gerilim Filmi İstiyorsanız Bu Film Tam Adresi. Kesinlikle İzleyin Pişman Olmayacaksınız. Özellikle Filmin Sonu O Kadar Muhteşem Bitiyor Ki İzleyeli Yıllar Oldu Ancak Etkisi Hala Devam Ediyor Diyebilirim :)

Cevap Yaz

mlk

15 Ekim 2012 18:37

Korku adına pek bir şey barındırmasada gerilim açısından iyidi.

Cevap Yaz

pleiadess

9 Ağustos 2012 20:30

Film güzeldi gerilim sahneleri iyiydi,güzelim bir aile nasıl parçalanır Esther bize öğretiyor : ) sayesinde çocuklara yan gözle bakar olduk ne biçim hastalığı varsa : )

Cevap Yaz

portiangel

21 Kasım 2011 13:30

filmin son sahnelerinde anlıyorsunuz neler olup bittiğini başarılı bir gerilim filmi olmuş gerçekten.

Cevap Yaz

aynursa

8 Ocak 2011 19:26

gerilimi bol miktarda içinde barındırıyor ki...üzücü bir sonda duygusalık,gerilim birlikte harmanlanmış güzel bir film...

Cevap Yaz

ceyhun_mr

19 Mayıs 2010 02:15

son dönemde izlediğim en iyi gerilim filmlerinden biri.Korku-gerilim var bol miktarda ancak çoğu korku-gerilim filmindeki gibi mantıksızca değil.Senaryo mantıklı ve akıl dolu olmuş.Senaristin hayal gücü genişmiş.Yönetmen de işini iyi yapmış çünkü izlerken fazlasıyla geriliyorsunuz.Eğer iyi bir gerilim filmi arıyorsanız tercih edilebilecek bir film.

Cevap Yaz

leon_red

28 Mart 2010 12:47

evdeki düşman :) izleyen 1000 izlemeyen 1 pişman sonuç olarak 999 pişmanlığınızı boşa harcamayın :)

Cevap Yaz

demagoji

29 Eylül 2009 19:48

mükemmel bir film we sonu inanamayacagınız kadar ilginç bitiyor... herkes tarafından izlenmesi gereken bir film

Cevap Yaz
Yandex.Metrica