Boğaziçi Soygunu

6,89

( 5 kişi yorum yaptı )

Boğaziçi Soygunu

Sinema Filmi

1969

Filmde, bir festivalde sergilenmek için İstanbul’a getirilen tarihi eserleri kaçırmaya çalışan bir grup insanın hikâyesi konu edilir. Sadık Bey, İstanbul’da bir festival düzenleyecektir. Program için davetli ülkelerden değerli parçalar getirilecektir. Tutankamun’un kolyesi de bu festivalde sergilenmek üzere Mısır’dan İstanbul’a getirilmiştir. İstanbul Emniyeti, güvenlik için gerekli tedbirleri almıştır. Mısır’dan gelen parçayla Komiser Ekrem Bey, bizzat ilgilenecektir. Kolye’nin festivale kadar muhafaza edileceği kasanın anahtarı bir tek Ekrem’de bulunmaktadır. Ancak bir çete soygun için hazırlıklara başlamıştır bile. Sadık Bey’in oğlu Murat, Mısırlı davetli ile yakından ilgilenmektedir. Polis, Mısırlı manken İlham’dan şüphelenmektedir. Festivalde tanıştığı Türkan’la ilişkisi sebep olmuştu r bu şüpheye. Polisin önünde zor bir dava vardır.

Künye

Yönetmen Hüsamettin Mustafa
Senaryo
Yapımcı Hürrem Erman
Görüntü Yönetmeni Bob , Kaya Ererez
Süre 78 dk
Tür Macera
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Soygun Daha Fazlası

Ekip

Yapım Ekibi Semih Sezerli (Yapım Amiri)
Ses Ekibi Yorgo İlyadis (Ses Kayıt)

Firmalar

Erman Film (Yapım)
Erman Film (Seslendirme)
İpek Film (Renklendirme)

Son Yorumlar (5)

hayrivarol avatar hayrivarol 29 Eylül 2019 17:35:51

6

Bu filmin başrolü Yusuf Sezgin denilemez.. Filmin baş oyuncuları Mine Soley, Kemal Şinnavi ve Cahit Irgat'tır. Daha çok onlar üzerinden yürümüş.. Yusuf Sezgin çok az rolü var ve etkin değil..

performer avatar performer 08 Temmuz 2015 21:01:27

6

yönetmen mısırlı olduğu için tam bizden bir film olmamış.

beyzacetin avatar beyzacetin 05 Ocak 2013 13:48:06

3

Mine Soley in gençlik yıllarını izlemek hoşuma gidiyor. İlginç bir yüzü var. Ama filmi beğendiğimi söyleyemem. Zaten macera filmi sevmem ama bu film de hiç başarılı degil bence.

yurekten06 03 Eylül 2012 11:59:46

8

Sırf eski İstanbul'un boğaziçi görüntülerini izlemek için bile izlenir. 8/10

kartal tibet tutkunu avatar kartal tibet tutkunu 30 Temmuz 2012 00:21:07

6

Bir kolye soygunu olayını anlatan bir nevi mecara filmi. Ayrıca Mısır ortak yapımı. Yusuf SEZGİN Başrolde ama bence filmide hiç bi katkısı yok denebilir derece rol verildiğide görünmekte. Oysa daha fazla etkin bir rol verilebilirdi kendisini 6/10 pua n.

Yandex.Metrica