Günah Şehri: Uğruna Öldürülecek Kadın

8,11

( 3 kişi yorum yaptı )

Günah Şehri: Uğruna Öldürülecek Kadın

(Frank Miller's Sin City: A Dame to Kill For)

Sinema Filmi

2014

Adaletin kesinlikle kol gezmediği bu karanlık şehirde, acımasız katiller kendilerinden ümitsizce intikam almak isteyenlerin tepesine binmek üzeredir. Hepsinin yolu, Günah Şehri’nin ünlü kulubü Kadie’s Club Pecos’da kesişir.
Filmin açılışında, Marv (Mickey Rourke) kendini tam bir karmaşanın içinde bulur ancak buraya nasıl geldiğini hatırlamaya çalışmaktadır.
Öbür yanda, kendine fazla güvenen genç kumarbaz Johnny (Joseph Gordon-Levitt) şansını şehrin en azılı kötü adamı olan Senatör Roark’ın (Powers Boothe) oyun masasında denemektedir.
Roark, aynı zamanda Nancy’nin de (Jessica Alba) baş düşmanıdır. John Hartigan’ın (Bruce Willis) kendini öldürmesinden sonra keder ve öfkeden deliren Nancy, intikamını almak için her yolu deneyecektir.

Künye

Yönetmen Frank Miller , Robert Rodriguez
Senaryo
Yapımcı Sam Englebardt , Victor Hadida , Aaron Kaufman , Marty P. Ewing , Sergei Bespalov , Samuel Hadida , Kia Jam , Elizabeth Avellan , Robert Miller , Robert Rodriguez
Müzik Carl Thiel , Robert Rodriguez
Görüntü Yönetmeni Robert Rodriguez
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 22 Ağustos 2014
Süre 102 dk
Tür Aksiyon, Gerilim, Polisiye
Ülke ABD

Firmalar

Pinema (Dağıtımcı)
Hasılat 995.880,0 TL
Toplam İzleyici 79.724
Vizyonda Kaldığı Hafta 6 Hafta

Son Yorumlar (3)

kemerlee avatar kemerlee 12 Kasım 2014 19:38:34

7

Hollywoodun B filmi aşığı yaramaz çocuklarından biri olan Robert Rodriguezin son on yılda aşırıklarıyla ünlü bir sinemacı haline gelmesiyle(ilk çıkışıda bu yöndeydi ama işin cılkını çıkardı) 2005’te Miller ve Tarantinoyla birlikte yarattığı efsane Si n city’nin bir türlü gelmeyen devam filmlerine beklenti inanılmaz düşmütüki(en azından benim açımdan) bu yıl çok büyük gecikmeyle çıkan ikinci filmimiz basit bir taklitten(devam filmi gibide) öteye ulaşamadı. En başta yer alan üç hikayede oldukça basit ve klişe; bir famme fatele öyküsü, babasına kendisini ispatlama peşinde bir üçkağıtçı ve geçen filmden miras kalan bir intikam öyküsü. İlk filmin başlangıcına yönelik sunulan unsurlar biraz havaya girmnizi sağlıyor, buna görüntü yönetiminin yine çok başarılı olması ve Marvın varlığıda eklenince keyifleniyorsunuz ama sahne tasarımının baştan savmalığı, abartılı sahnelerin çokluğu ve Marvın olmadığı her sahnenin ilginç olmaktan uzak olmasıyla tad kaçıyor.Frank Miller bir çizgiroman dahisi olabilir ama kendi çektiği Spritte’de kanıtladığı gibi sinema dünyasındaki yeteneği Ed Wood kadar anca, yani bir kendini dizgenleme sorunu olan yönetmenle bir tecrübesiz ve yeteneksiz yönetmenin ortak çalışmasından muazzam dünyasına rağmen yetersiz bir film çıkmış ortaya. Aynen Star Wars’ün ikinci üçlemesinde olduğu gibi, kağıt üzerinde iyi durması perdede aynı şekilde duracağını yada sunabileceğinizin bir kanıtı değildir.Eğer iflah olmaz bir Sin city fanatiğiseniz benim gibi (on defa seyretmişimdir) mutlaka seyredicek, Marvlı sahnelere defalarca bakıcaksınız ama 2007’de ilk duyrulduğunda beklediğimiz devam filmi bu değildi, bu olmamalıydı.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 31 Ağustos 2014 09:31:23

7

İlk film kadar iyi olmasada yine keyifle izlenen çizgi roman tarzı başarılı bir film.

erdem-polat@hotmail. 04 Şubat 2010 11:24:02

sincity 3 sabırsızlıkla bekliyorum jonny deep başrolde oynayacakmış heyecanla bekliyoruz efendim.

Yandex.Metrica