Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Robin Hood (Robin Hood)

Robin Hood

8,33

(10 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 14 Mayıs 2010 2 Saat 11 Dk Aksiyon Dram Aksiyon, Dram
IMAX 2d 2d
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Ridley Scott Ridley Scott

Ülke: ingiltere, ABD

Gişe: 491.609

Oyuncular: Eric Rulliat, Giannina Facio, Joseph Hamilton, Ralph Ineson, Abraham Belaga, Nicky Bell, James Burrows, Nicolas Simon, Ned Dennehy, Ruby Bentall Devamını Gör...

Konusu : Kral Richard'ın ordusunda Fransızlara karşı hizmet verirken sadece kendi çıkarlarını düşünen Robin, Nottingham'a gittiğinde despot ruhlu şerifin baskısı ve ağır vergilerle inim inim inleyen bir kasabayla karşılaşır. Orada Lady Marion adlı dul bir kadına aşık olur. Ancak Lady Marion'ın, ormanlardan gelen bu adamın hareketleri ve kimliğiyle ilgili bazı kuşkuları vardır. Sevdiği kadının kalbini kazanmak ve kasabayı kurtarmak isteyen Robin, kendi yaşam tarzına uygun insanlardan bir çete kurar. Şerifin adaletsizliğini yok etmek için üst sınıftan işbirlikçileri teker teker avlamaya başlarlar. Ülkeleri on yıllardır süren savaştan yıpranırken, yeni kralın yetersiz kanunlarına karşı mücadele veren; içten ve dıştan gelen tehlikelere göğüs germek zorunda kalan Robin ve adamları, hayatlarının en büyük macerasına yelken açarlar. Bu sıradışı kahramanlar ve müttefikleri, ülkeyi kanlı bir iç savaşın içine düşmekten kurtarıp İngiltere’ye bir kez daha zaferle döneceklerdir.export35

2 Eylül 2011 12:03

Robin hood beni sardı aksiyon olarak değil duygu olarak...

Cevap Yaz

LaST_LeaF

21 Eylül 2010 22:42

Çok da fena sayılmaz ancak Robin Hood'dan çok Nottingham Baron'u olarak geçiyor Russell Crowe filmin bir sahnesi dışında Robin Hood tarzı olay yok açıkcası filmin teması pek de beklediğim gibi çıkmadı ve de biraz fazla uzun bir film varmış seyirciyi kendinde tutamıyor

Cevap Yaz

grübchen

9 Eylül 2010 20:43

hayal kırıklığı....yalandan uzatılmış,insanın uykusunu getiriyor

Cevap Yaz

ceyhun_mr

8 Eylül 2010 03:25

süre ikibuçuk saat olunca ve film de tarihsel olunca doğal olarak dolu dolu bir film bekliyorsunuz.''Cesur yürek'' gibi,''gladyatör'' gibi müthiş örnekleri var çünkü.Hele de yönetmen koltuğunda bir usta oturuyorsa bekenti daha da artıyor.Ridley scott'a laf yok.Savaş sahnelerinde de,genel bütünlükte de başarılıydı.Ancak senaryo, böylesi malzeme bakımından kuvvetli potansiyele sahip efsanevi hikayede hafif kalmış,üstelik süre kısıtlaması da olmamasına rağmen.Böyle bütçe ve oyuncularla hiç şüphesiz daha görkemli bir biçimde ''işte böyle ortaya çıktı robin hood'' denilebilirdi.Oysa büyük övgüleri alarak bir 'klasik' olma şansı kaçmış.Buna rağmen yönetmen ve oyuncu performansları ve efsanevi tarihsel hikayenin potansiyeli ile izlenebilecek bir film.  

Cevap Yaz

deep_impact

4 Eylül 2010 22:06

oyuncu performansları gayet iyi, savaş sahneleri oldukça inandırıcı. bunlardan yana sorun yok ancak senaryo daha iyi olabilirdi. 2 saati aşkın zaman izliyorsunuz ama sıkılıyorsunuz açıkcası. robin hood'un nasıl robin hood olduğunu anlatmış ama gladyatör filminden esinlenilerek yapılmış sanki.

tüm bunlara rağmen izlenebilitesi var filmin. sırf crowe için bile izlenir kanımca..

Cevap Yaz

inanna04

20 Haziran 2010 22:21

etkileyici bir film. izleyin mutlaka. görüntüler çok iyi. savaş sahneleri mükemmel bence...

Cevap Yaz

Konyali_ERSIN

21 Mayıs 2010 23:03

 

Robin Hood filmini sinema'da izledim ve umdugumdan biraz uzaklarda..

Sadece Cate Blanchet ve Russel Crowe iyi oynadi ve filmin görüntü yönetmeni iyiydi bence.. Filmin basinda direkt olarak aksiyon sahneler vardi ve sonu bence müthis bitmisti ama film 135 dk. sürecek bir film mi? Hayir derim .. Senaryo daha akici olabilirdi.. 

Bu film Cate Blanchet, Russel Crowe ve görüntü/effekt icin izlenilmesi gerekir.

Cevap Yaz

afarikan

21 Mayıs 2010 15:51

Görüntüle ve aksiyon insanları etkileyebilir tabi ancak ben filmden fazla etkilenmedim senaryo daha iyi olabilirdi sanki. Sizi baştan sona tek bir solukta izletecek kadar etkileyici bir film değil bence ancak güzel olan yerleri de vardı.

Cevap Yaz

Yuxel1907

14 Mayıs 2010 23:57

Film, düşündüğüm kadar güzel değildi. Ancak tamamen de kötü diyemem. Bunu uzun uzun izah edeyim.. Film, klasik Robin Hood hikayesinden daha farklı ve arada Baraveheart'ın bir kopyasını seyrediyorum diye düşündüğüm bile oldu. Senaryosu güçlü değil; ancak görüntüler gerçekten güzel, filmde K.Costner'ın oynadıgı Robin Hood filmi kadar olmasan bir Haçlı Seferleri eleştirisi var. Ancak Kevin Costner'ın oynadığı Robin Hood filmi her açıdan bu filmden daha güzeldi..

Cevap Yaz

emre84

6 Kasım 2009 11:00

Umarım başarılı bir film olur cast mükemmel

Cevap Yaz
Yandex.Metrica