Yenilmez

8,42

( 2 kişi yorum yaptı )

Yenilmez

(The Human Factor - Invictus)

Sinema Filmi

2009

Film, Nelson Mandella’nın (Morgan Freeman) ülkesinde birliği ve beraberliği sağlamak için Güney Afrika futbol takımı kaptanıyla (Matt Damon) yaptığı işbirliğinin ilham verici hikayesini anlatıyor.

Yeni seçilen Nelson Mandela, milletinin ırk ve ekonomik nedenlerden dolayı ayrımcılığa uğradığını bilmektedir. Mandela sporun uluslararası dili sayesinde insanları birleştireceğine inandığı için, 1995 Dünya Kupası’nda inanılması güç bir çıkış yapan Güney Africa futbol takımını destekler.

Künye

Yönetmen Clint Eastwood
Senaryo
Yapımcı Robert Lorenz
Vizyona Giriş Tarihi 26 Şubat 2010
Tür Biyografi, Dram
Ülke ABD

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 179.663,0 TL
Toplam İzleyici 15.565
Vizyonda Kaldığı Hafta 14 Hafta

Son Yorumlar (2)

leon_red avatar leon_red 30 Ekim 2010 11:20:10

her anlamda çok başarılı bir yapım senaryo,oyunculuk performansları,yönetmen vs vsanlatılmak isten her ne varsa ancak bu kadar başarılı bir şekilde anlatılabilirdi ve anlatılmış izleyin yakın bir geçmişe hayal perdesinden tanıklık edin.....renklerin bir önemi yoktur asıl olan üzerinde yaşadığınız vatandır. NELSON MANDELA  

bodom avatar bodom 01 Mart 2010 23:18:03

10

her şeyi ile harika bir film oyunculuk deseniz morgan freeman var senaryo muhteşem ve gerçek bir öykü yönetmen koltuğunda da yılların birikimi clint eastwood... mandella'nın hayatının hapisten sonra ki kısmının anlatıldığı filmde rugby maçlarının sah neleri çok iyi olduğu film bir halkın nasıl kaynaşacağını annatılıo.

Yandex.Metrica