Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Frankenstein Ve Ben (Frankenstein and Me )

Frankenstein Ve Ben

9,11

(1 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 31 Dk Fantastik Aile Fantastik, Aile

Yönetmen: Robert Tinnell Robert Tinnell

Ülke: kanada

Oyuncular: Jamieson Boulanger, Ricky Mabe, Polly Shannon, Louise Fletcher, Myriam Cyr, Burt Reynolds, Ryan Gosling, Beki Lantos Devamını Gör...enigmacuture

7 Mayıs 2009 23:08

Yönetmen Robert Tinnell, bu filmi hangi gaye ile çekti; en önemlisi Les Williams(Burt Reynols), bu filmde neden oynadı anlamak mümkün değil. Filmin tanıtım kapağında yer alan şekle aldanarak filmi izlemiş bir izleyici olarak şunu diyebilirim ki bu filmin türü yok. Korku değil fantastik değil, komedi değil. Belli ki bu aldatıcı şekil iltibas yaratmak, izleyiciyi kandırmak için konmuş.

Filmde yer alan bir Frankenstein kuklası ve onun etrafında gelişen olaylar bir çocuk gözü ile anlatılmak istenmiş. İyi de bir çocuk filmi için Frankenstein nasıl bir başlangıç noktası olabilir ki? Çünkü biz bu sembolü kötü ve uykularımızı kaçıran bir kabus olarak biliyoruz. Yani senaryoda biraz daha oynansa oturup Frankenstein için göz yaşı dökeceğiz. O denli başarısız bir film olmuş ki şimdiye kadar izlediğim bir türü olmayan kategori dışı filmler arasında en kötüsü.

Sırf film yapmış olmak için ya da para için tüm dünyaya mal olmuş bazı kuram ve yaratıkların, hiç yaşamamış olsalar bile, tamamen farazi varsayımda bizdeki değerleri nedeni ile bu denli ucuzlaştırılmaması gerektiği kanısındayım. Belli ki bir korku ve gerilim konusu yaratık ile dalga geçilmek istenmiş.

Senaryoya gelince sanırım senaristler oyunculara, içinizden geldiği gibi oynayın şeklinde bir beyanatta bulunmuş. Oyuncuların ne dediği belli değil. Konu belli değil. Akış yok. Filmde final de yok.

Kötü, yapmacık, samimiyetsiz bu filmde beğenilecek tek bir kare bulamadım.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica