Canın Cehenneme

8,14

( 3 kişi yorum yaptı )

Canın Cehenneme

Sinema Filmi

1965

Birbirine çok benzeyen iki kardeşin başına gelen olayları konu alır. Cemal ile Kemal kardeştir. Cemal, zengin bir kadınla evlidir. Karısının servetine konmak için sevgilisi Ayla ile birlikte plân yapıp onu zehirleyerek öldürür. Kemal, ağabeyi Cemal’den bir miktar borç ister. Cemal istediği parayı vermeyince, Kemal şantaja başvurur. Cemal, meseleyi kökünden halletmek için Kemal’i öldürmek ister. Fakat ikili arasında yaşanan kavgada Cemal ölür. Kemal, Cemal’in cesedini denize atıp onun yerine geçer. Ancak Cemal’in geçmişi peşini bırakmayacaktır.

Künye

Yönetmen Aram Gülyüz
Senaryo
Yapımcı Göksel Arsoy
Görüntü Yönetmeni Çetin Gürtop
Tür Macera
Ülke Türkiye

Firmalar

Göksel Film (Yapım)

Son Yorumlar (3)

unut avatar unut 30 Mayıs 2013 13:46:53

8

filmi beğendim özellikle aysel tanju çok başarılıydı

benimsinema avatar benimsinema 17 Kasım 2012 19:33:07

6

tanju gürsu bu sefer iki rolde, hatta bu filmde turgut özatay bile iyi rolde, cok nadir rastladigimiz bir olay....ozamanlarda tanju gürsuda yapimcilik yapmasina ragmen, göksel arsoyun bu filmde yapimci olmasi ilginc tabii...siradan bir macera filmi.. .

capone avatar capone 23 Ağustos 2008 20:51:08

6

Kemal ve Cemal ikiz kardeşlerdir.Cemal yaşlı bir kadınla parası için evlenmiş ve onu öldürerek paralarına konmak istemektedir.Kemal ise sokaklarda avarelik edip çektiği hayattan kurtulmak istemektedir.Kardeşi Cemal'i istemeden öldürerek onun yerine g eçer ve cinayetin aydınlanmasını sağlar.İzlenebilir bir macera filmi

Yandex.Metrica