Büyük Gözler

7,79

( 1 kişi yorum yaptı )

Büyük Gözler

(Big Eyes)

Sinema Filmi

2014

Şahsına münhasır sinema insanı Tim Burton’ın yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği BÜYÜK GÖZLER (BIG EYES) filmi, ticarileşme konusunda devrimlerin yaşandığı, popüler sanatın kitleleri etkilediği 1950’lerin sonu, 1960’ların başında dönemin en başarılı ressamlarından biri olan Walter Keane (CHRISTOPHER WALTZ) ve eşi Margaret’ın (AMY ADAMS) gerçek hikayesini anlatıyor. Bu sanatçı, anlaşılmaz ve karmaşık görünen, büyük gözlerle resmettiği portrelerle sıra dışı bir üne kavuşur ancak gerçek çok geçmeden ortaya çıkar; bu resimler Walter tarafından değil, eşi Margaret tarafından ortaya konmuştur ve Keane ailesinin çığ gibi büyüyen bir yalanın içinde yaşadığı anlaşılır. BÜYÜK GÖZLER (BIG EYES), Margaret’ın bir sanatçı olarak uyanışını, resimleriyle yakaladığı iz bırakan başarısını ve çoktan u luslararası üne kavuşmuş eşiyle yaşadığı çalkantılı ilişki sürecini konu alıyor.

Künye

Yönetmen Tim Burton , Scott Alexander , Larry Karaszewski
Senaryo ,
Yapımcı Brendan Ferguson , Bob Weinstein , Tim Burton , Harvey Weinstein , Lynette Howell , Scott Alexander
Müzik Danny Elfman
Görüntü Yönetmeni Bruno Delbonnel
Vizyona Giriş Tarihi 06 Mart 2015
Süre 106 dk
Tür Biyografi, Dram
Ülke ABD

Ödüller

En iyi Kadın Oyuncu - komedi (72. Altın Küre Ödülleri-2015)

Firmalar

Mars Entertainment Group (Dağıtımcı)
Hasılat 167.131,76 TL
Toplam İzleyici 11.167
Vizyonda Kaldığı Hafta 7 Hafta

Son Yorumlar (1)

leon_red avatar leon_red 18 Mart 2015 01:18:11

7

Adam: Hırsız, bencil, megaloman, aptal, yetenek yoksunu ve deli cesaretine sahip...Kadın :Pasif, cahil, zeki, asosyal, korkak, bağımlı, hayal gücü yüksek ve saf yetenek sahibi...
Film: Başarılı... Hikaye: Gerçek...Christoph Waltz: Karaktersiz bir kar aktere öyle bir hayat vermiş ki yolda görseniz yüzüne tükürürsünüz ( Türk izleyicisi için geçerli ) o kadar başarılı anlayacağınız... Amy Adams: Margaret Keane'nin kendini oynama imkanı olsaydı bu kadar etkileyici olamazdı.

Yandex.Metrica