Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yasak Bölge 9 (District 9)

Yasak Bölge 9

7,85

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 6 Kasım 2009 1 Saat 52 Dk Aksiyon Dram Bilim Kurgu Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu
IMAX 2d 2d
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Neill Blomkamp Neill Blomkamp

Ülke: ABD

Gişe: 46.568

Oyuncular: Ryan Whittal, Antony Sarak, Billy Somagaca, Michelle Ayden, Phillip Mathebula, Claudine Bennent, Mahendra Raghunath, Sibulele Gcilitshana, Norman Anstey, Nick Boraine Devamını Gör...

Konusu : 30 yıl önce uzaylılar dünyayla ilk bağlantılarını kurarlar. İnsanlar onlardan ya bir saldırı ya da büyük bir teknolojik ilerleme geleceğini bekliyorlardır. Fakat hiçbiri olmaz. Aksine, kendi gezegenlerinde son hayatta kalan uzaylılar sığınmak için dünyamıza gelirler.Tüm dünya devletleri onlarla ne yapacaklarını tartışırken, yaratıklar Güney Afrika'da District 9 olarak tanımlanan bir yere geçici olarak yerleştirilirler. Artık, uzaylıların dünyada bulunmasıyla ilgili sabırlar tükenmiştir. Uzaylılar üzerindeki kontrol, Multi-National United (MNU)'a verilmiştir. Bu özel şirket eğer uzaylıların silahlarından yapabilirlerse muazzam paralar kazanma peşindedir. Fakat şirket başarısız olmuştur, çünkü silahların aktivasyonu için gereken şey uzaylı DNA'sıdır. Bir MNU çalışanı olan Wikus van der Merwe, DNA'sını değiştiren gizemli bir virüsü kapınca, insanlar ve uzaylılar arasındaki tansiyon had safhaya gelir. Aynı zamanda Wikus en fazla peşinden koşulan ve en değerli adamı olmuştur. O, uzaylıların teknolojisini çözecek anahtardır. şimdi Wikus'un bulunduğu düşmanca ortamda saklanacak sadece bir yeri vardır: District 9.



mansuryıldırım

11 Mayıs 2015 04:44

Son dönemin en iyi bilim kurgu filmlerinden biri gerçekçi bir havası var ayrıca içinde mizah da var ve filme renk katmış kaçırılmaması gereken harika bir bilim kurgu filmi.

Cevap Yaz

enginyuksel1982

8 Eylül 2012 16:06

özgün bir senaryo ve güzel efektler 8/10

Cevap Yaz

orda olmayan adam

1 Ocak 2010 01:11

Harika bir bilim kurgu filmi. 2009'da izlediğim açık ara en iyi film. Uzun zamandır böyle bir şaheser izlememiştik. Ayrıca filmi izleyip de ardından ön yargı dolu olabilmek ve Peter Jackson yüzünden filme laf atmak çok şaşırtıcı geldi. 

Cevap Yaz

shezo

27 Kasım 2009 16:40

Peter Jackson kaynaklı olması muhtemel,bir miktar abartıldığını düşündüğüm film.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica