Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

46-okunen No Koi (46-okunen no koi )enigmacuture

17 Mayıs 2009 16:43

"Takashi Miike" bir yönetmen olarak bu filmde sadece tek bir amaca hizmet etmek istemiş: İpin ucunu olabildiğince kaçırmak... 

Homo-erotizmi ve aykırı seksolojisi üzerine yapılmış belki de en sert film. Film bu denli sert ve göze parmak sokan cinsten olunca yorumun da biraz sert olacak hayliyle. 

Türkiyede safece filmlere ve dizilere komedi olsun diye konan travesti ve gay bar sahneleri bu filmde o denli gerçek ki izlemek biraz zor ve yorucu.

Japon Mangaları hoşunuza gider mi? Eminim gider, dünyada taklit edilemeyen bu kusursuz yaratıcılık örnekleri bu filme ayrı bir tat vermiş. Eçcinselliği ruh odaklı olarak irdelemek isteyen Japon düşünsel evreninde her ne kadar sevgi ve aşk teması var gibi görünse de mastürbasyon ve sevişme sahneleri ile diğer benze filmleri rafa kaldırmak isteyebilirsiniz.

Hollywood yapımı ve bol oscar ödüllü homo-erotik popüler filmler bu filmin yanında mum gibi sönmeye mahkum maalesef. Filmde aşk ve romantizm, sokaklarda ve yaşayan hayatta aranmaya çalışılıyor. Popüler olma gayesi de olmayan film Japonya"nın bilinmeyen gizli hazinelerinden biri bana göre.

Film hala söylenecek sözü olan aşkların filmi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica