Cemil

Yorumlar

AlınYazısı avatar AlınYazısı 15 Mart 2017 09:53:47

10

CEMİL;
Sahibi olduğu Kutsal mesleği’nin şerefli, onurlu bir o kadarda gururlu bir memurudur.
Asil ve gerçekçi bir adam. Belinde taşıdığı silahın ve cebinde sakladığı polis kimliği’nin gerçek savunucusu.
Haksızlığa adaletsizliğe Yumruk sallayan içinde yanardağlar patlayan KOMiSER CEMİL.
Değişmiş bir dünyanın içinde. Şereften ve merhametten yoksun, insanları canlı canlı yok edenlere karşı tek bir bütündür O.
Batının hakimiyetini kurmak istediği vatan topraklarında gençliğin ve çaresiz canlıların birer birer heba oluşu onun en çok korktuğu ve hepsinin intikamını bir çırpıda almak isteyen biridir KOMİSER CEMİL.
Ona verilmiş olunan bu kutsal mesleğin gereğini yerine getirmek için didinen Şerefli bir Polistir.
Ufak yaşta uyuşturucu illetinin batağına düşen masum insanlara baktığı o sahne herşeyi anlatmaya yeterdir.
Arkada çalan Cem Karaca şarkısı ile süslenmiş olan bu bakış sahnesi, bitmişliğin ve umutsuzluğun yansıttığı anlamlı bir sahneydi.
Yönetmenlik Koltuğunda kısa bir süre önce aramızdan ayrılan Melih Gülgen var. Cüneyt Arkın’ı her iki filmde de Toron Karacaoğlu seslendirmiş. Bence yerinde bir seçim olmuş.
Dönemin ülkesinde böyle bir senaryo ile böyle bir film çekmek cesarettir.
Yakaladığı ve ağına takılan suçluları olay üstünde tevkif eden CEMİL, sigaran varmı deyip
Yaşamış pisliğine karşı bir nebze teselli olsun diye dumanı içine çeker ve diğer nefesi suçluya sunar.
Toplum bozuk ve düzen kötü, zorluklar girdabında çırpınanlar Cemil’e göre suçlu değil asıl suçlu olanlar suça itilenlerin arkasında duran bu suçtan keyif çatan görünmeyen Büyük Patronlardır.
Film yönünü ağırlıklı olarak Uyuşturucu illetine çekmiştir
. Keyif ve şehvet verici maddeler ile kendini kaybedip bi kaç dakika zevk yaşayan, patronların düzenlediği seks partilerinde dejenere olup öz yaşantılarını unutan zavallı gencecik masum insanlar.
Hınç ve Babacan filmlerinde olduğu gibi. Cemil’in Kendine has bir yöntemi candan yaklaşımı ve topluma sürekli kucak açan suça itilmiş olanı yine topluma kazandırmak için çabalayan bir polistir. Cüneyt ARKIN yine yaşayarak oynamış. Ve Cemil’in finali Cemil Dönüyor filmine kapı açmıştır.

Delioğlan11 avatar Delioğlan11 06 Nisan 2016 18:01:01

8

filmi izledim çok beyendim ve etkilendim 8 puan verdim

bysiirtli56 avatar bysiirtli56 10 Mart 2016 02:20:57

10

mükemmel bir film olduğu seri olarak devam etmesinden de anlaşılıyor fakat hiçbiri bu film gibi başarılı olamadı pek.zamanında birçok kişiye polisliği sevdirmiş nadir filmlerden

sinemaadamı avatar sinemaadamı 30 Kasım 2015 12:07:15

bi sigara versene amirikan sigarası şak şak şaak replikleri ve kavga sahnelerindeki yumruk efektleri unutulmayacak bir film. randevu evini basıp kesik ali yakarlar ondan sonra kesik ali bi sigara ver der tam bu repliği söyleyecekken tv i de bu kısım direkt makaslanır. kesik alinin başına sandalye vurduğu sahnede dahil. ondan sonra kudret karadağla olan sahnesi göğsü açık kadınlar bulunduğundan kanal 7 de sahne şutlanır kanal 1 yarım yamalak gösterilir. altan günbayın yanına gelip ifadesini alacağı sahne de tv lerde kesilme olasılığı olan sahne zaten alev altının sahnelerini bile yarım yamalak seyredilibiyorduk ama en sonunda orjinali seyrettikte ne oldu bu kez de görüntü kayıktı. malesef bu filmi daha restore bile etmediler etseler ne olcak bu kezde restore edilirken filmden 10 dk kesiyorlar görüntü hd ama 92 dk olan film 80 dk oluyor.

ugurcan010203 avatar ugurcan010203 01 Ekim 2015 09:29:58

bence çok başarılı bir film tavsiye ederim

Caligula83ersin 01 Ağustos 2014 02:06:25

9

Bi türlü kesintisiz izleyemedim. Bi DVD'ye ciksada rahat etsem diye düsündüm, müthis bir polisiye.

Amerikayi karaliyan bir Film, ama bu ufak konuyu bir köseye at dimizda, cok yüksek kalitede bir macera filmi bizi bekliyor.

Baya saglam dövüs sahnele ri var.

Yandex.Metrica