Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Teksas Katliamı 2 (The Texas Chainsaw Massacre 2)

Teksas Katliamı 2

6,75

(2 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 29 Dk Korku Komedi Korku, Komedi

Yönetmen: Tobe Hooper Tobe Hooper

Ülke: ABD

Oyuncular: Dennis Hopper, Caroline Williams, Jim Siedow, Bill Moseley, Bill Johnson, Ken Evert Devamını Gör...

Konusu : Testere ile insanları parçalayan -hatta elde ettikleri kaliteli, sinirsiz insan etlerinin bir kısmı ile yemek yapıp yarışmaya katılan- çılgın bir aile ve bu aile ile savaşmaya kararlı bir adamın yer yer komik dehşet veren öyküsü.baran34

22 Ocak 2013 02:01

İlk filmin devamı olarak çekilmesi düşünülen fakat baş karakter Leatherface rolünü oynayan Gunner Hansen'e yapılan 1250 dolar haftalık teklifini kabul etmemesi(ilk filmde 800 dolar almıştı) ve diğer bir takım nedenlerden dolayı L.M. Kit Carson tarafından yeniden bir senaryo yazılmıştır. Yapım şirketi sahibi İsrail'li Menahem Golan ve Yoram Globus adına Cannon şirketinin direktifleri ile senaryo değişmiştir. İlk filmde ki otostopçu Edwin ilede anlaşılamamış yerine Haloween filminin oyuncusu Bill Moseley Chop-Top(metal kafa) karakteri ile karşımıza çıkıyor. Aslında filmin konusu Amerikalı cani ve nebbaş Ed adlı yaratığın yapmış olduğu çirkef işlerin beyazperdeye abartılarak yansımasıdır. Özellikle filmin değişik sahnelerinde gördüğünüz kafatasından yapılma çanak çömlek, aksesuarlar ve yüzülmüş deriler Ed'in yakalandığında evinden çıkan malzemeler. İlk film gibi bu da bir kara mizah türüne giriyor. Yani öyle bir korku filminden çok iğrençlik ve tiksindirici özelliği ile beraber yer yer güldürü öğelerinin olduğu garip bir yapım. İzlemek isteyenlere tavsiyem filmi yemek,çay ve meyve faslından sonra seyredin ne demek isteğimi filmi izlerken anlıyacaksınız.

Cevap Yaz

enigmacuture

25 Mayıs 2009 18:25

Vantia(Carolina Williams) rock"n roll ağırlıklı bir radyonun güzeller güzeli dj"i iken radyo proğramında çaldığı bir dehşet kaydı ile motorlu testereli katil ailenin bir anda nefretini kazanıyor.

Ağaç testeresi ile insan bedeni parçalamaya bilhassa meraklı olan Deri Surat(Bill Johnson) kıza aşık olduğu için öldürmekten vazgeçiyor. Yaratığa benzeyen görünüşü ile cinsel uyarımlarının harekete geçmesi ilginç olduğu kadar komik de. Hatta kızı kendine benzetmek için öldürdüğü kurbanın surat derisini çıkararak kızın suratına yamıyor. Oldukça ihtiraslı bir aşk sözkonusu :)

Çok komik bir film. İzlerken miğdeniz ağrıyabilir. Yer yer iğrenç ve tiksindirici olsa da övgüyü hak ediyor.

Solak(Dennis Hopper) ise müthiş...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica