Cibali Karakolu

Yorumlar

erhaab avatar erhaab 04 Ekim 2017 02:27:31

6

''Evrensel toplumda iş düzeni sağlar kişi;

Salt inanış önyargılarınızla denk yürürlükteki götürülüğünüzü uygulamak amacındayız. Bir kapı yanına dek denk olukluğunuz söz konusudur. Şayet bir sakıncanız yoksa saat 9'da oturum için geliniz.

Ekleme : ö zgür kişiliğinizin yanı sıra içten götürgeçli ateşli aracınızı getirmeyiniz.''

Yemin ediyorum kahkaha attım filmde bu mektup okunurken:)) Hiçbir şey anlatmayan bu mektup ile eşini kandırıp çapkınlığa gidiyor Cafer Saba ve kendisinin aslında okuma-yazması bile yok. Eşini kandırmak için birisine yazdırmış.

beyzacetin avatar beyzacetin 10 Ekim 2013 12:13:15

Ben pek begenmedim. Ayrıca Cibali Karakolu adını koymuslar ama filme adını verecek kadar önemli bir poziyonda degil ki bu karakol yani filmin cogu farklı mekanlarda geciyor. Komedi yapmak istemişler ama bence hiç komik degildi, Hayalkırıkıgına ugradı m.

benimsinema avatar benimsinema 16 Aralık 2012 13:58:03

7

filmin ilk yarisi siradan olsada ikinci yarisinda filme biraz heyecan ve güldürü katmislar...muammer karaca gercekten cok basirili.... cüneytle sevim evlenir, fakat sevimin babasi, sevdanin evini kiralar balayi icin. sevda cüneytin baska sevgilisidir ...karakol müdürü muammer sevdaya asiktir...siftah gecesi hepsi sevdanin evinde bulusur ve samata baslar....

Loverman avatar Loverman 18 Haziran 2011 02:35:06

7

muammer karaca, rıza pekkutsal ve sevim emre filmde en çok takip ettiğim isimler oldu. aslına bakılırsa bu tiyatro oyunu film kalıbına uyarlanmaya çalışılmış ancak başarılı olamamış. mekan ve sahne sayısı yetersiz. olaylar ağır gelişmekte. polislerin , mesai saatleri içinde ve dışında çevresindeki sosyal yaşantısına komik bir yaklaşımla bakılmış. inceden sevimli bir eleştiri söz konusu. ayferin evi de muammer karacaya ait, merdiven altındaki duvarında kuş figürlerinin yer aldığı ünlü yeşilçam mekanıdır.

emre84 avatar emre84 04 Ocak 2010 10:21:01

Başarılı bir film senaryo mükemmel cast daha iyi olabilirdi

kamil zafer 03 Kasım 2008 12:24:11

10

   Dar bir kadroyla çekilmiş çok güzel bir film.Defalarca seyredilebilir (Bıktırmaz).Zaten senelerce sahnelenmiş olması filmin kalitesini belirtmek için sarfedilecek kelimeleri seçmede bizi sıkıntıya sokar.Ben komiser Cafer'den  inciler aktaracağım.S esler boğuk olduğundan tam anlıyamadığım kelimeleri anladığım kadarıyla parantezde belirttim.   Filmin başları,karakola gelen güzel bir bayana buyur çekiyor; "Buyrun efendim resmi yere koyun vucüdunizi".   Filmin sonları,telefonda ; "Hatçaaa, kız Hatça,bana bak bu akşamüstü (nebil) polisle senin evi basıyoruz;Bağırma,öyle emir aldık,şimdi beni dinle;Senin karyolanın başında benim (kırma) ahretli var ya,onu ordan kaldır.altını karala.sermaye kızlara izin ver,sonrada seccade ser,namaza dur,biz seni o vaziyette bulalım,anladınmı ?"  "Haydi efendiler (ahçıbaşına) gidiyoruz,vazife herşeyden mukaddestir,marş."         3.11.08    Zafer ALGAN                                       

Yandex.Metrica