Cibali Karakolu

Yorumlar

dedeefendi 20 Mayıs 2018 09:37:11

Filmdeki ev,i Yeşilçam filmlerinde çok gördük. Yeşilköy'de demir yoluna hattına paralel bir sokakta olmalı. Muammer Karaca'nın evinde film çekiliyor diye duymuştum. Onun evi mi diye düşünmeden edemedim.

dedeefendi 20 Mayıs 2018 09:34:31

Muammer Karaca'nın doğulu konuşması hiç olmamış. Keşke normal konuşsaydı. Film tiyatro sahnesinde oynanıyormuş gibi canlandırıldığı için pek başarılı olmamış bence. Oyunculuklar köşeli. Komik olmamışlar, komik olmaya çalışmışlar. İşte bu filmin başar ısızlığı.

erhaab avatar erhaab 04 Ekim 2017 02:27:31

6

''Evrensel toplumda iş düzeni sağlar kişi;

Salt inanış önyargılarınızla denk yürürlükteki götürülüğünüzü uygulamak amacındayız. Bir kapı yanına dek denk olukluğunuz söz konusudur. Şayet bir sakıncanız yoksa saat 9'da oturum için geliniz.

Ekleme : ö zgür kişiliğinizin yanı sıra içten götürgeçli ateşli aracınızı getirmeyiniz.''

Yemin ediyorum kahkaha attım filmde bu mektup okunurken:)) Hiçbir şey anlatmayan bu mektup ile eşini kandırıp çapkınlığa gidiyor Cafer Saba ve kendisinin aslında okuma-yazması bile yok. Eşini kandırmak için birisine yazdırmış.

beyzacetin avatar beyzacetin 10 Ekim 2013 12:13:15

Ben pek begenmedim. Ayrıca Cibali Karakolu adını koymuslar ama filme adını verecek kadar önemli bir poziyonda degil ki bu karakol yani filmin cogu farklı mekanlarda geciyor. Komedi yapmak istemişler ama bence hiç komik degildi, Hayalkırıkıgına ugradı m.

benimsinema avatar benimsinema 16 Aralık 2012 13:58:03

7

filmin ilk yarisi siradan olsada ikinci yarisinda filme biraz heyecan ve güldürü katmislar...muammer karaca gercekten cok basirili.... cüneytle sevim evlenir, fakat sevimin babasi, sevdanin evini kiralar balayi icin. sevda cüneytin baska sevgilisidir ...karakol müdürü muammer sevdaya asiktir...siftah gecesi hepsi sevdanin evinde bulusur ve samata baslar....

Loverman avatar Loverman 18 Haziran 2011 02:35:06

7

muammer karaca, rıza pekkutsal ve sevim emre filmde en çok takip ettiğim isimler oldu. aslına bakılırsa bu tiyatro oyunu film kalıbına uyarlanmaya çalışılmış ancak başarılı olamamış. mekan ve sahne sayısı yetersiz. olaylar ağır gelişmekte. polislerin , mesai saatleri içinde ve dışında çevresindeki sosyal yaşantısına komik bir yaklaşımla bakılmış. inceden sevimli bir eleştiri söz konusu. ayferin evi de muammer karacaya ait, merdiven altındaki duvarında kuş figürlerinin yer aldığı ünlü yeşilçam mekanıdır.

Yandex.Metrica